Skip to main content

Topic: LED svjetla na receiver (Read 1824 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

LED svjetla na receiver

Pozdrav svima!

Imam Futaba R6208SB recevier i neke LEDice s driverom (na njemu pise FLASH-EZ v1.0, nema ga na netu) i servo prikljucak za napajanje.

Receiver je spojena na NAZAu preko SBUSa, a 8 kanbal je zauzet tilt kontrolom gimbala.

Spojio sam LEDice na 7 kanal na receiveru i dobivam struju, no nisma siguran jeli to ok ili može doći do posljedica?

Hvala na odgovorima.

Lp,
Igor
ko pita više zna

Odg: LED svjetla na receiver

Reply #1
200-300mA LEDica neće praviti problem, neće čak ni više ali ako imaš još i serva od gimbala (ako je gimbal sa servima) koji se isto napajaju sa BEC-a od Naze onda obavezno stavi drugi BEC za ledice.
Ono što ti sa sigurnošču mogu napisat je to da izbjegavaš bilo kakvu nepouzdanu elektroniku na napajanju Naze jer ako ti iz bilo kojeg razloga sruši voltažu na BEC-u od Naze Naza će osati bez napajanja i resetirat će se, a isto vrijedi i za RX koji se napaja s tog istog Nazinog BEC-a.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: LED svjetla na receiver

Reply #2
Nisu na Nazi ni njenom BECU već na RXu.
Male su neznam koliko struje vuku.
Kako da ih testiram?
:njub: ::)
ko pita više zna


Odg: LED svjetla na receiver

Reply #4
hehehe..pa da...
tako je to kad pises po forumu a tek si oci otvorio :)

ko pita više zna

Odg: LED svjetla na receiver

Reply #5
Kao prvo da li su te LEDice u traci (strip) ili su normalne od 3-5mm???
Ako su na roli/traci vrlo vjerovatno su već predviđene za 12V!!!!ISto tako ako ih spajaš na 3S bilo bi dobro stavit "običnu" diodu u seriju da srušiš napon 0,6-0,7V da baš ne trpe.
Spajanje na receiver ima jedino smisla ako imaju još neku elektroniku koja je upravljiva s PWM signalom (ON,OFF,FLASH,BLINK ;D).

Ili ja nisam dobro shvatio :-[
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: LED svjetla na receiver

Reply #6
nisam ja dobro objasnio.

dakle ledice su 4x po 3 sitne,male i spojene su na neki kontroler.

nisam pri quadu pa nemogu poslat sliku.

hvala na informacijama :)
ko pita više zna