Skip to main content

Topic: Moj quad (Read 1256 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj quad

Otvorio sam ovu temu kako bih povremeno prikupio vaše savjete u vezi izrade quada.

Trentuno imam stanicu Turnigy 9x na koju ću ubaciti FrSky modul i er9x firmware. Imam i punja Accucel-6.

Idemo redom, prvo treba odabrati frame. Cilj mi je snimati prirodu s GoPro ili nekom drugom komapktnom FullHD kamerom (do 200 grama) s nekih 100 do 200 metara visine. Dakle, dosta leta unaprijed ali i pokoji pan. Čini mi se da je za taj posao odličan JAZZ DDG quad frame. Recimo da je budžet za frame do 1000kn. Zna li netko za kakvu alternativu?




Odg: Moj quad

Reply #1
uzmi si DJI Phantom skupa sa zenmuse za GoPro ili neki brushless gimbal za gopro, iz iskustva ti slobono mogu reć da nećeš faliti, jako smo iznenađeni sa perfomansama koje taj majušni Phantom može postići. evo link iz Kopterwoxa u Sloveniji:

sad ti je na akciji.. dobiješ i stanicu s kojom upravljaš gimbal
http://www.kopterworx.com/Cooming-Soon/DJI-Phantom-RTF

Odg: Moj quad

Reply #2
Hvala na savijetu. Razmišljao sam već o Phantomu ali ako budem išao na veliki quad kupiti ću DDG frame od jazavca. Sad pokušavam zatvoriti "financijsku konstrukciju". Cijena je gotovo ista s tim da jedan dio love ostaje u RH što je svakako dobro.