Skip to main content

Poll

Tko je najbolje izradio i podesio za let mali FF klizač?

  • Modernwarfare
    8 (53.3%)
  • Flyfreakuser
    1 (6.7%)
  • Backspin
    6 (40%)

Total Members Voted: 14

Voting closed: December 08, 2013, 10:12:14 am

Topic: ANKETA - Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći ! (Read 25841 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #75
Eto prošlo je mjesec i po dana od otvaranja ove akcije i ima manje od mjesec dana do zatvaranja; rezultati su: jedan ispunio uvjete (modernwarfare) i još dvojica napravila modelčić , ali bez snimke leta (Marko-Posavna i Jarun_75).
Da ne kažem da sam i očekivao ovakav razoj događaja... :( .
Damir

Svakodnevno pratim temu ! :)

Cekam materijal da jos radim  8)

Ocu probat od deprona jer je ovaj od forexa odluto kod komsije   :D

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #76
naso sam letvicu jelovine tak da cu probat jos jednog napravit :)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #77
Je a kaj sad...nisu svi nabrijani na FF, iako ste potaknuli finu raspravicu i razgovor na tu temu :)
To je vec veliki napredak!
Da skoropanitko nije nabrijan na FF.
Tu se zaboravlja jedna važna stvar: svaki RC avionček i jedrilica je u biti FF model kada se desi -failsafe !

A i sama gradnja i reglaža malog modela , što bi rekao Flyfreakuser 'generički je kod za veće model'.

Što se tiće onog 'veliki napredak'... pa i nogom u dupe je korak naprijed ! :D :D
Pomalo rezignirano - neka ide ova akcija kako je i zamišljena, neću pojačavati nagradni fond nekim drugačijim ili Rc modelom.
Damir

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #78
cak i u zapresicu danas je bilo malo ljudi na natjecanju  :-[

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #79
cak i u zapresicu danas je bilo malo ljudi na natjecanju  :-[
kak bi ja bio sretan kad bi  ovdje bilo i u pola natjecanja i meetinga kao tu u Hr
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #80
hehe bilo je super prvi puta se nismo natjecali ja i balasko u f1n ali u malima je balasko opet pokazo kako se leti  :D :D :D :D :D :D :D

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #81
Napokon se našlo malo više slobodnog vremena, pa sam i ja odlučio napraviti jedan mali FF model.
Vidio sam kod mog malenog rođaka jednu ''visoko sofisticiranu napravu'' posljednje
hi-tech generacije i odlučio je iskoristiti za lansiranje FF modela.
Poslije snimanja filmića oprema je završila kod istog rođaka na testiranju. :D
Lako bi se moglo desiti da ovo vide oni likovi iz Uss navy-a i da se napravi revolucija na nosačima aviona :D
http://www.youtube.com/watch?v=i0sspRU80QE

 

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #82
ola !!!

Evo i mog Antonova !!!

Par savjeta.. na tim greskama sam naucio ;)
1) trup od balzine letvice puca ako je letvica tanka, najcesce puca ispred nosaca krila
2) nosac krila ako je od balze puca ako su godovi postavljeni vodoravno (Damir je mislim cak naveo da se postave okomito)
3) ako krila radite od deprona, fino se daju zbrusit u neki, ajmo nazvat profil :)
4) masa je JAKO BITNA, nemojte napravit gresku kao ja pa ljepit sve s epoxijem jer ce model nepotrebno dobit na masi

Na kraju uspio mi je treci pokusaj feather shootera, kombinacija karbonske cjevcice + balza horizontalac i vertikalac + krila od deprona

na fotki se vidi usporedba s flomicem, dodajem par filmica i fotku kako puca nosac kad su godovi vodoravni s trupom

Damir kapa do poda za ovo, daleko je zabavnije neg sto sam mislio... za prve pokusaje ja sam zadovoljan, na filmicima tu i tamo zapuse laaaaaaaagani povjetarac, kisica pada tak da to malac sve osjeti, al je guba skroz :)

http://www.youtube.com/watch?v=IH-gvkb7SeY

http://www.youtube.com/watch?v=HAbLYLh2Qdg

http://www.youtube.com/watch?v=_beOZdxo7ko

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #83
A koju si kaugumu stavio za uteg naprijed ?   :D :D




Popis trenutačno kvalificiranih za nagradnu, slijedno po prijavi:
-modernwarfare,
-flyfreakuser
-backspin

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #84
Gumikit :)
Slicno glinamolu

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #85
imam pitanje,vcrs mi je bilo dosadno pa sam naso planove za depronsku jedrilicu i ukratko napravio malu i veliku,velika je raspoma 1,2m profil sam rucno smirglo i po meni ok je naspram toga da je sve depron uglv imam problem mala leti kak treba i polako gubi na visini a veca kao da stalira,kako da to rijesim?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #86
Pomakni naprijed cg iliti vise tezine u nos.

Ovo je samo moja pretpostavka pa probaj. (Da se ne ljute iskusne kolege koji sve znaju).


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #87
e sutra cu i ja jednog napravit  :D :D :D :D :D :D :D

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #88
Eto, vrijeme je isteklo, tj. vrijeme je za anketu. Imena su poredana po prijavama, tj. kako je netko ispunio uvjete, tako je došao na popis.
Molim cijenjene kolege da glasaju prema kvaliteti modela, a ne prema kvaliteti slike/snimke jer nemaju svi isti fotoaparat.
Ja ne glasam..anketa je otvorena 7 dana..
Damir

Odg: ANKETA - Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #89
1.Modernwarfare
2.Backspin
3.Flyfreakuser

Dogovor oko isporuke ćemo preko PP. Osim obećanih nagrada ići će još i po koje iznenadjenje, tek toliko za inat onima 'kojima se nije dalo', tj. ovaj puta nije u igri nagrada vrijedna 2000 kuna, pa nije bilo niti pi*karanja.  :D

Damir