Skip to main content

Topic: X525 V3 quadcopter (Read 35394 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #135
A sta sa telemetrijom, moras vuci laptop sa sobom ili ide preko moba i tableta?
Jesi probao nabaciti kakvu misiju?

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #136
Sve ovisi kak se spajas,  imam telemetriju preko usb-a pa sam se spajao preko kompa.
Danas sam probal preko OTG kabla na S4 i stvar radi. Nisam jos nikakve misije isprobavao.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #137


Jedan selfie xD
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #138
Stigao UBEC sa Ebaya.  Bacio brzinsko mjerenje prije posla. Mjerenja su bez opterećenja, a UBEC cu koristiti za napajanje APM dok ne dođe powermodule.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #139
Jutros namotiran Ubec koji je stigao.
Evo jedna usporedba kad se napaja preko samostalnog ubec-a i preko bec-a od esc-a
Lp,
Alex

 

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #140
Dobro si prosao sa tim APM da nisi dozivio brownout u zraku pa skupljao dijelove po livadi.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #141
Brownouta me bilo strah, zato nisam letio previsoko.
Sad ipak čekam power module pa da bude sve u kompletu.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #142
Danas obavljen kraci let.
Puhalo je do 5 m/s povremeno.
E sad, cijeli quad je dosta nestabilan. Cak u Loiteru se pocne opako ljuljati da ga moram prebaciti u Stablize da ga smirim...
Jedva cekam odraditi autotune.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #143
Evo slika VCC-a sa uključenom telemetrijom.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #144
Jel netko ikad radio autotrim na APM?
Malo me nosi u rikverc, pa sam mislio to rjesiti sa autotrimom.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #145
Ja ga još nisam radio, iako moj ne drifta nešto puno, prokleti vjetar mi nikad nije dao prilike da ga iskoristim.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #146
2 km???? Sa kojim predajnikom?? Ja očito u nečem griješim onda. Ja gubim signal na 200 m na 200 mw. Sad imam 600 mw,pa jedva 400 m mogu da idem bez smetnji. A imam iste takve antene. Uspio sam sa 200 mw ići na 1300 m,ali sa pravljenom helical antenom kao prijemnom.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #147
Ja sam uspio 1850 metara preci sa original boscam antenama cloverleaf i 600mw boscam tx i rx iz 200mw seta sto dobijes, onaj 305.... 9x+frsky modul sa biquad antenom koju sam sam pravio i na tih skoro 2 km signal je i vrhunski... Sada cu sklopiti helix antenu pa cu vidjet kako ce biti s njom... Razlika ce biti ogromna jel kad je meni pukao videolink kereta je i dalje imao sliku na svom monitoru a ima onu kinesku helix antenu po 10 ak dolara i radi super...tako da ce ova bit onda super. U firmi sam napravio srednju cijev za helical antenu od sipasa i u njoj mi je tokar urezao tocan razmak izmedu namota po proracunima... Tako da ce antena biti dizajnirana za 34 kanal na mom 600mw tx-u...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #148
2 km? ??? Sa kojim predajnikom?? Ja očito u nečem griješim onda. Ja gubim signal na 200 m na 200 mw. Sad imam 600 mw,pa jedva 400 m mogu da idem bez smetnji. A imam iste takve antene. Uspio sam sa 200 mw ići na 1300 m,ali sa pravljenom helical antenom kao prijemnom.

Iz koje teme si došao na domet na fpv opreme kada se gore nigdje ni ne spominju takve stvari ?  ;D

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #149
Srepfler i ja smo probali autotune na x8 rotoru prije dosta vremena i radi odlično, pa za savjet pitajte  Makija......