Skip to main content

Topic: FPV Zagi XL by Emanuel (Read 10253 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV Zagi XL by Emanuel

Reply #15
Nice! Jedi probao storm na zemlji da li dobro radi? Kad ide u zrak?

Odg: FPV Zagi XL by Emanuel

Reply #16
Jesam, probao sam i radi na zemlji za sad ;) Uspio sam neki mix složiti na Turnigy 9x sa stock firmwareom da radi flight mode na 3. pos switch. Evo slike:



Još mislim složiti neku kao zaštitu za kameru, prop izbalansirati, testiranje na zemlji i onda u zrak. Nemam naočale, maiden će biti kao obični let bez FPV-a, a stavit ću DVR snimač neka snima video feed, pa da vidim dal sve funkcionira kasnije. Naravno, prvi uvjet je da zagi uspije poletit :D Dosta je teški, a ove zagije kaj imam dam gas malo prek pola i ispustm ga iz ruke. Nisam baš iskusan s bacanjem dok nemam ruku na palici stanice..

Odg: FPV Zagi XL by Emanuel

Reply #17
Ali jel znas onu foru kak testiras na zemlji da li ce storm dobro upravljat sa avionom? Stavis u pa mode i onda kako ga naginjes, storm mora kontrirat elevonima. To ti je dobro probat prije prvog leta. Kolko je tezak?

Odg: FPV Zagi XL by Emanuel

Reply #18
Vrhunski  ;D

Odg: FPV Zagi XL by Emanuel

Reply #19
Da, probao sam uključiti PA i radi, vidi se da poravnava servače. 1.8 kg ima ;)

Odg: FPV Zagi XL by Emanuel

Reply #20
Ma letit ce to! Samo full gas na startu!

Odg: FPV Zagi XL by Emanuel

Reply #21
@Emanuel , ovo je veoma uredno složen Zagi ,  i sviđa mi se (lajkam)... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

Odg: FPV Zagi XL by Emanuel

Reply #22
Odlično izgleda

Odg: FPV Zagi XL by Emanuel

Reply #23
Evo mali update teme…
Prije prvog leta je napravljen je ground test sa stock antenama. Nekoliko slika u nastavku.


Video RC postavljen na ribolovni štap


Pošto sam ja vozio se sa zagijom okolo, stavio sam doma DVR snimač da snima video link, kasnije sam taj video zapis pregledao za analizu.


imao sam i pomoć susjeda koji je obišao pse sa zagijom, da i ja vidim kako izgleda snimka u živo ;)


…sve što je potrebno za test je tu ;)


pošto nemam još naočale, poslužio je monitor od računala za sliku..




GPS brzina na stormu je prilično precizna, prikazuje 1-2 Km/h razlike kod mojeg testiranja

Nakon ground testa na 1 Km, tu i tamo kroz drveće, sve izgleda prilično oke, RC signal je dobar, komande rade, odlučio sam se za prvi let.
Bojao sam se lansiranja, jer je zagi prilično teški, no polijeće bez problema sa ¾ gasa uz bočno lansiranje.
Prvi let bio je bez FPV-a, ali sa uključenom svom opremom i DVR snimačem doma na tavanu, da snima let.
Leti malo drugačije od normalnih zagija, zbog težine, uđe u stall prije, moram se još naviknuti na slijetanje, jer mu je potrebna brzina za slijetanje.   Evo jedna slika sa leta:







Našao sam na tavanu stari TV sa analognom skalom za pretraživanje kanala i uspio sam uhvatiti video link sa zagija :D Slika nije baš okej, nekad je mirna, nekad sve bježi, al interesantno je da je moguće uhvatiti sliku samo kad je stanica sa rangelinkom uključena.  Bilo bi interesantno da je moguće preraditi TV prijemnik da hvata 1280Mhz, pa da slika bude kak treba ;)

Bio je plan staviti cirkularne antene za video link, pa vidjeh da su dosta skupe, pa zašto ih ne bi sam izradio..








nagib pod 45°




Cloverleaf antena za predajnik gotova






Treba zalemiti 4 žice u jednu točku, pa svakakve pomoći sa vrućim ljepilom i trakicama dolaze u obzir ;)


Skew-Planar antena za prijemnik gotova


isprobana i radi. Domet još nisam testirao, nadam se da bude sve u redu…
 
I za kraj nekoliko slika zagija ;)













Odg: FPV Zagi XL by Emanuel

Reply #25
Preko DVR snimača, snimač ima  HDMI out ;) Ali latencija je dosta velika..


Odg: FPV Zagi XL by Emanuel

Reply #27
Bravo, samo naprijed.  :)


smanji si malo AHI vertical,
jer vidim da ti ga zakucava u krajnje vrijednosti pa ti je flat iako je model/osd nagnut (na slici s biciklom i zagi u zraku na zalasku sunca)
važniji ti je ionako za roll os da imaš prikaz nagiba ako uletiš u oblak ili letiš po magli, a za pitch imaš altimetar sa strane pa je dosta da AHI  pokazuje samo trend (- ili +)
teško buš dobio da ti ocrtava baš liniju horizonta s kamere.


također, promotri malo P vrijednost akcelerometra u letu,
http://i813.photobucket.com/albums/zz51/eblagus/Zagi%20XL/IMG_20140411_232436.jpg
tu je +18 a model održava visinu uz rad motora, što bi moglo značiti da ako upališ AP onda OSD sve poravna na 0P, 0R pa ti model zaroni (jer je s +18P bio u level flightu)
ako imaš alt hold upaljen onda bu to skužio, ali nakon nekoliko trenutaka i korigirao, no ponekad nedovoljno brzo ako si nisko iznad šume ili tla pa može zapeti...



sada bi ti neki ovdje rekli da te antene ne valjaju ništa jer si ih doma radio od bakrene žice bez profi opreme, ali nedaj se.
meni su moje isto tako super za ono što mi treba, zabavu.

Odg: FPV Zagi XL by Emanuel

Reply #28
Fala na podršci! ;)

Antene su točnije od žice za MIG/MAG zavarivanje :D Budem isprobao kako se ponašaju. Potrudio sam se izraditi ih što preciznije za 1280 Mhz..