Skip to main content

Topic: X525 V3 quadcopter (Read 35409 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #105
Da, taj sa linka ti je kao v2, a ovaj je v3 - još malo šira centralna ploča - više nalik originalu.
http://www.aliexpress.com/item/Nemsti-TM-FPV-Quadrocopter-Spider-Frame-x500-Quadro-FPV500-TBS-DJI/32266157125.html

Oba su super, s tim da ovog zadnjeg još nisam poletio. Sa prvim imam preko 150 letova i 2 jača pada sa cca 20m u zemlju i bez ikakvih oštečenja, nevjerovatno je izdržljiv i uz to jeftin.
Sa x525 sa imao 2 blaga pada i svaki je rezultirao polomljenim držačem motora i full savijenim nogama.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #106
Ma drug,te verzije sa plastičnim rukama su ti smeće strogo. Ja sam sklapao dva takva,užas. Zahvalan je samo što ima dovoljno mjesta u frejmu,ali ostalo je katastrofa. Možda da originali valjaju. Ali ove kao Dead cat frejmovi i sl.,ja ne bi nikom preporučio. Sa original DJI rukama su dobri,ali opet je to preteško ako mene pitaš. A kopije su strogo smeće,vjeruj mi. Jedino,ako baš želiš tako nešto,onda uzeti samo te dve ploče,donu i gornju,i stavljati u njih karbonske ruke. Eventualno aluminijumske,ali da ih imaš uvjek u rezervi. Možda da original TBS valja,ali to je opet preskupo. Za šta tebi to treba? Ako želiš malo snimati i slično,kupi sebi Tarot Ironman,košta oko 70-80$. Ili ako ti treba za uživanja i zaje....je,sklapaj sebi miniHquad. To je nešto najbolje za letenja i uživanja.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #107
Evo baš sam juče završio jednog tog klona. I napravim glupost,ne provjerim lemove na 3,5 mm konektorima koji su došli zalemljeni na motore. I jutros mi u testu,zaštopa taj jedan motor,i padne quad. Sa visine od neka 3 m u mekanu zemlju. I dve ruke puknu. Zato ti kažem,to je jako nezahvalna konfiguracija. A da ne spominjem to što je težak ko gus,sa tim plastikaner rukama. Inače,imao sam kontakt i sa original DJI rukama. E.to je već druga priča. Ali opet teško. A mislim da je dobra solucija da se stave karbonske cijevi umjesto tih ruku. To bi već bila dobitna kombinacija (mana je što su poskupe,i nema ih kod nas za kupiti).Dobre su i aluminijumske,zahvalne. Imaš po radnjama da kupiš na metar. Aluminijumska ruka 15#15mm,jedan metar je kod nas oko 3 evra. Na dužinu koja tebi treba,nije ništa teža od te plastične,a neuporedivo je jača. I još vežeš motor direktno za aluminijumsku ruku,aluminijum je odličan provodnik toplote,tako da ti se nikad motor neće ni ugrijati. Isto tako i ESC staviš na ruku i Bog da te vidi. A cijeb jeftina,ako se i savije,imaš drugi komad odsječen,na licu mjesta zamjeniš.

Inače,ja sam sebi i na X525 motore vezao direktno na ruke. Izbaciš one nepotrebne nosače,a poboljšaš hlađenje. Razmisli o tome.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #108
Sve ovisi za što kome kvad služi i treba. Za neku zahebanciju i fpv ovaj frame je meni sasvim ok. Težina frejma je 350gr što i nije tako strašno uzevši u obzir da je ful aluminijski x525 330gr - oba sam vagao pa znam,, znači 20grama razlike  ::)

Tarot je zakon ako se ide na aero snimanje, ne znam dal ga je pametno koristiti za fpv i jurcanje.

Istina da su ruke dosta fleksibilne i mnogi na netu prigovaraju da prenose previše vibracija na centralnu ploču,, Dji oriđiđi su navodno dosta manje fleksibilne i sa time dosta zahvalnije (možda u skoroj budućnosti uzmem set pa da probam).
A da su lomljive ovo mi je prvi glas, vjerovatno ovisi koja ih je tvornica radila ili koji je mix plastike korišten jer ove moje su podnijele dva dobrana udarca (pao sa min. 20metara u zemlju pod kutem od 45). I, da, moram napomenuti da sam v2 frejm uzeo sa istog linka kojeg je stavio kolega gore,, bijele prednje izgledaju ful kvalitetne i čvrste, zadnje crne su potpuno drugačijeg dizajna i savitljivije. Ove ruke sa v3 iz linka su potpuno drugačije što se tiče fleksibilnosti a i estetike - puno plastičnije pa i moguće da su lomljivije, nisam ih još probao zabiti u zemlju pa ne znam.

Da bi bilo dobro zamijeniti ruke sa karbonskim se 100% slažem i to mi je no1 prioritet čim stavim neke nofce na hrpu,, ima čak i video na yt gdje je to napravljeno na original TBS-u. Centralnu ploče vrijede svakog centa i bez ruka i njih ću def. ostaviti jer mi unutar njih stane sva živa elektronika, a nje nije malo.


Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #109
Pa da,ploče vrijede. I jedine su na tom frejmu što valjaju. Ali stvarno se na ruke naježim. I to što kažeš,svake su drugačije. Zamisli pukne ti jedna,ti kupiš,ona drugačija. Drugačija težina,drugačija čvrstoća... Evo ove dve nove danas što sam stavio,sve od istog prodavca,samo druga boja,i čak ni jedna donja rupa nije kako treba. Morao sam razbušiti malo ploču da mogu zavrnuti. A probaj i sa Alu rukama. Profil 15#15 mm. Čvršće tri puta od plastike. A koštaće te 3 evra i malo rada. Gledao sam kako ljudi još razbuše cijevi,da još olakšaju.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #110
Bas mi je drago da ste se raspisali. Quad bi koristio za FPV,  i tu i tamo koje amatersko snimanje sa GoPro... Znači ništa preludo... Drago mi je da ste napisali mane i prednosti frameova, znači treba sagledati sve te prijedloge i izabrati najbolju kombinaciju koja je finacijski prihvatljiva, a da se opet da nabaviti dijelova jer padova će biti sigurno.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #111
Ma ako i malo želiš da radiš snimanje,a da to bude iole prihvatljivo kao kvalitetno,najbolji je Ironman. Mene je lično frejm oduševio.Prelagan,sklopiv,dođe sa sklopivim nogama,ima mjesta za elektroniku,i sa Nazom leti kao san.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #112
A vidi,ako želiš da to bude kao veći FPV quad,mislim da ti je ovaj Dead cat skroz OK solucija. Ali da se malo potrudiš,pa da napraviš sebi frejm,sa aluminijumskim ili karbonskim rukama. Poslaću ti sliku kako sam ja uklopio i onaj jeftini gimbal u čitavu ovu soluciju,da bude ispred,a da se pri tome ne moraju koristiti visoke noge. S tim da moraš koristiti bateriju od oko 3500 mAh 3S,ili slične težine da izbalansira masi gimbala i kamere.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #113
Xtrem,  ajd kad stignes posalji mi sliku da vidim kak si to napravio...
Zasad će to biti FPV quad za koju amatersku snimku oko kuće i to je to,  pa kad prikupim novce idem na hexa ili octo..
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #114
Evo,konačno uhvatih vremena da uslikam par slika koje te interesuju,i postavim. Evo,lično mislim da je fino ispao,i solidno leti. Mada i dalje trubim da ove ruke ne mogu da im oprostim. Ovo je sklapano za jednog kolegu,njegovi dijelovi,njegova želja,moja usluga u sklapanju.Da je meni,a želim nešto ovakvo,nešto bi ispametovao oko ruku.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #115
To je moj buduci frame,  ili frame rucne izrade... Upravo sam završio djelomično prebacivanje svega sa x525 na x666 koji mi je donirao kolega Srepfler, ostalo mi je riješiti struju i izmislit neki stajni trap.
Zapravo se vidi velika razlika u kvaliteti u korist x666 koji je sa HK a moj x525 sa Ebaya. Šipke na x525 su jako mekane i sklone piganju. X666 je tvrđi i bolje kvalitete.
FC sam slozio na policu jer sam ga dobio u totalnu vaservagu ovako.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #116
Bolje je da uzmes kod jazz-a za 150-200kn centralne ploce tbs discovery-a od vitroplasta,ljepsi je frame a ima i vise mjesta .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #117
Ma sad kad neku lovu dobijem, tak nekaj sam i mislio.
Lp,
Alex

 

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #118
Evo kako su izgledale kad su mi dosle i onda sam ih jos samo prefarbo i to je to ... Inace kolega sasvim uredno radi i za dan-dva ces vec imat centralke tako da topla preporuka .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #119
A di si ruke kupio ili od cega si ih radio?
Lp,
Alex