Skip to main content

Topic: Mali nitrač  (Read 6571 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mali nitrač

Reply #30
Ako ga poželiš prodat, javi...
Lp

Odg: Mali nitrač

Reply #31
Evo da završim ovu temu s malo kvalitetnijim radom.
Najveće promjene koje su se napravile na ovom Astro Hog-u su:

1. krila: Naca 2415, dihedrala 6 stupnjeva, wash 1 stupanj, učvršćenje za trup s vijcima
2. Kotači: Al
3: Površina je obrađena s kitom za drvo prije boje.
4. Ima toga još ali se ne mogu sjetit....poletna težina mu je negdje oko 900 g, a raspon je ostao isti, dakle 1100mm.

evo nekih slika:
[attachimg=1]
[attachimg=2]
[attachimg=3]

Inače, model je rađen vrlo precizno. Šubler i ja smo se često družili, ali po završnoj obradi se vidi da je daleko od bajnog. Naime, bojan je crvenim sprejom. Na njemu piše "brzosušivi, suho na dodir nakon 15 min" , e pa trebalo mu je oko mjesec dana da se osuši kako treba, znali su ostajat otisci prstiju. Fuck boje na vodenoj bazi, nitro je zakon! ( iako smrdi :) )

Alu trapovi su izrezani iz trapova namijenjenih za extru od 2 m. Toliko dobro podnose udarce, da mi je na hard test slijetanju model jednom odskočio s asfalta oko 1.5 m, a pomotao se samo vijak lijevog kotača :) Ti su vijci od 3 mm, da su 4, ne bi im bilo ništa.
[attach=4]

Poklopac je od stiropora presvučenog balzuom u koji su ulijepljeni limovi. U trupu su magneti, pa se jednostavno i brzo skida poklopac. Vidi se da se stiropor i boja ne vole previše, čak iako je samo malo prošlo ispod dok sam ga bojao :)
[attach=5]
Ovdje se vidi rep, vertikalac je od pune balze, horizontalac je presvučen folijom, a kotač je jedan lijepi kotačić sa hp-ovog miša za scrollanje :D
[attach=6]

Inače model je akrobatski, ali ja ga letim penzionerski, to volim :), a slijeće poput pajpera, vrlo mu je mala minimalna brzina, pa tko želi fin aviončić, toplo mu ga preporučam.




Odg: Mali nitrač

Reply #32
Evo još dvije slike iz mobitela.
Pogled s kraja krila:
[attach=1]
Donja strana krila s poklopcem pod kojim se nalazi servo za eleron:
[attach=2]
Ako imate malu djecu, malu braću ili seke, slobodno ukradite neku igračku na baterije, jer su pune lijepih sitnih vijaka uvijek dobro došlih u izradi modela :D

Zaboravih napisati kako su krila presvučena oracoverom, ove srebrne šare su od materijala s kojim je presvučen moj prethodni plavi model. Inače, na suncu ta srebrna prelazi u bljesak svih boja, pa model izgleda vrlo atraktivno u zraku. Bijele šare i crte su rađene airbrushom.

Odg: Mali nitrač

Reply #33
Vidio na djelu, samo malo probao (5 sekundi  :D) i potpisujem svaku riječ.
Bolji od mnogih kupovnih modela, jer je rađen ''Studiozno SB''  :D.
Praznik za oči!!! I po najjačem vjetru!!

 

Odg: Mali nitrač

Reply #34
Lijep i pedantan uradak kolega!

Odg: Mali nitrač

Reply #35
Stvarno pedantno odrađeno! Jako lijep model!  :)
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35


Odg: Mali nitrač

Reply #37
Hvala narode! Mišo pretjeruješ :D Od krvi, tkiva, kostiju i ponešto dlaka su :)
evo i nacrt, ako nekom treba :

http://www.willingtons.com/mymac/Plans_Download.htm

Super je što je u dxf-u pa se jednostavno vade mjere iz auto cad-a, a može se odmah i na cnc slat.


Odg: Mali nitrač

Reply #38
Sviđa mi se model, hoće bit neki video možda?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Mali nitrač

Reply #39
Ne vrijedi mi snimati, vidio si kakve su snimke mobitelom, vidi se samo polijetanje i slijetanje...., a ono leti onoliko dobro, koliko je vješt modelar s upravljanjem, ono što je sigurno, je da ovaj model može napraviti većinu akrobacija, a opet, ima vrlo malu minimalnu brzinu ( naca 2415 je poznata po tome, a ugrađen je dodatni wash za sigurnost), pa ga je pravi gušt slijetat čak i bez flaperona...već sam naveo kako ga letim penzionerski, s tim da jako volim radit niske, brze prelete, pa se kolegama na livadi blizu mene diže kosa na glavi :D...