Skip to main content

Topic: Nova A9 (Read 6085 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nova A9

Reply #15
Istina, vas dvojica, Diogen i Renato, da vas nema, ovaj forum bi izumro što se tiće aviona.
Kao i zed uvjek se zapanjim koliko imate znanja. Trebalo bi otvorit temu samo za vas dvojicu i npr još ivana da se iskašljate svog vašeg znanja i forum bi imao i njegovi korisnici
upola više znanja.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Nova A9

Reply #16
Trebalo bi otvorit temu samo za vas dvojicu

Jesi ti normalan, pa ovi dva su mala deca za nas.

[attachimg=1]
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Nova A9

Reply #17
Hahahaha! Najolje je sto ste slicni!!! Udavio se skoro od smijeha sad


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free


Odg: Nova A9

Reply #19
Vidi stvarno, slićni ste si  :D :D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Nova A9

Reply #20
@faldomak
Hvala na trudu, pretpostavljao sam da je caka s polugama, samo nisam imao predodžbu.


Ja sam još mladi modelar,( na žalost ne i po godini proizvodnje) tek 4 godine , pa me dosta toga zanima, bez obzira što se mnoge stvari više ne koriste, zamjenila ih je elektronika. No mehanički principi su mi zanimljivi i stvore kompletnu sliku, bolje nego nekakav programski kod.


Gradnja iole kompliciranijih modela mi je strana najviše zbog nedostatka prostora u kojem bih to radio, no i to je posljedica suvremenog načina života (čitaj, živim u stanu u zgradi koja nema ni podrum), tako da se moja gradnja svela isključivo na depron.

No možda jednog dana, ako dobijem na Lotu i ako me oči budu služile barem toliko koliko me sad (ne)služe....krenem i ja s nečim ozbiljnijim.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Nova A9

Reply #21
S modelarenjem je tak - i meni s znalo desiti da cijelu sezonu ne odem na livadu niti jednom - život.

Depron je potpuno "legitiman" materijal za (brzu) izradu svakojakih modela.

Samo malo mašte i puno toga se može.

1/4 scale Cub (2,7m) - depron

[attach=1]


Mali Jodel Robin - depron

[attach=2]


FF ili RC - Glider Tytus - depron

[attach=3]

Sve s neta - sve dostupno.

Malo kombiniranja par materijala (depron, carbon, folija, boja) i u par dana imaš model koji se nema čega sramiti. I ogromna uživancija za malo para.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }


Odg: Nova A9

Reply #23
Moj najveći depronac je od 1,60 raspona krila. I ima konstrukcijsko krilo, rebra su od balze (iako su po nacrtu trebala biti od deprona).



Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Nova A9

Reply #24
Nikad nisam razumio modelare koji rade ovako ogromne modele :)
Napravio bi sebi avion rađe pa bar poginem sretan a ne sa modelom u glavi :D