Skip to main content

Topic: Koji je vrag ljudima?!? (Read 2599 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koji je vrag ljudima?!?

Bio sam na Knežiji s MCPx-om od Mrleta, posudio mi ga je jer je moj potrgan trenutacno. Letio sam na sastanku izviđaca (samo ga držao na mijestu i okrenuo naopačke par puta) jer bi htio da se još ljudi pridruži ovom hobiju, pogotovo moje dobi. Vracam se i držim ga u ruci jer me je strah da ako ga držim u torbi da bude se nekako potrgao. Odjednom se pojavi neki deda, 70 godina od prilike, primi helikopter (koji je cijelo vrijeme i dalje u mojoj ruci) i nekak mi šaku s helikopterom izvrne tako da rep potrga. Kak si daje pravo da tako nešto napravi? I kaj da ja sad njemu kažem? Gledam ga čudno i dobim "Kaj me gledaš mali?" kao odgovor i odšeta.. Što da napravim u ovakvoj situaciji? Prvo ga potrga i onda mi tako reagira na pogled..  Nije neki bed jer imam ja od svog potrganog rep cijeli al opet.. Ak mu kažem da mi to sad plati nece, a ja tu nis nemogu.. 
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Koji je vrag ljudima?!?

Reply #1
Nije bas sastanak izvidjaca mjesto za heli, zar ne :D

Mislim ne opravdavam dedu, apsolutno, i vjerojatno i mu ka osobno potrgao obje ruke da sam bio tam, ali tak je to kad furamo letece igracke di im nije mjesto :)

Ja sam s Knežije pa predlažem da pronađemo dedu, ja cu s njim popricat malo.


Odg: Koji je vrag ljudima?!?

Reply #3
A kaj da ti velim Juro, kaj sam ja sve doživio u moja tri desetljeća igranja sa modelima zrakoplova, i to ne 'od modela' nego 'od ljudi' !
Jednog kolegu su fizički napali , jedrilica je lijepo penjala u termici, što je on rekao 'bez motora', a tip ga ošamario 'kaj me praviš budalom' !?!
Desilo se to na Jarunu, na onoj padini južno !
Mene nikada nisu napali (ljudi) , vjerojatno zbog moje fizičke pojave, ali je zato jedna baba nahuškala pesa na mene: srečom imao sam na sebi službene čizme i razvalio ga da je odletio u zrak, jadna životinja nije ona kriva što mu je gazdarica retard, ali ja ne volim biti izgrižen!

Nedavno me neka, opet baba napala verbalno 'da će mi se baterija isprazniti dok je 'boomerang' u zraku, pazi bukvalno me napala, no onda se pojavila moja Gazdarica pa ja ova prestala gnojiti.

Jednom ne ma Kanalu napao pas lutalica, zapravo je htio napasti mog Juniora, ali sam ga navukao na sebe dok se mali ne sakrije u auto, ovaj puta mi je pomogao onaj štap za lociranje termike, ali usrao sam se od straha, đukela veća od mene.

UGL, Juro, primi to sportski i izbjegavaj (nepoznate) ljude dok letiš, a dedu od 70 godina i tako nitko od nas ne može razumjeti , tko zna kakvi ćemo mi biti ako doživimo te godine  ;) .

Damir

Odg: Koji je vrag ljudima?!?

Reply #4
Znam da nije neko mijesto, zamolili su me da donesem i pokažem da malo vide jer je bilo zainteresiranih za hobi al su odustali kad su vidjeli kak to sve izgleda.. Sve mi je bilo spakirano u torbi, samo helic sam držao u ruci do tramvaja koji je 200m od prostorija i za 10 min bi bio doma. Nekužim kak i zašto je to napravio, nisam znao uopce odreagirat..  A i da nije potrgao, kaj ima dirat na taj nacin?
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Koji je vrag ljudima?!?

Reply #5
A gle, da si ga maznuo deda bi se vjerovatno skljokao i imao bi samo nepotrebnih problema oko papirologije.Ionako će se vjerovatno izvrnut za koji mjesec/godinu.
Zadnjih godina sam "shvatio" koliko stoke zapravo živi u ovome gradu (a i šire), a i onih koji ne kuže jel vani dan ili noć.
I sam sam imao jedan manji incident, dok sam letio Zagija na nekoj livadi mladi pas od neke "kuje" se zaletio onako u igri na mene (nije pas kriv) i pogodio me u  ??? ??? ??? ???Naravno poslao sam je u JMBG dok je ona sudržano (tipično ženski - boli me pi...) postavila pitanje "da li znaš jel netko na kupalištu".Naravno da u tom trenutku nisam bio za neku suvišnu raspravu jel sam "hvatao" avion.
Pa da ne govorim da auto uvijek parkiram dalje od drugih na parkingu (ako to konfiguracija dopušta), jel ljudi nemaju osjećaj za vrata,torbice itd.....il se nasloni, a iza sto zakovica na hlačama.Pa najrađe bi mu zakočio preko potkoljenice.
Onda nadobudni "posjetiljeli" dođu sa klincima na pistu i puste ih jednostavno da trče meni iza leđa, pa ti pazi.
Jednostavno treba avion "strmopizdit" nekome u glavu pa će naučit da to nije avionček s motorićem.
Naravno kada letiš na javnoj površini onda se moraš pomirit s tim da će se već netko teleportirat do tebe sa pitanjima,,,,a jel na benzin,kolko košta,kolko visoko, i ja sam kao klinac to "vozio" u klubu,imali smo i autiće,brodove.......

Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Koji je vrag ljudima?!?

Reply #6
Ma joj.. Kad smo Marko i ja bili letili, neki glupani s 3 lijepa peseka su bili tamo, Marko je letio moj 550 jel sam ja vec 5 letova odradio i nije mi se više dalo a 1 baterija je ostala. Kad je slijetao, pas se zaletio na 550 kojem se elise još vrte.. Vlasnika boli briga.. Dan prije toga je 700 morao sletit na kombi zbog istih psa koji su kasnije kombi izgrebali kad su probali doc do helica. Vlasnik se samo pokupio i otišo bez rijeci jos je i psa kažnjavao jer je pratio instinkt. Stvarno ne kužim. OK, dio sam i ja kriv kaj sam tuđi helic nosio okolo, nisam nužno trebao al zasto tak neš napravit cisto ovak? Nebih ga lupio jer kao prvo, penzioner je i generalno nisam nasilan tip(niti fizički niti verbalni).. Uvijek pokušavam izbijegavat fizicke stvari, nije my cup of tea. EDIT: Helic je popravljen vec,.. Uspio sam rep izvuc van (puknuo je tocno gdje rep ulazi u helic), trebala mi je pinceta da izvucem sve al evo.. Novi rep je gore i leti super.
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Koji je vrag ljudima?!?

Reply #7
 :) ::)
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Koji je vrag ljudima?!?

Reply #8
ja letim avione na igralistu iza kuce i ljudi su ovdje fascinirani otim stvarima tak da nisam imo takvih problema nikad,al kad bi meni netko tj. neki djedo glupi bez razloga polomio helic/avion i jos se ponijeo bahato pa...na*ebo bi mu se majke dok ga infrakt ne uvati.A to da ljudi pustaju djecu i zivotinje na nase modele je nesto sto si jednostavno ne mogu objasnit zasto je netko tako glupKad god letim i neko dođe s djetetom uvijek ga upozorim da je u tom kako oni kazu komadu stiropora komad plastike koji se vrti na 2200kv tako da vecina drzi pratnju kod sebe poslije te recenice.Juro ak sretnes tog djedu opet izjebi ga po zivcima s helijem (znam da si pro i da ga neces ubit s helijem :D )
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Koji je vrag ljudima?!?

Reply #9
al s malim helijem ga izjebi, neki v911 il tak nešto :D

Odg: Koji je vrag ljudima?!?

Reply #10
potpisujem moderna.
meni su do sada ljudi samo prilazili (i srecom da je tako) i zapitkivali se oko modela, modelarstva ili se jednostavno divili modelu u zraku. osobno je i meni cijeli zivot kada god vidim da se netko zabavlja s nekom igrackom u bilo kojem smislu, dodem, pogledam, i eventualno pitam i porazgovaram.

a iskustveno, pogotovo od kada se bavim modelarstvom, ODMAH krenem s pricom: NE diraj nista, OPASNO je. vise manje ljudi poslusaju i valjda ih takva prica obeshrabri. posle kada se sve smiri (letenje), ako su bas zainteresirani, das im d aopipaju i svi sretni. pogotovo klinci.

kaj ti reci. moras svoje modele jednostavno cuvati i NE DAVATI sansu da netko to dira. ovako mi to zvuci kao da ti je deda nasilu to napravio...a svaka reakcija izaziva i kontra reakciju, zar ne?  ;)

zao mi kaj ti se to desilo, no sada znas da jednostavno na svaki pokusaj ikakvog kontakta stranaca sa modelom bilo kakve vrste, ODMAH krenes u kontru..a ponajvise pali spika oko propa/elisa..rezu prste..mom frendu odrezalo tri bla bla...provjereno. da vidis kako se ohlade od bilo kakvog daljnjeg pokusaja pipanja. pa cak i kada im ga ponudis u ruku  ;)

eto, kaj reci.. NE DAJ NA SEBE! nikome.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.