Skip to main content

Topic: Quad LTF (long time flight)  (Read 87145 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #210
Za utjehu Tom , cijela obala, pa tako i splitska, je pod TSUNAMIJEM.... :'(...  
Uživaj u hrani i TV programu... 8) LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #211
danas lijepo krenuli doma, kad ono autocesta zatvorena, stara cesta također,
pa se vraćali nazad do rijeke i preko bakra-crikve-senja za Zg.. strašno,
a cesta puna leda pogotovo uzbrdo kod Vratnika, bilo par sudara, imam neke i na auto kameri,

uglavnom, prvi dan nisam letio da se žena ne buni kaj nosim to na odmor,
drugi dan malo šetnjice i onda popodne nabacio testni let da vidim jel sve radi nakon što sam složio sklopivi quad...
i nakon 4 min dođe Pizza pa sam morao sletit,
a  onda idućih 5 dana to nevrijeme, kiša, vjetar... milina  ;D
http://www.jutarnji.hr/hrvatska-okovana-ledom/1160981/?foto=16
http://www.jutarnji.hr/video--bacalo-ga-kao-od-sale-dramaticno-probijanje-trajekta-lastovo-kroz-visoke-valove/1160899/

tak na nisam snimio ništa uz more, više sreće next time :)

Opatija - kuća


http://www.youtube.com/watch?v=_sP5wgrnJYA

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #212
ovaj drugi je bolji video, trebao si zacimat malo dostavljaca, makar bi njemu jedan takav quad sigurno dobro dosao

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #213
Drugi je bolji  :D :D
Leti samo leti :-)

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #214
Evo I Ferdinand K sa novim setupom....

129min 15sec flighttime on Vimeo
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #216
Bok Dr-e  :) di si nabavio te prop adaptere? šta su navoji na jednu i na drugu stranu ovisno o vrtnji motora?

lp  :D
Leti samo leti :-)

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #217
To definitivno moraju bit CW i CCW navoji ako nema nikakvog drugog osigurača. Možda probat stavit brake opciju na ESC pa zaletit propeler na max i onda brake pa da vidiš veselja po sobi  ;D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #218
Pa da jedino je to logika zato pitam, jer jasna stvar šta bi se inače desilo  :D :D :D :D :D
Leti samo leti :-)

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #219
dečki, piše CW i CCW u naslovu oba filmića ;) drugačije ne bi išlo.

Quick detach CW + CCW multirotor propellers



a nema brige za kočnicu jer sam ju odlemio s reglera.
to sam naučio od jedriličara Diogena pošto njima često izgaraju ako naglo spuste gas

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #220
Tom ti si čudo  ???
Svaki čas nešto novo od tebe,
Svaka čast, nemam riječi
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #221
FOXTECH...I SAM SAM TO GLEDO AL KAD MI GLUPI MOTORI IMAJU NEJEDNAKO RAZMAKNUTE RUPE 12-14..Tomislave,misliš li da može držat to propeller ako samo 2 šarafa stavim?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #222
Dobra stvar su ovi adapteri, nema šta  :).
Vjerujem da će ubrzo dati na tržište i adaptere sa drugačijim mjerama rupa za razne motore.
 "Rcfans88" (jeftiniji su od foxtech-a ali malo duže se čeka)
http://www.rc-fans88.com/goods.php?id=1597


Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #223
Vidim da su malo povoljniji,al isti je razmak rupa..veli Tomislav da on ionako drži to samo na dva šarafa(I da se vidi na video I stvarno da).....ja naručio jer nema goreg kad moraš odvidavat direct montirane propelere(jer naravno treba kapnut I malo loctitea da se nebi od vibracija sami odšarafili)pa onda još I sjebeš navoj direct na motoru nekad...oni ostali prop adapter sa navojem,uf,dovoljno je da jednom propeller negdje lupi pa da se samo mrvicu savinu I da vrtnja zbog toga bude u banani I da vibrira...a I za moj koaksialni setup bolje je da su motori vise razmaknuti(sa pancake motorom I direct montiranim propom su dosta blizu pa je propwash efekt bolje prisutan(neki vele da je idealan razmak koliki je pitch na propelerima,znači ak je 6 onda 6 incha(15cm) između gornjeg I donjeg propelera)...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #224
Dovoljno je sa 2 šarafa stisnuti ovaj adapter na motor , jer kad malo pogledaš i  sami propeler je na 2 šarafa.
Kod 5010/14 motora nisu baš tvornički rupe simetrično izbušene ,ja sam napravio nove i urezao navoje, sad je 100 % i idu sva 4 šarafa od adaptera.
Ovi adapteri i onaj zglob za GPS antenu su me spasili kod transporta, imam namjeru napravit i kofer za quada  (55x55 cm)   ;).