Skip to main content

Topic: Cirus F1H - by CVM (Read 6445 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cirus F1H - by CVM

Evo u petak mi je stigao iz Beograda  u Zagreb model jedrilice koju sam gradio sredinom 80' godina u tadašnjoj Narodnoj Tehnici
Što mogu kad sam sentimentalan
radi se o ovome:
Kutija u kojoj se spakiran

[attachimg=1]

[attachimg=2]

i nacrt po kojemu ga graditi,

[attachimg=3]

u kutiji je kompletna balsa , svi potrebni dijelo za gradnju osim Caka, još su mi u dolazu dva komada kada ih budu imali na lageru, tako da ću se malo igrati s njima, jedan ću sigurno motorizirati, jedan će ostati slobodno leteći, isto tako mislim ići na foliju, makar sam dobio japan papir s njime.

lp

Detalji gradnje će biti ovdje postani,
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Cirus F1H - by CVM

Reply #1
Ah, uspomene na Narodnu Tehniku.Za dotični model sam imao gotovo krilo koje nije bilo presvučeno japan papirom.To su ostaci koje sam uspio pokupit prije nego su NT pretvorili u HVIDRA-inu birtiju.Pričam o Narodnoj Tehnici iz Ozaljske.
Hm,možda ga još uvijek negdje imam :( :( pošto je čekalo moj ponovni ulazak u modelarstvo (refresh koji je trajao 15-tak godina).
Mislim da je jedan frend čak radio model koji je vertikalac imao upravljan flaxom.

Ako se dobro sjećam light verzija Cirusa se zvao Lahor.

U današnje vrijeme taj se model može vrlo lako za male novce pretvorit u RC jedralku.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Cirus F1H - by CVM

Reply #2
@KrešoZG: za vrlo male novce ovo je odlični RC termičar koji se jednostavno starta gumom sa malo flaksa !
Bravo Marjane, zanimljiv potez i model koji je 'modelarija' za razliku od ovih.......da se ne uvrijede (i ja sam depronaš  :D )

Za presvlaku mi se javi, nikakve HK folije i nikakav japanac, na to ide nešto drugo. ::)

Evo u vlastitoj 'Ego-trip temi dva cirusa: http://www.flyfreak.net/moj-hangar-i-snimke-letenja/ide-restrikcija-rc-a-no-problem-glancam-ff-flotu-%29-!/msg123213/#msg123213
..treća slika, desno od mog desnog lakta jedan u japancu, i desno od desnog ramena jedan u žutoj foliji.
Imao sam i trećega, sa dva serva, za učenje RC-a, poklonio ga nekome i sada ne znam gdje je..

I video jednog mog Cirrusa koji pogađa drvo:

http://www.youtube.com/watch?v=dK4erAfvP5c

Odg: Cirus F1H - by CVM

Reply #3
Ovaj kit tamo kosta 13eur
E da to su bili dani
Imaju i lahora on je nesto jeftiniji
Ako trebaš kako dijelovi izgledaju i dimenzije mozem ti ih fotokopirat u 1:1
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Cirus F1H - by CVM

Reply #4
redoslijed modela u narodnoj tehnici,u moje vrijeme.stiroporac,klizac,pionirka,lahor,cirus,a onda ak si imal 250 marki imal si 4 kanalnu stanicu  :)

Odg: Cirus F1H - by CVM

Reply #5
Ako trebaš kako dijelovi izgledaju i dimenzije mozem ti ih fotokopirat u 1:1
Pa kad sam bio zadnji puta kod tebe, dao sam ti nacrt  :D :D
D.

Mislil sam na Krešu, jer je rekao da ima polovični model,
Za tebe znam Damire da ne treba, jer si i meni dao jedan nacrt, ali kako još nisam pre vičan tj. Nedostatak iskustva išao sam ovim putem

Javim ti se za koji dan, samo da se dobro odmorim od maratona

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Cirus F1H - by CVM

Reply #6
meni ostao samo centralni dio  krila poljepljen acetonskim ljepilom i olovna spica,sjecam se pocetaka sastavljanja jos u 6  ili 7. razredu prije skoro 20 godina samo je kutija bila plavo bijela...........

Odg: Cirus F1H - by CVM

Reply #7
pozz moze link gdje si ga uzeo po toj cijeni? :o
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa


Odg: Cirus F1H - by CVM

Reply #9
U Beogradu  točnije 13,67EUR
ovo ti je link
http://www.cvm.rs/cvm/www/

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Cirus F1H - by CVM

Reply #10
e hvala a koliko te izasla postarina?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Cirus F1H - by CVM

Reply #11
Nisam isao preko poste nego mi ga frend donio
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Cirus F1H - by CVM

Reply #13
jobescu i ja imamo jedan kit ovog modela u kutiji, a pretpostavljam da je jos iz vremena juge.
ja sam se preko ovoga navukao na modelarstvo i prva dva modela koja sam napravio bili su cirrus i RA.


evo i slikice modela

struja zakon, nitro USTAV

Odg: Cirus F1H - by CVM

Reply #14
Ovaj kit tamo kosta 13eur
E da to su bili dani
Imaju i lahora on je nesto jeftiniji
Ako trebaš kako dijelovi izgledaju i dimenzije mozem ti ih fotokopirat u 1:1

Hvala.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250