Skip to main content

Topic: Hangar stanica (Read 4536 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hangar stanica

Reply #1
Pozdrav,


Vec duze vrijeme gledam tu stanicu  i zanima me dali ima kakvih nedostataka, u nedostatku vremena ne letim puno (trenutno nikako) i 6 kanala mi je sasvim dovoljno, mislim da ih ima nekoliko na forumu koji koristite orange pa me zanima vase misljenje, ako je moguce da nebudu odgovori "uzmi turnigy XR" jer je ona takoder u opciji ali mi se ne svida nikako bez obzira na mogucnosti  ;) .


Lp Zoran

Odg: Hangar stanica

Reply #2
Iako ne zagovaram cijenu kao mjerilo kvalitete, mogu zamisliti na čemu su sve morali štedjeti da bi proizveli ovako jeftinu radiostanicu. Ne kaže se uzalud da gorak okus loše kupnje ostaje dugo nakon slatkog okusa niske cijene! Zato bih, da nemam bolje, štedio za ovako nešto:
http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1457&products_id=9705680
i time dugoročno rješio sve di(tris/tetra/multi)leme oko izbora prave Tx&Rx kombinacije.
Radiostanica je središnji uređaj našeg hobija i jedini koji će nadživjeti sve ostale elemente naše igre! Zašto ne uzeti pravu stvar?
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Hangar stanica

Reply #3
Orange T-SIX je čista kopija Spektrum DX6i stanice, dakle onaj tko misli kupiti DX6i, ovo mu je malo jeftinija varijanta.
Orange prijemnici su stvarno dobri, imam ih desetak i nikad problema s njima, a cijena od 5 $ je ispod svake konkurencije.

Jedino što mi se ne sviđa kod Orange stanice, a tako i Spektrum DX6i koji je bio moja prva stanica, jest nedostatak 3 position prekidača i onog knob-a.
Također, ako ne misliš imat više od 10 modela, onda i to može biti problem.
Moj jedini razlog prelaska na DX8 jesu baš te navedene stvari, 3position switch, knob, samo 10 memorija i naravno, servo speed, što mi je jako simpatično za recimo, flapsove na scale modelima, kada na stanici namjestiš koliko se brzo servo pomiče.
 Osobno, za namještanje postavki na modelu, puno jednostavnija mi je Orange/Spektrum kombinacija nego Turnigy 9x (ima ju kolega a on baš ništa ne zna pa mu ja za svaki model uvijek namještam stanicu).

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Hangar stanica

Reply #4
Iako ne zagovaram cijenu kao mjerilo kvalitete, mogu zamisliti na čemu su sve morali štedjeti da bi proizveli ovako jeftinu radiostanicu. Ne kaže se uzalud da gorak okus loše kupnje ostaje dugo nakon slatkog okusa niske cijene! Zato bih, da nemam bolje, štedio za ovako nešto:
http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1457&products_id=9705680
i time dugoročno rješio sve di(tris/tetra/multi)leme oko izbora prave Tx&Rx kombinacije.
Radiostanica je središnji uređaj našeg hobija i jedini koji će nadživjeti sve ostale elemente naše igre! Zašto ne uzeti pravu stvar?

+1

Odg: Hangar stanica

Reply #5
A mislite da futaba od 500eura kosta nesto vise u proizvodnji?

Odg: Hangar stanica

Reply #6
Imao sam obije i t6 i dx6. Praktićki isto ali t6 ipak ima kineske jeftine swičeve i plastiku.
Menu je doslovno isti.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Hangar stanica

Reply #7
Pogledajte prvih 4 minuta ili cijeli video.
Diogen kaj kažeš na ovo?
http://m.youtube.com/watch?v=FWaHnNLA5lg
Velim da tip puno prića, ali je barem razumljiv i iskusan, tj. isprobao je dosta raznih stanica.
Kod nas obićno svatko hvali svoju stanicu, a imaš svega tucet ljudi na Friku koji su isprobali razne modele raznih proizvođača- ti najčešće šute.
Ostali uglavnom pričaju u stilu: probao sam jednu vrstu vina i sada se odmah razumijem u enologiju  :D !

Na FlyFreaku postoji jedan jedini relevantan post o kvaliteti jedne stanice, kažem točno 'jedan' i možeš ga pronači sa ključnom riječi potrage:  GFSK
Osim tog posta ima još nekoliko interesantnih osvrta i slićno, a većina je kao što sam rekao dvije rečenice prije.
Naj se ljutiti, nemam ništa više za reči o tome !
D.

EDIT: @SDespot: + 3  !

Odg: Hangar stanica

Reply #8
Iako ne zagovaram cijenu kao mjerilo kvalitete, mogu zamisliti na čemu su sve morali štedjeti da bi proizveli ovako jeftinu radiostanicu. Ne kaže se uzalud da gorak okus loše kupnje ostaje dugo nakon slatkog okusa niske cijene! Zato bih, da nemam bolje, štedio za ovako nešto:
http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1457&products_id=9705680
i time dugoročno rješio sve di(tris/tetra/multi)leme oko izbora prave Tx&Rx kombinacije.
Radiostanica je središnji uređaj našeg hobija i jedini koji će nadživjeti sve ostale elemente naše igre! Zašto ne uzeti pravu stvar?

+1


+2

Pogotovo što se može dobiti (bez prijemnika i na dosta čestim akcijama) i za 150€.

Uz to Royal je povučen iz proizvodnje a nekoliko dućana još ima lager i cijena je nepobjediva.

Navodno (rekla kazala) bi slijedeći mjesec trebao biti predstavljan nasljednik Royala.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Hangar stanica

Reply #9
Fascinantno da je tip napravio i svoju stanicu. Baš mi je drago da sam pokrenuo ovu temu.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Hangar stanica

Reply #10
Ono što sam primjetio kod navedene stanice je to da je stražnji dio kućišta isti kao kod stanice E_sky ET6I(razlika je samo u boji).

Odg: Hangar stanica

Reply #11
Da ne otvaram novu temu pisem ovdje.. Poslusao sam vas i odustao od orange tx .


U drugom mjesecu mi je rodendan i odobren mi je budet, moj linic  ko i pravi nema milosti ali bio sam dobar proslu godinu pa je popustila, cak ce mi je i kupiti i sada mi ostaje radost da izaberem nesto sto ju nece šokirati :)


mislim da bi mogao proci sa stanicom do max 1500 kn i sad se zabavljam i gledam a nije ni svjesna da mi treba i materijal za jedralku, baterije, servaci, folija .... samo polako i pametno ;)


ok, koja je razlika i zasto je duplo skuplja [size=78%]http://www.espritmodel.com/futaba-2-4ghz-t8fgas-fghs-rx-r6208sb-radio.aspx[/size] od ove  [/size][size=78%]http://www.espritmodel.com/futaba-2-4ghz-s-fhss-t8j-transmitter-only-radio.aspx[/size], razlika je u fasst i s-fhss obradi signala ova
 drugu koristi spektrum tehnologiju a prva futabinu (ne znam strucne nazive).


multiplex ne volim, ne zamjerite a drugi proizvodaci u toj cijeni i nemaju neku ponudu.


ajde pomognite... e da i bilo bi dobro da postoji mogucnost nabave jeftinih prijemnika, ne mora svaki biti 50-100 eura ne ;)

Odg: Hangar stanica

Reply #12
fhss sustav ima daleko manji domet od fasst sustava, pored toga t8fg je daleko bolja stanica.

nisam imao t8j ali mislim da ima puno manje programabilnih funkcija

Odg: Hangar stanica

Reply #13
Hvala,
ako uzmemo u obzir da nikada ne zelim letiti FPV, izbor mi je  suzen na Dx6, Dx7, futaba T6j, T7c, T8j, Graupner Mx12 i eventualno cockpit sx.. to bi bilo u tom cjenovnom rangu.. one taranise i razne kineze ovaj izostavljam.


Lp Zoran

Odg: Hangar stanica

Reply #14
predlažem da ne uzimaš Futabine "j" stanice, to su sve fhss.

7c je ok stanica