Skip to main content

Topic: X525 V3 quadcopter (Read 35312 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #75
Kolko čitam 5,8Ghz FPV smanjuje domet 9x sa stock modulom, pa samo zato odlučio ići na frsky...A isto tako imam dojam da se čovjek zanese i ode 400-500m samo tako ako ima dobre baterije, a nebi baš htio da mi quad padne u šumetinu ili negdje.


Letim na kk 2.1.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #76
Mi smo letili sa 5.8ghz na 1300 m sa standardnim modulom i Turigy 9X. I vratili se zbog straha od nestanka FPV signala,jer nismo imali elektronske zaštite ako se izgubi bilo koji signal. Tako da se ne moraš sikirati zbog toga. A sigurno može više od  200mw FPV TX-a sa cloverleaf antenama. Moj je tebi prijedlog u startu bolja ploča. Idi na Nazu m lite,pa onda frsky modul da iskoristiš sve mogućnosti Naze,pa onda dalje.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #77
Za početak sam mislio uzet boscam 200mw set, samo neznam koju kameru da uzmem. Štedim novac za NAZU xD
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #78
Pa vjerovatno zato sto svi tvrde da pogresna frekvencija za fpv moze da odreze domet stanice čak i do polovine...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #79
Ne znam,evo ja ti kažem o našem iskustvu. Sa Boscam 200mw TX,Boscam 351 RX,na 4 kanalu(mnogo bitno,jer navodno samo na 4-tom kanalu emituje 200mw,a na ostalima,nekim čak i 80 mw),antenama :na TX-u cloverleaf i na RX-u helical(obe moj ručni rad),i Turnigy 9X sa standardnim modulom. Udaljenost smo mjerili preko Remzibi OSD-a. I imali smo 1300 m i vratili se iz straha od gubitka ili jednog ili drugog signala. E sad,nedostatak ove konfiguracije je u tome što moraš imati nekog kraj sebe,jer Helical je usmjerenog dejstva,pa ga moraš otprilike usmjeravati prema modelu(daleko od snajperskog nišanjenja,ali zavisno od broja namotaja,model ti mora biti u nekih 45-60 stepeni. (s mojiha 5 namotaja). Sa manje namotaja,manja osjetljivost,i veći ugao. Više namotaja,manji ugao u kojem se mora nalaziti model,ali zato povećava domet). Tako da mislim da tih 300-400 m koliko ti je u potpunosti dovoljno za sigurno FPV letenje,nije problem za standardni modul. Nedostatak tog modula je drugi,ali trenuto ti ne pravi problem jer nemaš kontrolor sa Failsafe opcijom. Nedostatak je što nećeš,ako kupiš Nazu,moći iskoristiti Fail safe opciju i RTH ako nestane signala.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #80
Mjesto gdje letim je poprilično suženo da se tako izrazim, naime polijećem iz dvorišta na nekih 20-30m visine i u daljinu bi išao nekih maximalno 200-300m za sami start bez OSD-a i NAZE, znači čisti prijenos slike. E sad sa moje desne strane je zid nekih 2,20m visine i neznam jel bi to uticalo na sami signal ili bi VIDEO TX morao biti iznad toga. Nekih 600m od mene je GSM repetitor, ali mislim da to neće imat utjecaja na let.


Jedino sam u dilemi koju kameru uzet za FPV...
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #81
A što se kamere tiče,moj prijedlog je ili CCD,ako ćeš letjeti na KK2 ploči,ili Mobius ako se ponoviš za Nazu i za Frsky modul. Zašto? Navodno da kamere tipa GoPro,Mobius ili slično zbog mnogo više softverskih opcija,znaju jednostavno izgubiti prijenos slike. E sad ako ti se to desi,a ti ne vidiš model,uključiš RTH i sve OK,ali ako nemaš te opcije i takve sigurnosti,onda je obična CCD kamera mnogo sigurnije rješenje. U svakom slučaju,moj prijedlog ide ovako: Naza M lite(najjeftinija opcija) ili neka druga napredna ploča poput APM,Multiwii sa svim dodatcima( nisu dorasle Nazi ili su prezahtjevne za podešavanje) ili čak skupljih Naza,ali sad ti pričam o najjednostavnijoj i najpovoljnijoj soluciji. Znači Naza M lite,Frsky modul,pa kad podesiš sve da radi kako treba,onda ubaciš Mobius i sve super. Imaš fine snimke,imaš letenje iz prvog lica,danas sutra se lako upakuje u neki jeftiniji gimbal.... Ekstra sve. Znači cifra ove sigurnosti i opcije je oko 300$ sa svim. Jbg,nije jeftino,ali zadovoljstvo nema cijenu. Ili ima???' :-[
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #82
Ja sam uzeo boscam 200 mw tx i rx i clover leaf antene, treba mi stici paket ovih dana, pa i mene zanima domet... Imam 9x stock modul koji sam testirao malo preko 1 km i radi bez problema... Frysky mi je stigao i svi moguci senzori za njega, jos samo da dode par receivera i onda prodajem 9 x modul i 5 receivera 8 kanalnih, pa ubacujem frsky pa javim testove. Ps. A kolega ima flysky 9x stanicu koja je isto sto i turnig 9x ali nemoze preko 500+ metara s njom...neznam u cemu je razlika ali neide.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #83
Hvala na savjetima, zasad naručujem boscam set, i nekakvu ccd kameru, ostatak novaca preusmjeravam u NAZU, pa nek bude i bez GPS-a, preživjeti ću...a onda kasnije nabavka Mobius-a čisto da snima let, ali svakako ću testirati domet sa stock modulom i boscamom prije leta....baš da nebi bilo padova :-)
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #84
Može biti samo razlika u risiveru. Kod mene je ta FlySky TH9X,i sa njenim pripadajućim 8 kanalnim risiverom (prije kupovine FrSky modula)sam mjerio 900 m,ali sa zemlje na zemlju. Znači da u vazduh ide mnooogo više. I garantovano su to iste stanice,čak je u Turnigy-ju FlySky elektronika i ploče. Ko je otvarao Turnigy-ja,vidio je.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #85
Slozio sam isti quad, samo ntm 1000kv motore, imam problem sa kao "podrhtavanjem" ponekad u letu, i kad se spustam bjezi mi "rep" u lijevu stranu...oprosti na spamu teme. Al jel ima ko rjesenje?

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #86
Meni je bilo slicno, igral sam se sa yaw postavkama da ga malo umirim, a ako ti podrhtava u letu igraj se sa P gain postavkama...nek me netko ispravi ak nisam u pravu...
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #87
Evo mene nakon dugo vremena, danas sam malo letio napokon...
Fleširao sam FC sa zadnjim Stivensom i malo razgibao prstiće...
Nakačio sam nekakvu jeftilen kameru sa ebaya za 5$ da vidim kaj bude od svega toga u zraku i zakljucio da moram quad rjesiti vibracija.
Iskreno sumnjam u motore da proizvode dosta vibracija, al njih nisam jos naucio balansirati, propelere sam balansirao(krakove, al pošto imam onaj jednostavan balanser, neznam kako hubove izbalansirati)..
Toliko od mene zasad...
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #88
Kako misliš hubove? Opišem ti sve,samo da skontam šta želiš.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #89
Vidim da neki balansiraju centar propelera, pa čak i same motore....e tome pojma nemam...
Lp,
Alex