Skip to main content

Topic: Osd ! Pomoč!  (Read 4189 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Osd ! Pomoč!

Reply #1
a baš si ubo u sredinu cijenom, ni sim ni tam  :)

Breeze OSD, 80ak dolara (foxtech,bevrc,goodluckbuy,himodel)
prikaz dva napona, visinomjer putem preciznog barometra, gps brzina, udaljenost i smjer od točke polijetanja

Storm OSD, 140ak doalra (foxtech,bevrc,goodluckbuy,himodel)
sve kao i breeze samo ima i autopilot u slučaju otkaza komandi, slike ili ako ti se ne da voziti nazad 15 kilometara  ;D


ovo što si linkao je skuplje od storma a ne vidim da ima neke bolje funkcije, ne znam jel visinu mejri barometrom ili gps-om, pošto gps niej precizan za to baš.

a na HKu imaš i one jeftine osd-e po 40ak$ s gpsom, baci oko.



Odg: Osd ! Pomoč!

Reply #4
Sa glb ti je isto oko mjesec dana jer isto salju china postom. Nekad se zalomi pa posalju hk postom pa je brze, al to se rijetko desi (barem meni)




Odg: Osd ! Pomoč!

Reply #8
a ok nije loš ni taj! Koji ti koristiš?

Za sada nikakav, letim po prepoznavanju objekata,
kad se izgubim letim u krug trazim neku poznatu referencu, pogledam gdje je sunce i nekako nadodjem,
no ne idem puno preko 1 km za sada.

Ako zelis autopilota Dr. Tom ti je dao najbolju preporuku za dobiveno ulozeno,
ovaj sto sam naveo mi se svidio jer ima zgodno rjeseno polozaj modela i smjer te mjerenje potrosnje struje a nisam planirao autopilota,
za autopilota imam APM ali trenutno mi je zabavnije bez i ne zelim povecavati masu Zagi XL-a.

Da novci nisu upitni uzeo bi ezOsd koji se samo usteka u immersion ostalu opremu ali nema bas neki super heading home i nema autopilota.

Umjetni horizont nazalost nemaju jeftiniji, tek ako ima autopilota onda ima i senzor.

APM ima minimOSD ali nije ni blizu od ustekaj i koristi.

Osd bi mi koristio zbog heding home da znam na koju stranu nazad,
potrosnja struje ako se leti duze od timera,
visina i daljina da se pazi na limit, bolji imaju i warning,
brzina ako imas model koji lako stalira, XL samo propadne i ispravi se i to ako ga namjerno izazovem inace jedri sam od sebe.

Treba i vremena naviknuti se gledati sve te parametre, nema druge no satima letjeti i vjezbati.

Odg: Osd ! Pomoč!

Reply #9
srepfler ja imam TBS-ov ezosd i heading home radi normalno, jedino ocitavanje visine nije bas najbolje (zbog gps-a)

Odg: Osd ! Pomoč!

Reply #10
i meni je najbitnije da ima da mi pokaziva home poziciju i koliko je udaljen model od mene, ovo sa autopilot mi netreba jer ni nema opremu za daleko letiti, a i da mi pokaziva napon baterije da znam kad moram nazad i definitivno ide zagiXL mislim da je to najbolje rešenje za letiti fpv.

Odg: Osd ! Pomoč!

Reply #11
srepfler ja imam TBS-ov ezosd i heading home radi normalno, jedino ocitavanje visine nije bas najbolje (zbog gps-a)

Znam da heding radi ali samo mali kruzic s strelicom nema na sredini sliku polozaj i heading modela i home pozicija, ne fali tome nista ali
cisto za usporedbu, na Tiny osd ima sliku delte koja pokazuje u smjeru leta a home je krizic u sredini.
Nema li barometar ezOSD za preciznije ocitanje visine ( nisam toliko provjeravao).

Da je malo jeftiniji ezOSD vec bi ga narucio.


Odg: Osd ! Pomoč!

Reply #12
kasnije ćeš shvatiti da ti je najbitnije da ima RTH i autopilot... kupi si Storm OSD, prigrizi tih 30 dolara, isplatit će ti se.. mjeri kud i kamo precizno... primjerice imao sam ove jeftinije, niti pokazuju točnu potrošnju, neki nemogu ni home poziciju točno odredit, a negi blokiraju.. Storm OSD ti je provjeren, imamo ga mi na forumu i za svaki "problem" se nama obratiš... evo ti slika kako izgleda u zadnjoj verziji 1.1






evo ti i link i nova verzija za 130 dolara

http://www.goodluckbuy.com/cyclops-storm-v1-03-osd-ahrs-based-osd-rtl-rth-auto-return-staberlization-f-fpv-w-protective-case.html