Skip to main content

Topic: Mali nitrač  (Read 6570 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mali nitrač

volim sve motore SUI, pa nisam mogao, a da ne odolim kupovini jednog malog nitrača OS 10 koji je star kao novi zavjet, ali bi trebao raditi. Ii tak, prvotno sam mislio napraviti malog dosadnog visokokrilca Taxija, ali sam se onda prodomislio našavši jednostavan nacrt Astro Hog-a, jer je to ipak model s više oblina  :D.

Raspon : 1100 mm
Motor : 1,76 cc
Dihedral :4°
Profil: Clarc y


Odg: Mali nitrač

Reply #1
Odlično izgleda i taj motor bi trebao dobro radit  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: Mali nitrač

Reply #3
Važno je da model bude što lakši jer taj motor nema sape. Imam ga, pa znam. Clark Y je dobar noseći profil, ali ne očekuj zračne bravure uz ovakav pogon.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Mali nitrač

Reply #4
Poletna težina modela će biti ispod 700 g, nadam se da to nije previše. Nije mi jasno ovo da nema "sape". Sto je to?

Odg: Mali nitrač

Reply #5
Pardon na slengu, nema snage, a zbog primitivnog rasplinjača ne prima gas onako po sportski! Inaće, meni je taj motor drag i spremam se ponovo vinuti s njime u zrak. Imam i FS 26, malog četverotaktnog OSa koji radi k'o Singerica (šivaći stroj generacija na našem tlu). Taj će, nažalost, malo pričekati.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Mali nitrač

Reply #6
Evo, ostalo još za ubacit servače, rezervar i ostale stvari. Namjeravam ga presvući s jednom interesantnom presvlakom, pa vjerujem da će idući post biti zanimljiviji od ovog.


Odg: Mali nitrač

Reply #8
Hvala. Nece jos skoro bit maiden.


Odg: Mali nitrač

Reply #10
Avion Ti je skroz fora... aj neka Ti ne bude teško objavit neki nacrt ili još bolje attachirati neki .dwg ili .3dm ...  ;)
Mislim da bi se i ja bacio u izradu...

Odg: Mali nitrač

Reply #11
Imaš pojednostavljeni nacrt u privitku. To ti je ti je dovoljno čisto za vanjske konture.

Već kad spominješ dwg, ako imaš neki Auto Cad, jednostavno odeš na "insert", pa "insert raster image", odabereš nacrt, te ga skaliraš na raspon koji želiš. I to je sve! Imaš nacrt i vadi dimenzije. Sve bez printanja :)

Odg: Mali nitrač

Reply #12
Već kad spominješ dwg, ako imaš neki Auto Cad, jednostavno odeš na "insert", pa "insert raster image", odabereš nacrt, te ga skaliraš na raspon koji želiš. I to je sve! Imaš nacrt i vadi dimenzije. Sve bez printanja :)
Da.. ali bitmapa Ti je od 54k ... :) Ok.. Thanks u svakom slučaju...


Odg: Mali nitrač

Reply #13
Inače, model je gotov. RTF masa 720 g

Odg: Mali nitrač

Reply #14
Vidim da si sakrio onu goretinu na foliji. Bar se ne vidi :D.
Što se tiče porezanih prstiju, mogu samo da kažem; lake ti rane junače!!!