Skip to main content

Topic: Nitro motor ne pali, molim pomoć !! (Read 3490 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Radi se o OS 10 motoru.
Kad sam ga prvi put palio, radio je super.
Problem je nastao kad sam zavrnuo vijak označen crvenim, jer sam se bojao da će ispasti, dok naštelevam motor.
Otad su mi prsti isječeni od elise, nema svetca kojeg nisam skinuo, a motor ne pali.
Da li netko zna koliko krugova treba biti odvrnut vijak označen crvenim? znam samo da je bio gotovo skroz.

Odg: Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Reply #1
Neznam koliko ću ti pomoć ali na mom starom MVVS-u ta vida mi je limitirala hod karb.
može bit više razloga zašto ne pali, pogledaj prvo glow plug a onda provjeri igle da ti nisu zavidane do kraja tj da nisi prekinia dovod goriva u karb.
down with the gravity

Odg: Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Reply #2
Cijelo poslijepodne ga verglam i nista. Eventualno onako zaglavi, cisto da prste porezem na elisu. Hvala na odg.

Odg: Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Reply #3
taj ti je vijak graničnik dokle da se karb otvara, igla za dovod goriva ti je upitna,vjerojatno nedobiva goriva, ja sam znao zavrniti do kraja iglu i puhati kroz crjevo dok neosjetim da malo pušta,tako sam znao koliko je otvorena, teško češ ga tako upaliti dok je hladan, moraš starterom ili bušilicom.

Odg: Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Reply #4
Jucer mi upalio iz prve. Danas sam shvatio zasto modelari vole struju. Miso, hocemo maiden sutra, ako upali?


Odg: Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Reply #6
Pa jbt sta si radio?


Odg: Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Reply #8
Jbg. Ajd bar ne moras na posao ;) probat cu stavit cjevasti kljuc u busilicu, pa tako. Dzabe mi starter, kad nemam spiner. Baterije su mi veci problem. Potrosio sam 3 paketa onih energizer. Nadam se da ce uspjet sa zadnjih par

Odg: Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Reply #9
nečeš moči ni sa ključem jer češ odvrtati maticu,smisli neku gumu na bušilicu,nemora biti spiner,da bi palio starterom, ako neuspiješ upaliti dođji do mene sutra kad hočeš pa čemo ga upaliti., i naštelati da radi kako treba. Nesmiješ ga ni letiti odmah,dokle god se bude gasio,znači onako dizanje prednjeg djela vijuna, kad i tako bude radio bez da se gasi,tek onda u zrak. Imam i punjivih baterija more pa ti i to pozajmim

Odg: Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Reply #10
Pogodio si ! Padne matica dolje. Mozda cu se sutra jos malo mucit s njim. Daleko si jbg da dolazim do tebe sutra, kad se vracam u sb... Ionak ga nemam volje letit. Cuvaj drugu nogu ;)

Odg: Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Reply #11
Ne pali motor bušilicom, možeš ga oštetiti ukoliko dođe do blokade gorivom. Obična radna rukavica rješava problem oštre elise. Vijak koji si označio neće ispasti jer ga drži opruga. Inače, taj vijak služi za podešavanje minimalnog gasa. Odvrni ga koliko treba da ulaz zraka u rasplinjač bude posve zatvoren. Zatim vrati pola kruga, tek toliko da se nazire procijep za ulaz zraka. Nakon toga slijedi štimanje.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Reply #12
Upalio sam ga. Igla mora biti točno, ni mrvicu gore ni dolje, problem je što kad upali, na full gasu može samo 10 ak sekundi, što znači da bi mu u radu trebalo za mrvicu odvrnuti iglu, ali kako kad su prepametni japanci tu iglu gotovo priljubili na elisu i onda kad se pokuša čačkat po njoj u radu, prsti budu kao što je ovaj u privitku!

Odg: Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Reply #13
moj sokole, desava se, i ja sam imapo taj problem na enya, morao sam ga svaki puta ugasiti i mrvicu odvrniti pa ponovo upaliti sve dok nisam dobio to sto sam htio tako ces nazalost morati i ti,  vidim da si stavio neku drugu foliju, ili mi se cini??

i da kad budes podessio sve da radi kako treba, trebao bi jedan do dva rezervara, ga razradivati, tj 8sec full gas 8sec ler i sve tako dok se nebude vise gasio!

Odg: Nitro motor ne pali, molim pomoć !!

Reply #14
Student, nije problem u Japancima! I ja imam ožiljak od elise tog motora na podlaktici zbog čiste nepažnje. Motoru u radu se prilazi straga. Ukoliko je takav pristup zbog načina ugradnje u model neizvediv, napravi si jednostavno štim-pomagalo. Na običan štapić za ražnjiče natakni komadić silikonske cijevi i s tim nastavkom podešavaj rasplinjač. Ne koristi odvijač da ne oštetiš elisu ili rasplinjač.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša