Skip to main content

Topic: Letenje u Vukovaru (Read 386997 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #421
U standardno vrijeme i ja sam tamo!
Dva loša ubiše Miloša, a nas nekoliko... :D

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #422
Rekao sam mu da smo tamo oko 14 : 00.....vidjet ćemo s kim ćemo imat posla i s kakvim bi nas obvezama (osim članarina) ucijenili u zamjenu za prostoriju i free letenje na "njihovom" prostoru.

Sve u svemu, mene neće ucjenjivat kriminalci.

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #423
pazi to nije njihov prostor gdje letimo, vez drzavno vlasnistvo, tako da nas od njih nemoze  nitko otjerati, ja sam se raspito malo, a i dobar sam sa zamjenikom gradonacelnika, tako da se i njemu mogu obratiti.

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #424
samo opusteno ljudi, mozemo doci sutra poslusati sto imaju..u krajnjem slucaju necemo se uclaniti i aj'bok prica zavrsava. i do sada se letilo tamo....ne interesiraju me nicije spike i eto to je to.
nemojte se samo nabrijavati na prazno :) dajte da cujemo sto imaju za reci pa onda vidimo sto cemo i kako.

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #425
U kakvom je stanju ona druga pista? Jel bi mogli tamo letjeti?
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #426
Malo da pojasnim letačima iz Vukovara i okolice...
 Druga pista koja već godinama nije u uporabi nalazi se desno odmah na  izlazu iz Vukovara prema Trpinji - orlovača, u vlasništvu je aerokluba Borovo .. Zemljište na kojem je sada aeroklub, odnosno aerodrom je u vlasništvu tvornice Borovo i dano je u zalog za kredit koji je tvornica Borovo digla za obnovu postrojenja .. Tvornica borovo za sada neda potpis na ugovor sa aeroklubom Borovo za registriranje piste ( neznam razlog ali vjerovatno su odnosi zategniti) tako da aerodromska pista nije registrirana za letenje male avijacije i nemogu je koristiti za letenje aviona ... što se nas tiče nitko ne može zabraniti letenje ako je u skladu sa zakonom koji propisuje agencija za civilno zrakoplovstvo RH.. nema potrebe da Ljude  sa foruma zamaramo sa ovdašnjim problemima nekog aerokluba ... bolje bi bilo da osnujemo našu udrugu RC letenje !  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #427
Moje skromno mišljenje:
Članstvo u aeroklubu je dobra stvar, samo ako aeroklub ima smisla i za modelare.
Kod nas je sve regulirano, od pristupa aerodromu pa sve do raznih aktivnosti.
Predlažem da se sastanete sa "šerifima" i porazgovarate što članstvo znači za vas kao sekciju i što vam to aeroklub može ponuditi i olakšati.
Mogu navesti naš promjer u Osijeku.
Sekcija uredno ide po raznim takmičenjima što školske djece, što juniora i seniora.
Također, imamo i svoju radionu sa svim potrebnim alatima i materijalom koje nabavlja aeroklub.
O mjestu za letenje ne trebam ni govoriti, kao što vas većina zna, imamo svoju kućicu na aerodromu, opskrbljenu strujom, svoju zonu leta za modele i kao sekcija, jedini imamo pravo ulaska automobilom na aerodrom (što je i normalno, jer svatko nosi nekoliko modela, alat...sto sitnica).
Na aerodromu se također održavaju i razna takmičenja (F3J euro), modelarska druženja, u blizini je kafić i restoran, WC....ukratko, cijela infrastruktura.
Čak i za goste iz inozemstva imamo spavaonice.

Naravno, sve je to napravljeno dugogodišnjim trudom određenih ljudi, razgovorom, prijedlozima i planiranjima aktivnosti.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #428
Varadero sve je to ok što si nabrojao , vaš primjer Aerokluba Osijek je za svaku pohvalu.. nažalost ovdje stvari stoje drugačije .. da nije propao projekt tvornice bioetanola niti bi bilo hangara niti aerodroma Borovo.. tko zna kakavi su budući  planovi vlasnika zemljišta  .. budućnost ovog aerokluba može se vidjeti jedino na orlovači - zemljištu koje je u vlasništvu Aerokluba Borovo a za to treba brdo love i dobri ulagači .. Kad budu čista posla i jasna situacija itekako ću biti čalan takvog kluba..




I da nadodam , nisam za to da nikog niti nagovara niti odgovaram od članstva jer tko sam uopće ja?  , moja malenkost na ovom svitu  .. na svakom je za sebe da odluči što bi i kako bi.. trenutno da si to mogu priuštiti visio bi kao član Osječkog kluba kako mi je to dosta prije Vaš velikiŠiki bio i predložio  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #429
Ljudi, malo nevezano, jel planira tko narucivati s eu skladista u narednih tjedan, dva? Da podjelimo postarinu..
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35



Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #432
Albatros ima odličan zvuk na videu, bolji nego uživo i čini se manji nego što zapravo jeste.


Spitfire-a sam letio previsoko da bi bio dobar snimak sa mobitelom, poneću ih sutra pa će biti prilike za nove snimke...
Mili, micro, nano, piko...