Skip to main content

Topic: izbor elise (Read 13028 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

izbor elise

molim vas pomoć, imam motor robbe roxxy BL -MOTOR 3535-16, koja elisa ide na njega, trebalo bi mi za 3D letenje, regler je od 50A ako to išta znači. naime, gradio bi si katanu od 1300mm, neznam još toćno težinu, umanjio bih nacrt od katane 2x2...
šta mislite o tome hoće li to funkcionirat i jel to izvedivo? i koja elisa je za njega da mi nebi pregorio ako stavim neku drugu


Odg: izbor elise

Reply #2
bolje 14×7 za 3D, sto veca lopata sa manjim pitchom, ne treba ti brzina nego potisak


Odg: izbor elise

Reply #4
na rezervu snage od 30% barem

Odg: izbor elise

Reply #5
Nisam stručnjak, ali sam u svojem beskonačnom surfanju po internetu naišel na podatak da je za 3D letenje potreban omjer potiska motora (setupa) i mase od 1,5 : 1...
Tj. za 3D let modela od 1 kg trebaš setup s 1,5 kg potiska... ;)

 
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: izbor elise

Reply #6
a to je 30%, o tome se i prica

Odg: izbor elise

Reply #7
po mojoj računici ispada 50%  ;D , ali...... ko zna, možda hrđam malo.... ;)

Odg: izbor elise

Reply #8
3d modeli su zakon 8) , sto vise rezerve snage to je lakse letjeti

inace je 50 33,3% od 150 i 50% od 100. pa kak si ko zeme ;D
struja zakon, nitro USTAV

Odg: izbor elise

Reply #9
uzmeš 100% rezerve pa si miran...
ja sa cca950 gr potiska vozim dvokrilac od 400 gr RTF,  može se brzo iz mulja izvuč
 

Odg: izbor elise

Reply #10
ko da je bitno jel 30, 33 ili 50%, bolje da ima nego da nema, stavis mu duplo pa si siguran

Odg: izbor elise

Reply #11
kolege, meni su postoci jako, jako bitni  ;)

evo primjera.....

uzmimo hipotetski da u Hrvatskoj postoji dučan sa modelarskom robom

sad ja uđem u dučan, hodam okolo, gledam i za oko mi zapne jedan modelčić koji košta ravnih 100kn,
što mi se čini vrlo povoljno....
i nakon 10 sekundi razmišljanja padne odluka da ja uzmem taj model....

dođem na blagajnu i prodavač mi naplati ravnih 100,00 kn...
ja sav sretan kupio novi model  ;D
izlazim iz dučana i mislim si kolko me moja draga država u tih 100kn okinula?

e sad pitanje :
ako uzmemo kao činjenicu da je u Hrvatskoj stopa PDV-a 23%,

moje pitanje je koliko kuna od tih 100,00kn koje sam platio za model ide državi?


kolege, jako mi je bitno da saznam koliko kuna od tih 100,00kn je otišlo u državni proračun,
pa zato bi vas zamolio za točan odgovor

unaprijed hvala,
Denis  ;D

Odg: izbor elise

Reply #12
100 (cijena s pdv-om) x 23 (stopa pdv-a) / 123  = 18,69 kuna je pdv u 100 kuna.

dakle mora se podijeliti sa 123% jer jednadzba ide u obrnutom smijeru, a dosta je i zapamtiti i ovaj 18,69 sto je u stvari postotak pdv-a u 100% neke cijene (u ovom slucaju je ispalo bas tako jer je racunato sa 100).

primjer: nesto kosta 123 kune (jasno je da je cijena bez pdv-a 100 kuna) i zelimo dobiti udio pdv-a u toj cijeni. 123 pomnozimo sa 0,1869 (18,69% je udio pdv-a u 100% cijene) i dobijemo da je to 22,9887 kuna sto je u stvari 23 kune pdv-a jer sam ja ranije izbacio decimale iz onog postotka.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: izbor elise

Reply #13
Zahvaljujem kolegi eewanu, znači po njegovoj računici ispada 18,699kn, tj. 18,7kn je otišlo državi, a zamišljenoj modelarskoj trgovini u Hrvata je otišlo 81,3kn

zgodna računica, si siguran da ti je točna?  ;D
jer postoci su kak se zeme, možda netko izračuna 23kn  ;D

Odg: izbor elise

Reply #14
ispričavam se na trolanju.....
no šalu na stranu.... priča mora imati kraj.... ;)

ja izađem iz zamišljene modelarske trgovine u Hrvata sretan, računam malo i mislim si kak se prodavač zeznul i da mi je zaračunal premalo PDV-a....
ukratko dobro sam prešel, platil sam porez samo 18,7% umjesto 23%....
ali..... nakon par minuta radosti, počinje me savijest peči, kak sam ja to oštetil zamišljenu modelarsku trgovinu u Hrvata i državni proračun, i ni više ni manje, vračam se nutra i prodavaču objašnjavam.....

oprostite gospodine, vi koji radite u zamišljenoj modelarskoj trgovini u Hrvata, mislim da ste se zeznuli, stopa PDV-a koju ste mi vi zaračunali je manja od normalne....
da skratim priču, gospodine vi koji radite u zamišljenoj modelarskoj trgovini u Hrvata zaračunali ste mi premalo 4,3kn, pa ja kao savjestan Hrvat koji se brine za prosperitet države, pošteno dajem 4,3 kn više da stavite u državni proračun, tako da po mojoj računici štima postotak od 23% PDV-a

i tako, na kraju priče svi zadovoljni, zamišljena modelarska trgovina u Hrvata, država i njen proračun, a naravno i ja kao osoba čiste savijesti sa novim prekrasnim modelom.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D