Skip to main content

Topic: Zagi XXL 3M (Read 51654 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zagi XXL 3M

Reply #76
Bečari legende ste, sa nestrpljenjem čekamo da se projekt privede kraju, a vi se ljepo požurite dok su nam još nokti na rukama čitavi. Rok vam je do 1.maja i mi vas čekamo u publici.  

Odg: Zagi XXL 3M

Reply #77
E momci kaj covjek treba napravit da date djir? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Odg: Zagi XXL 3M

Reply #79
Bečari legende ste, sa nestrpljenjem čekamo da se projekt privede kraju, a vi se ljepo požurite dok su nam još nokti na rukama čitavi. Rok vam je do 1.maja i mi vas čekamo u publici.  

Tako nekako smo si i zacrtali da bi do 1. maja bilo gotovo. Čekam još neke sitnice sa HK ( već 2 tjedna ) kako bi mogli isfiniširati pticu. No to je samo slaganje lego kockica, ono najbitnije se izvodilo i izvodi trenutno kod Digija.
Moram priznati da bi mi bilo puno lakše da sam radio klasičnu pticu tog raspona a ne se zafrkavati sa kutevima i mozganjem kako i gdje postaviti pojačanja i ostale pic-pic drangulije.
Naravno, kako se projekt bliži kraju tako naviru nove ideje i rješenja za pojedine sklopove ali što je tu je, tako da to režemo u korjenu i nastavljamo prema finišu ( vremena je malo ).
U svakom slučaju javimo kad će biti maiden pa da se zajedno nasmijemo ili tugujemo, posnimamo a ono najvažnije - družimo.

Kad smo već kod maidena razmišljam pticu dići sa asfalta ( za prvi put ) i na isti sletjeti pa molim prijedloge lokacija,
moja ideja je bila kanal 5 i ona cesta kroz kanal s tim da bi morali osigurati ulaze sa spoterima ( već vidim Marjana sa vokcem na nasipu ) koji bi eventualno zaustavili promet kod poljetanja, znam da nije praktično zato je svaka sugestija dobro došla.

Travica isto dolazi u obzir ali neznam koliko bi kočila model kod rulanja i da li bi trapovi to izdržali ( ipak je to 3kg na stiroporu ).

Digi trenutno radi kupolu od stakla i odeđena pojačanja a nakon toga slijedi brušenje, neznatno krpanje stiropora, obačenje u foliju, montiranje elektronike i podešavanje na zemlji.

Propove koje trenutno imamo su 11x6 folding i 12x6 APC pa ako netko ima nešto oko 14 incha dobro bi došlo.

Motor je Phasor 30-3 a ESC će biti Yepov 60A ( nosač motora radi Majki )
Na krilima imamo po tri pokretne površine tako da možemo kombinirati flaps, butterfly i ostale điđimiđi postavke a koje će pokretati servači iz MG serije.
Cijeli XXL će biti obučen u laminat foliju a ako preživi maiden onda na njega ide i folija u boji.

Još jedno malo unapređenje do kojeg smo došli jučer na pivici - preklopni vingleti radi lakšeg transporta ( do sada smo već stotinu puta sa krilima zapeli za nešto - razlog za ono sitno krpanje ).

Toliko za sada, pospremanje "radione" tj. dnevnog boravka i priprema za peglanje.

Pozz

Odg: Zagi XXL 3M

Reply #80
Imam ja 14x7 ako vam treba!



 

Odg: Zagi XXL 3M

Reply #83
Phasor 30-3 ne preživi 14x7.

Max je cca 12x8 - 13x7 (48-50A, oko 2 kg potisak i 90ak km/h). Motor trpi 35A konstantno, 45A 15sec. Govorim o 3S.

Ako vam paše imam AXI 2820-14 i pripadajući CamCarbon 15x8 sa HM spinerom i "mittelstuck", prop ide i naopačke. Dimenzije i rupe za montažu su cca iste kao i Jeti, dosta je lakši.

>460W, 2,3kg potisak i oko 75km/h.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Zagi XXL 3M

Reply #84
Phasor 30-3 ne preživi 14x7.

Max je cca 12x8 - 13x7 (48-50A, oko 2 kg potisak i 90ak km/h). Motor trpi 35A konstantno, 45A 15sec. Govorim o 3S.

Ako vam paše imam AXI 2820-14 i pripadajući CamCarbon 15x8 sa HM spinerom i "mittelstuck", prop ide i naopačke. Dimenzije i rupe za montažu su cca iste kao i Jeti, dosta je lakši.

>460W, 2,3kg potisak i oko 75km/h.

Uvijek iznenađuješ Renato  :) , 15-ica nam je malo preveć ali dobro je znati tko u rukavu ima asa. 12x6 bi trebao biti ok za takeoff sa Phasorom.

Odg: Zagi XXL 3M

Reply #85
Uuu Renato, pa to je vec lepi motor :)
Kaj ne stavite to sa 14x7 i bok bit ce zanimljiije za publiku heheh :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Zagi XXL 3M

Reply #86
12x6 je "spot on".

[attachimg=1]


anyway - ak kaj zatreba - zazviždite.

@Zed - AXI mi je ostal od projekta koji nije zaživio (Sebart Angel) kak je Angel došel tak je i otišel isti dan a motor ostal. Ako se ne nađe neka primjena iskoristil bum ga za DR-I.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Zagi XXL 3M

Reply #87
Prestani stalno slagat i spominjat modele na koje mi sline idu! :)
Stil i odabir - 10 bodova!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Zagi XXL 3M

Reply #88
Spominjao mi je nesto Smiljac Fokkera, to ces prebacivat s nitra jel?

Plavi oprosti na offtopicu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Zagi XXL 3M

Reply #89
Plavi,
 
kada bude maiden zvrci da ne propustim.... ;) Vidim da te muči ravna pista za polijetanje. Pazi kakvog su se hibridnog rješenja ovi dosjetili.... 8)

FireFLY6 Introduction on Vimeo

lp
Toni