Skip to main content

Topic: Spitfire za početak (Read 13838 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Spitfire za početak

Reply #1
Ako baš mora biti spit onda ti je najbolji flite test spitfire- upiši u youtube, imaju i stranicu s planovima i build logom te build videom. Jako dobra ekipa.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Spitfire za početak

Reply #2
ovo fino izgleda,šteta to zatvarat jer se lijepo vidi konstrukcija :) ,šalim se ,samo ti njega obuci :)

Odg: Spitfire za početak

Reply #3
Lijepa gradnja. Čiji je to model?

Jesi li gradio na toj podlozi ili samo slikao?

Nabrana tkanina i tanki depron nisu baš nešto stabilni i ravni za gradnju. Znam da su to sve interlocking dijelovi ali lako se potkrade neko uvijanje plohe.

Kad dodješ do neke težine praznog modela, napiši s ostalom podacima pa izračunamo par pogona.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }


Odg: Spitfire za početak

Reply #5
ma nacrt je od dave philpott lika , ako se ne varam, a samo je slikan na toj podlozi, da vidis na kakvoj podlozi je radjen nasmijao bi se  :D


Odg: Spitfire za početak

Reply #7
zanimljivo...zanimljivo.... 8)
Turnigy 9X

Odg: Spitfire za početak

Reply #8
Moja gradnja je malo stala. http://www.flyfreak.net/samogradnja/spitfire-mkix/msg33834/#msg33834

Stajni trap je trunkicu preveliki, nisam za sad našao ništa manje, a i ima problem sa jednim servomotorom. Trebao bi biti nacrt za bar metar 40.

Samo naprijed ...
pa da se to namjestit na nacrtu pa izrezat nanovo u vecem mjerilu

Naravno da se da, ali sam već puno napravio. Ustvari za moj trap je krilo pretanko. Trenutno sam u F5J filmu, pa ovo čeka

Odg: Spitfire za početak

Reply #9
Jel se radilo što još?  :)

Odg: Spitfire za početak

Reply #10
Ma guzva mi trenutno na poslu (srecom) tako da nikako uhvatit vremena za nesto napravit  :-[ , a i novi par retrakta tek neki dan stigao, posto sam jedan spalio  8) , (nisam kriv majke mi  ::))  ) ali provjerio nove i rade ko` pravi tako da se nadam nastavku radova

Odg: Spitfire za početak

Reply #11
Trebam pomoć i savjet
kako kvalitetno pospajat lijevo i desno krilo sa središnjim dijelom (sve je šperploča) a da se ne lijepi (za slučaj promjene retrakta) i da ima potrebnu čvrstoću?
I drugo, s kakvom žicom spajate servo sa krilom?

Odg: Spitfire za početak

Reply #12

I ja gradim isto to, po istom planu od istog lika.Moj je još u povojima, tek konstrukcija trupa gotova, ali pošto nije laserom CNC  nego "na žgance", onda i nije tak uredan  :D :D
Super mi je vidjet ovoliko gotov, to i mene malo pogoni dalje u gradnju :D


baš me zanima kak to leti. 

Odg: Spitfire za početak

Reply #13
Pa i mene zanima kako če letit :) , samo da ga konačno dovršim , ide sporo jer nakupim tek par sati tjedno ali danas sam zaljepio i zadnji dio nastavka od krila ispod trupa, sad samo još gornju oblinu popunit i onda bi mogao slagat nosač motora