Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1038418 times) previous topic - next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1245
Dijagonala od motora do motora tocno 280cm, u principu je isto sirok kao svi ovi malci , samo je duzi, tako da jos uvijek spada u kategoriju mini coopera  ;D ;D

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1246
Pozdrav. Evo da se i ja pohvalim sa proširenjem broja korisnika minija u mom kraju. Čudo je šta jedan prolazak kroz vjetrokaz (kobasicu) može da uradi kad mu ljudi uživo prisustvuju. A odgovor za BorisP,visina frejma ,tj razmak između dve gornje ploče je 35 mm.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1247
Evo danas pao maiden nove pile, mogu samo reci ajme, ide ko lud, jedva cekam vikend da ga nagazim


Jedno upozorenje, ne tako drzati antenu na stanici, u tom polozaju ti je najslabiji signal!

Polegni je dole!

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1248
Pa neznam , ja bas ovako imam najbolji, probao sam vise pozicija i pratio RSSI na displayu i ovako je najbolje, tko ce ga znat. A i ja ionak neidem dalje od 500m , to mi je radio i stari turnigy, i stari frsky, ovo mora jos bolje, jel u taranisu 100mw modul ?


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1250
Stapne antene trebaju biti paralelne jedna na drugu i tako je signal najjaci. Antena uvijek u nebo ako je i ona na quadu okomito postavljena ...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1251
Frsky ima dvije antene, koje se postavljaju pod 90%

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1252
To nema smisla na quadu osim ako Kreso leti na noz kao s avionom. Najbolje ih je staviti pod 45 u "V" tako da jedna bude uvijek okomito kako se quad naginje u zavojima. 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1253
To stoji!

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1254
Ne može biti bolji signal ako je položena. Ta antena se ponaša kao štap. Zrači u krug oko sebe. A u zoni iznad i ispod ima jako široki lijevak gdje je signal slab,ili ga nema. Trebala bi stajati vertikalno u odnosu na zemlju. E,sad,jedino zavisi kako držiš stanicu. To je ono koliko ja znam po teoriji zračenja antena. A prijemna antena treba stajati također vertikalno,odnosno ako su dve,onda one međusobno trebaju stajat pod 90. e sad neko stavlja jednu vertikalno,a drugu horizontalno,a neko u V s tim da je jedna pod 45 u odosu na vertikalu tj horizontalu. Ja lično stavljam tako jer mi nekako lakše postaviti,pogotovo na miniju.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1255
Sami bas proizvodac upozorava da nikako antenu ne usmjeriti prema gore!

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1256
Bas s taranisom ljudi imaju bez ikakvog problema 3km s X8R reciverima, a s l9R reciverom 9.5km s polegnutom antenom!



Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1259
To mi je jasno, ali kako su oni preporucili meni puno bolje funkcionira!