Skip to main content

Topic: BT F4U Corsair u 1/6 skali (Read 32387 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: BT F4U Corsair u 1/6 skali

Reply #60
Evo, malo da obrišem prašinu s ovog threada...  :D

Uglavnom, radovi napreduju (ne željenom brzinom, ali kaj je tu je... :) ), pa da opet malo opteretim modelarsko pučanstvo svojim glupostima...  ;)
 
Na slikama se može vidjeti produkt višesatnog šmirglanja radi dobivanja željenih krivina na horizontalcu, elevatorima i vertikalcu (rudder je ostal za kraj), prašine je bilo do koljena... ;D













Dalje sam krenuo s izradom mjesta za tank, ali sam odlučil napraviti neke promjene koje ovaj vikend nisam stigel, više o svemu slijedeći puta...





E, a onda je krenulo testiranje servača... Sve priključeno i radi... :) Naravno da sam zaboravil prebaciti sklopku na UBEC-u na ON, pa sam mislil da sam napravil neku glupost s prijemnikom... :D Ali je sve ubrzo (5 min) rješeno...  :)



Obratite pozornost na izvedbu konektora... :D





E, a onda je došla igrancija s detaljima... Uglavnom, ovo će jednog dana biti dio kroz koji će provirivati auspuhi (baš ko na pravom avionu)...  Za sad nije baš jasno što pjesnik hoće reći, ali jednog dana... ;)



Uglavnom, to je sve od mojih konstrukcijskih misli i slika za sad...

To be continued...  :D
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: BT F4U Corsair u 1/6 skali

Reply #61
Malo da osvježim temu... :D

Danas sam sklopil krilo skupa... I malo namjestil trup pa malo naslikaval...  8)

Uglavnom, za sad sam sa svim zadovoljan... Polako crtam i mehanizam za retrakte u AutoCAD-u, tak da ih dam stricu u proizvodnju... ;)  Sad idem slagati flapseve i elerone...
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: BT F4U Corsair u 1/6 skali

Reply #62
ide se dalje s gradnjom, makar postovi idu na kapaljku...

za početak, retrakti su u fazi izrade... 8)

flapsevi su pošmirglani i trenutno ih ugrađujem...

od ukupno 6 segmenata (3 lijevo i 3 desno) za sad ih je ugrađeno samo 2... ::)

ima porihtavanja kolko ti srce hoće, otprilike mi je trebalo 3 sata po segmentu...

uglavnom, da nabacim 2 slikice i jedan video (užasno loše kvalitete)... :D

BT 1/6 F4U Corsair - flaps

[attachimg=1]

[attachimg=2]
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: BT F4U Corsair u 1/6 skali

Reply #63
Robi, svaka tebi čast. Dal si si posla s ovim idučih godinu i pol. Ja nebi imal kuglica* riskirati toliki trud da se eventualno skrši. To bu model za izlog.

*muda
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.

Odg: BT F4U Corsair u 1/6 skali

Reply #64
Hvala Tobias...

ha čuj, vozim stalno u kombiju jedan ašov... ako se skrši uzmem lijepo ašov, skupim sve na hrpu, uzmem van ono kaj se da dalje iskoristiti i idem raditi dalje... ja sam ti jedan od onih koji ne plaču previše za razlijanim mlijekom, nego skočim u frižider po novo... ;)

trudim se kolko god mogu da pogodim linije originala... bude model za izlaganje, ali u zraku... 8)

mislim da je ova godina i pol malo optimistična... ;D

samo se nadam da su Maye fulale za 2012... :D

Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: BT F4U Corsair u 1/6 skali

Reply #65
ide gradnja fino dalje...

evo, za vikend sam uhvatil koju minuticu slobodnu pa sam uspjel sve narezati za elerone i jednoga polu-sklepati... neke stvari sam moral malo modificirati jer prema nacrtu je napadna ivica elerona hrga balze pobrušena na oblik i na nju se nastavljaju rebra... pošto ja radim napadne ivice od XPS-a sam moral napraviti jednu pregradicu od 3mm balze na koju sam polijepil rebra sa zadnje strane, a sa prednje strane onda lijepim XPS kojeg šmirglam na željeni oblik, nešto kao i na flapsevima...

evo, par slikica...


Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: BT F4U Corsair u 1/6 skali

Reply #66
Evo, gradnja se nastavlja i dalje u vrijeme između 2 semestra...  :D

Na krilo su zakačeni svi segmenti flapseva i eleroni, kaj smatram velikim uspjehom...  :D

Bilo je u prošlosti nekih pogrešaka koje sad ispravljam tak da radim novi horizontalac i vertikalac (i rudder i elevator  ;D)... Uglavnom, sve je bilo 8 mm predebelo... >:( Pa bu sad moj diler s balzom malo bogatiji...  :D

Evo, par slikica za pogledati...
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: BT F4U Corsair u 1/6 skali

Reply #67
Rob590
stvarno svaka cast, za ovo napravi je potrebno jeb jako puno volje i zivaca
nadam se da cemo vidjet i prvi flight sa zvjerkom

kolko se krece cijena ovakvih avioncica cisto informativno ruke i materijal bez elektronike

Odg: BT F4U Corsair u 1/6 skali

Reply #68
fakat je brutalan model ...
Ovo sa flapsovima nisam ni znaooo :o :o :o
Totalno mrak ....  :P

Odg: BT F4U Corsair u 1/6 skali

Reply #69
Pozdrav, dečki i hvala na komentarima... 8)

@ipodairbrush

koje s flapsevima?
 
gledal sam malo tvoje airbrush radove i mogu ti reći da sam fascinirani... mogli bi se dogovoriti za koju lekciju ili dvije kad dođem do farbanja i općeg ukrašavanja... ;)

@zokizo

Živaca i volje treba, a bogami i financija... :D Takvi modeli se najčešće prodaju u kitu, tipa dijelovi rezani na laser pa ti onda još trebaju retrakti, kaputaž, poklopac kabine itd... Onda ti se cijena penje na nekakvih 700+ dolara... Ruke su najčešće tvoje, naravno i ljepilo, epoxy, platno, boje i sve ostalo kaj ti treba... Znači ispod 1000$ nebreš proći...  :o Tu se ne uračunava motor... ::)

Ja svoje sve radim od nule, nacrt, luk-pilica, šmirgl papir i deri... :D Ovakav model iziskuje nekih 300-tinjak radnih sati do završetka, s time da sam ja utkel nekih 100-tinjak radnih sati; balze, drvenarije i šperploče za nekih 700 kn + ljepilo + epoxy + aluminij što dovodi do neke brojke od 1000 kn...

Što se tiče prvog leta, nadam se da bude negdi početkom druge godine, no o svemu budete pravovremeno obavješteni... ;) Pošto studitam u Zg, a živim u Vž, mi za rad ostaju zapravo samo vikendi kad sam doma... :-[

Evo, nadam se da sam ti bar malo predočil kak stoje stvari... ;)
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: BT F4U Corsair u 1/6 skali

Reply #70
@ipodairbrush

koje s flapsevima?
 
gledal sam malo tvoje airbrush radove i mogu ti reći da sam fascinirani... mogli bi se dogovoriti za koju lekciju ili dvije kad dođem do farbanja i općeg ukrašavanja... ;)

He he Ma kako se razdvajaju zbog samog nagiba kria , Fora izgleda ...

Tnx nema frke , nije neka kemija samo treba crtat i crtat i crtat do iznemoglosti ... Nema drugog ljeka ...
samo puno puta ne stignemo sve tako da je to jedini problem :)



Odg: BT F4U Corsair u 1/6 skali

Reply #73
kak je veliko krilo, il nisi niš narasel od zadnji put? ;)

odlično izgleda kostur krila :)