Skip to main content

Topic: Izlizani navoj (Read 7956 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Izlizani navoj

kako najjednostavnije "zakrpati" izlizani navoj

malo sam prejako stisnuo motor pa mi se izlizo navoj na motorcicu

Odg: Izlizani navoj

Reply #1
probaj otic do nekog limara,oni trebaju moc navrnit novi navoj
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Izlizani navoj

Reply #2
novi veci navoj mogu sam napravit, mislio sam neko jednostavnije rjesenje thread lock ili nesto sl

Odg: Izlizani navoj

Reply #3
Probaj to riješiti s tekucim metalom,
Posto ti treba samo malo toga, mozda bi bilo dobro posjetiti nekog automehanicara u blizini,oni to koriste
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

 

Odg: Izlizani navoj

Reply #4
kako najjednostavnije "zakrpati" izlizani navoj

malo sam prejako stisnuo motor pa mi se izlizo navoj na motorcicu

Tu nema krpanja,
samo novi,

ustvari krpati se moze ali je to nesto sto se radi posebnim postupkom isto kao Osovine koje se istrose,nanese se sloj metala posebnim postupkom

Odg: Izlizani navoj

Reply #5
Narezi broj vise i peglaj!

Odg: Izlizani navoj

Reply #6
A inace se to rjesava tak da se probora veca rupa, pa se ureze veci navoj i nakon toga se upuca feder, pa ide originalni saraf!


Odg: Izlizani navoj

Reply #8
Moze, samo ovisi koji je navoj, ako je premali onda nemam takvih federa!


Odg: Izlizani navoj

Reply #10
Hvala kolega! Inace koristim puno te federe na reparaciji navoja na bloku motora od Bmw i dosta na popravcima automackih geriba!

Odg: Izlizani navoj

Reply #11
Hvala kolega! Inace koristim puno te federe na reparaciji navoja na bloku motora od Bmw i dosta na popravcima automackih geriba!

U Aluminijum dijelovima je skoro uvijek jedina mogucnost Helicoil
u Avio Industriji veoma mnogo dijelova umjesto klasicnog navoja imaju Helicoil, daleko je trajniji i cvrsci od klasicnoga

Odg: Izlizani navoj

Reply #12
THREADLOCK 2701?

Size of Thread   Up to M 20
Strength   High
Functional Strength   6 hours
Breakaway Torque M10 bolts   38 Nm
Long-Term Temperature Resistance   + 150°c

Odg: Izlizani navoj

Reply #13
Čovjek je napisao motorčiću, vjerojatno elektro motor i jedino riješenje je malo veći navoj ako je 3mm, a mogao bi biti, nek nareže 4mm navoj.
 
Obično nema mjesta za pikse ili helicoil jer i za helicoil treba prvo veću rupu bušiti kao i za piksu a za to nema mjesta na malim elektro motorima. Ako je nešto veći motor i ima mjesta uvjek bi rađe napravio mesinganu piksu.
Jer svi navoji koji su popravljeni helicoilom do 6mm ne traju dugo. Nakon par stezanja i otpuštanja krene se izvlačiti žica na početku pa i dalje a aluminij se pojede.
Teško da se radi o navoju većem od 6mm a sigurno bude još stezanja i otpuštanja. Bilo koje ljepljenje je jednokratno.

Odg: Izlizani navoj

Reply #14
Kvalitetan feder se prvo ne ljepi s nicim, a kada se navoj dobro ureze i pravilno upuca, nema sanse da se izvuce!

Puno je jednostavniji i puno jaci od mesingane pikse, naprimjer kada upucate feder u blok da bi se glava stegnula na 12kg izdrzi bez problema dok mesingana piksa ne!

A feder i ako se ispukne van, to je jedino moguce da je aluminij toliko spregrije da se raspada, a onda nis nepomaze!

i da nakraju je najednostavnije urezati broj vise, kao i sto sam napocetku rekao!

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.