Skip to main content

Topic: Cyclops TORNADO OSD (Read 6056 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cyclops TORNADO OSD

Evo vidim da niko ne piše tu na forumu vezano za novi Cyclops OSD, već se neko vrijeme po rcgrupsima šuška o novom OSD-u. Trenutno ga još nema za kupit ali uskoro se može očekivat u prodaju, beta testeri su dobili svoje primjerke. Za sada je poznato da će imat puno puno više funkcija od STORM-a, a i hardware je dobio dosta toga.

Iz vana gledano ima airspeed senzor za stvarnu brzinu letjelice,a od feature-sa  imat će kontrolu gasa, potpuno novi redizajnirani izbornik, imat će waypoint-se od A do slova J, imat će i limite za brzinu, max speed, min speed, cruise speed itd. zanimljivo je i dodatak lowpower RTH.

Min speed je predobar jer će automatski sprijećit stall :) barem u teoriji...

Novitet je u da će imat i pohranu flight loga na SD.

A naravno ja čekam da vidim koliko to bude peneza  8)

Sve slike su povučene sa rcgrupsa.

Slika novog OSD-a


Slike menija:







Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #1
Nice! Ali ko im te menije dizajnira...

Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #2
Epa vidis dobro pitanje, naš dr.tom je blizak autoru storma pa mozda i zna nešto iz prve ruke ;D

Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #3
Ovo je tek u fazi testiranja ali moglo bi biti zanimljivo ako cijena ostane u rangu 180$.

Uskoro izlazi i novi Rvosd 6 , koji će prema najavama biti svemirski brod (ugrađeni ppm i lrs sistem itd,itd ), cijena oko 300$.

Inaće kinezi su sa Stormom napravili jednostavan osd sistem sa autopilotom, jeftin ,ponekad bugovit ali odradi svoj posao.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #4
Epa vidis dobro pitanje, naš dr.tom je blizak autoru storma pa mozda i zna nešto iz prve ruke ;D

meni je Tornado već na putu, nisam htio pisati dok ne stigne da ne ureknem nešto. :)

pa bumo vidjeli kak radi na bixleru :)

a storm vjerojatno ide na nešto drugo što spremam, jednu jurilicu.  8)

Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #5
Znaš možda koja će biti cijena?

Sent from my GT-P7100 using Tapatalk

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #6
ne zna ni on sam za sada, dok ne testira ovaj PCB i opali naruđbu od kojih tisuću komada u tvornici

vjerojatno bu bila malo iznad storma,
barem radi dodatnog senzora (ako zanemarimo dodatno programiranje koda)
e sad koliko...

Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #7
Ajde kada ga istestiraš stavi sve na forum.lp

Sent from my GT-P7100 using Tapatalk

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #8
Eto znao sam da nam dr.tom ima informacija iz prve ruke ;D jedva čekam da objaviš rezlutate kad ti stigne. Cijena do 200$ bi bila prihvatljiva

Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #9
Što ne bi airspeed senzor trebao imati dva ulaza?ili ja ne vidim drugi.Mislim statički tlak može očitavat preko barometra ali to nije baš najpouzdanije.Baš neki dan proučavao kako da namontiram airspeed senzor na ArkBird-a preko RSSI ulaza.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #10
za sada je to riješeno ovako kao u prilogu, da senzor kao referencu uzima tlak u trupu,
[attach=1]
treba paziti da ulaz/izlaz zraka u model bude ok,

a ne da npr budu samo rupe za ulaz a bez onih izlaznih, jer se može nabiti tlak...

neki ostali imaju pitot cjevčice s 2 cijevi i dupla crijeva, pa se sve to mjeri izvan trupa...
jasno i senzor onda ima dohvat za drugo crijevo.

http://store.3drobotics.com/products/airspeed-kit-with-mpxv7002dp

to sam mu već savjetovao, čim sam vidio senzor koji ima,
lako to implementira u finalu ako se pokaže da ovo nije ok...
makar, to se ne bu koristilo za slijetanje na Mars ;) pa ne terba ni ići u ekstreme jer onda završimo s hrpom kabela i cijevi na modelu a to sve komplicira i setupiranje i stvara potencijalne failure points :)

Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #11
Aaa,ipak ima i drugi ulaz.
Kako god jako dobar novitet pošto je airspeed jedan od najbitnijih parametara (ali to već svi znamo ;)).

Naravno nisam ni mislio da će mjerit brzinu u decimalu.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250


Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #13
Nažalost još niti jedan pravi test niti recenzija o tornadu .

Prvi se mačići bacaju u vodu ali svakako je zanimljiv i cijenom i mogućnostima .

Isto tako ćak i novi rvosd 6 nema ugrađen airspeed sensor nego samo mogućnost njegovog prikljućivanja .

Biti će zanimljivo kako sve to radi ali gledajući iskustva sa stormom mislim da bude prava stvar .

Usput na tržištu se našao još jedan zanimljiv osd autopilot a to je myflydream (poznati po vrhunskim antena trakerima ) http://www.myflydream.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=4&zenid=d0e1f4d0eaa8c0e99a336cdfd698709a

Za svojih 200 $ pruža navjerojatne stvari .

Biti će zanimljiva 2014 godina.

http://www.youtube.com/watch?v=JaRL3kBGuhw
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Cyclops TORNADO OSD

Reply #14
Trentutni storm zadovoljava sve potrebe FPV letača, jedino me malo nervira AHI moglo se to puno bolje odradit u vizualnom smislu ali valjda će jednog dana se i to popravit. Kad tornado stigne dr.tomu vjerujem da će nas nahranit informacijama o isplativosti kupnje istog.

lp