Skip to main content

Topic: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi? (Read 12161 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #45
pa volje treba i za na wc otić ;)

ja sam uglavnom avioniće radio i vozio a za heliće su mi pričali da ima previše toga kaj moraš paziti,
no kak sam dobio klinca nisam mogao cijeli tjedna do garaže pa sam kupio heliće da mogu u kući šarafiti
neke dijelove sam dobio od kolega (hvala im) i kroz par dana sam složio
stanica koju imam je HK6X,  ima osnovni program za heli, krivulje za normal,  idle i trotllecut i podešavanje gyro za normal i idle mod.
koliko ja kužim ima sve :)

uzeo sam mali da nije velika šteta dok ne pohvatam komande, a 500 bi letio ovako laganije a i nije baš neka kvaliteta za divljat, jedino ako postupno promijenim bitnije djelove sa org JR ali samo metalna glava ja cca 900 kn ali moguće da stavim Od aligna glavu jedino treba preurediti link na swashplateu koji ima osovinu protiv rotacije


Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #46
Tarot glave su mi dobre za 450-tku, dfc ili nedfc.
Mali ne FBL (samo žiro) su prenervozni, a sa FBL je već ok.

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #47
Samo pazi kod podešavanja stanice, throttle cut i throttle hold nije ista stvar, na elektro helijima se cut uopće ne koristi već isključivo hold
Da, Tarot glave (tj. svi Tarot dijelovi) su fenomenalni, u 90% slučajeva uz bok Alignu za manju lovu, pa pogledaj ak se da gdje iskopat njihova FBL glava.
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #48
evo još koja slika HK450 kad sam već na kompu,
imam typhoon 2218 sa 10T zupčanikom, 50A bec bez soft starta i posebno 5A bec
na glavi je metal swashplate i ove vage za flybar a main blade holder je plastični sa 3mm feathershaftom zato jer je takav bio gore a i našao sam ove holdere na giantsharku za par kuna pa imam dijelova za cijelu glavu složit ali s plastikom na vrhu
ima još i metal tail drive i tail blade holder jer se plastika raspala

zadnje sam skužio da mi prednji lijevi servo malo trza u hoveru pa još kad bi i to uzeo nekaj bolje bilo bi skoro sve novo



Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #49
Samo pazi kod podešavanja stanice, throttle cut i throttle hold nije ista stvar, na elektro helijima se cut uopće ne koristi već isključivo hold
Da, Tarot glave (tj. svi Tarot dijelovi) su fenomenalni, u 90% slučajeva uz bok Alignu za manju lovu, pa pogledaj ak se da gdje iskopat njihova FBL glava.

 nisam znao da to nije isto.

neznam, mislim da piše hold, uglavnom pitch radi a motor se ugasi,
 nakon prvog pada sam naučio :'( da se kod prisilnog slijetanja puštanjem gasa i pitch zabije u negativu i elise tuku po repu i tak to,
onda sam malo vježbao da ga dignem na pol metra i samo motor ugasim a sletim na dodavanje pitcha

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #50

E sad jedno pitanje, u vezi swashplate za HK-500-J:
prva slika i dole prvi link su za swashplate metalni koji paše na HK,
druga slika i drugi link su tarot 500 swashplate;
razlika je u tome da nemaju na istoj strani onaj štift protiv okretanja swashplatea,
još je veća razlika u cijeni JR košta 300 a Tarot 100 kuna

pitanje je da li bi vi probali na tarot swpl ugraditi "cap bolt" ili ne?

https://rcjapan.net/jr-heli-parts-61122-70004-c-67_98/120-deg-swash-plate-assembly-p-14510?zenid=39cole72lq5940uvgjqq21hrg6

http://www.ebay.com/itm/TAROT-CCPM-Metal-Swashplate-Trex-500-Helicopter-RH50016-/281215871097?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item4179c5a879

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #51
Taj JR-ov je definitivno preskup za tvoj helic, trazi dalje ...
Doticni pin se ne da ugradit na ovaj drugi, nece bit u istoj visini a i pitanje koliko je debeo materijal na tom mjestu.
Odluci se za jedan od ta dva helica a drugi zaboravi.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #52
a nemogu se odlučit,
tj, moram na malom naučit letit da nebi sebe il koga ozljedio s velikim,
oba sam kupio za 250 kuna i oni sami po sebi ne vrijede puno, jedino kaj nakon svakog kvara ili pada moram nekaj dodat pa se tu troši, za sad mi je pad u prosjeku oko 100kuna jer svaki put mjenjam sve kaj je udarilo.

znam da 500 nije neka sreća jer je HK i da bi koštao previše da sve upgrejdam, tj jeftinije bi bilo uzet cijelog tarota ili aligna ili slično



Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #53
Evo meni stigla skalamerija danas (tnx Bojan :) ), Align 450 Pro DFC sa stock elektronikom (osim 3GX-a kojeg je zamijenio BeastX), počel bum polako sastavljat pa bubnem neke fotke kak je gotov, mislim da nema smisla neke build logove i kaj već radit jer ionak svi sve znaju o tome. Uskoro u zrak :) Malo se bojim ESC-a, ali bumo probali, valjda nebu zgorel
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #54
robi nema veze stavi koju sliku  ;)


denis
na hk500 promjeni samo rep i glavu alignova plasticna ce ti sigurno biti vise nego dovoljna za letenje
a nekosta puno
a razlika izmedju 500 i 450 klase je neusporediva



Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #55
Razmišljam čak da napišem neku malu "recenziju", nekad je podforum Helikopteri stvarno bio ludilo, ajmo ga opet oživjet malo :)


denis
na hk500 promjeni samo rep i glavu alignova plasticna ce ti sigurno biti vise nego dovoljna za letenje
a nekosta puno
a razlika izmedju 500 i 450 klase je neusporediva

Slažem se, s tim da bih ja ipak prije preporučio FBL glava + neki jeftini kontroler (ZYX-S ili čak ak se tu i tam pojavi neki 3GX za 300-400 kn)
I da, 500 je puno veći heli od 450
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #56


denis
na hk500 promjeni samo rep i glavu alignova plasticna ce ti sigurno biti vise nego dovoljna za letenje
a nekosta puno
a razlika izmedju 500 i 450 klase je neusporediva




lako bi zamjenio za align kad bi to bio HK-500 , ali HK-500-J nije kopija aligna nego JR pa je swashplate okrenut za 180 , imam već neke ideje kak bi to pripasao ali nisam još ni letio sa stock flybarom tak da sam samo pitao jel bi tko možda imao riješenje da ne izmišljam bezveze

Več sam zamjenio rolice od remena jer su plastične dobile lufta kod vlasnika prije, ugradio sam motor 4240 850kv jer takav sam imao novi, malo je veći ali se nadam da će trošiti manje struje i stavio sam orginal naljepnice da nitko nezna da je kopija :D
za gyro sam uzeo tarot 550 jer je full jednostavan, i repni servo sam uzeo SM-S3471M
a za swashplate sam uzeo MG995 jer ako i nisu precizni za ovo bit će dobri za avion

Zanima me koliki je head speed preporučljiv za klasu 500?
u manualu za JR sam pročitao nešto oko 3000, neznam kak se uopće kreće to


Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #58
fala na potrazi, i taj je 300 kuna, pa neznam, ajd nadam se da nebu preveč lufta imal ovaj plastični, bar prva dva-tri leta,  možda se do onda kaj riješi, mislim novci i moje letenje pa bum znal jel dalje uložiti kvalitetno u cijeli novi kit ili krpat skalameriju dok ne naučim

našao sam original plastiku, i ona je oko 140 kuna, sad kad bi znao kolika je razlika između HK i JR
u plastici

https://rcjapan.net/jr-heli-parts-60410-60779-c-67_96/swash-plate-assembly-p-3868?zenid=39cole72lq5940uvgjqq21hrg6

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #59
Otprilike kao razlika između Moskviča i Toyote :)
MAK Zapad