Skip to main content

Topic: Baterije za Protos ??? (Read 7529 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Baterije za Protos ???

Eto prije nekih tjedan dana kupio sam i ja Protos. Imao sam 3x HG-D250HB InoLab serva koja sam kupio misleći da ću ih staviti na HK-500GT kao serva za swash:

http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5503&Product_Name=HGD_250_Carbon_Gear_Digital_BB_-_18.12g_/_.12s_/_2.5kg

Nije neka jakost ali za moj način letenja sigurno su dovoljna jer dok ja naučim 3D manevre već ću ovog Protosa jače prizemljiti barem 28 puta ;D a samim time uništiti i serva. Pored serva imao sam i regler HK-70A, Futaba 401 gyro i Futaba S9253 repni servo. Vagajući odnos cijene i kvalitete a ponajviše zbog moje trenutne brzopletosti i punog novčanika taj dan kupio sam Protos od kolege Jazavca (Zadar, Zadar). HK-500GT bi me s nekim jeftinim motorom iz HC-a koštao ravnih 900 kuna kad me naguzi i pošalje mi čestitku "J.P." :'( . Budući da sam za kombinaciju Protos+ motor dao 1250kn onda mislim da je to jako dobra kupnja jer sam dobio daleko bolji "stroj". Protosovi djelovi jesu skuplji i koštaju me kao da slažem Raptor-a ali vidi se barem ovako na prvi pogled da je to miljama ispred HK kvalitete. Isproban je i HK-401B turbo jeftini gyro koji radi ali ga ne mislim sad koristiti i u prodaji je jer se ipak daleko više pouzdam u Futabu na ovako nešto skupljem heliću.

Dakle moj trenutni setup je Protos, 3x InoLab HG-D250HB, HK-70A regler, Futaba 401gyro i Futaba S9253 repni servo. Ono što mi nedostaje a primjećujete su baterije. Budući da sam naviknut kupovati nešto jeftinije baterije na HC-u ili eBay-u onda ne mislim dati neko bogatstvo za njih ali opet ne želim kupiti smeće koje će se napuhati nakon par letova.

Moje pitanje je koje mi baterije preporučate s obzirom na cijenu i koje baterije vi koristite i koje su vam se pokazale pouzdanima na duže staze? Na HC-u bilo koja 6S baterija je zapakirana i vagana po njihovom "sistemu" teža od 0.5 kg i ispada najjeftinija nekih 50-55 dolara iako im cijene kreću od 34 dolara ali im vaga "malo laže"  :( .
Jebo struju, samo nitro i benzin.


Odg: Baterije za Protos ???

Reply #2
Da, da, nema šanse dati toliko za bateriju  ::)  radije ću mu staviti nitro motor i konvertirati ga u prvi nitro Protos  :D . Interesiraju me ove od nekih 250-350kn ali da rade kako treba jer ako kupim neku sličnu i ona se počme raspadati onda to više nije 250-300 nego 500-600.
 
 
Polyquest od 2500mAh ali "6S" nema na HC-u.
Jebo struju, samo nitro i benzin.


Odg: Baterije za Protos ???

Reply #4
koju god batku kupio uzmi dvije tj moras dvije
kad ti jedna rikne a riknut ce prije ili kasnije trebas drugu

Odg: Baterije za Protos ???

Reply #5
koju god batku kupio uzmi dvije tj moras dvije
kad ti jedna rikne a riknut ce prije ili kasnije trebas drugu
Dvije su ti za to da možeš duže letit dok se jedna puni letiš drugu ai to isto kada koja crkne da imaš drugu.
Ove od 2650 su ok ali ih trenutno nema na skladištu koliko sam vidio.
Ali isto kako je to pojeftinilo ne možeš vijerovati sada dal je i kvaliteta neznam.
 
Na jednom forumu sam čitao i naetio na ovo sada dal je istina ili ne
 
Prenosim (Coppy-Paste) sa drugog foruma :
ZVUČI NEVJEROJATNO. VIŠESTRUKO VEČI KAPACITET OD LiPO I LiIon BATERIJA. STRUJE PUNJENJA I PRAŽNJENJA VEČE OD 40C, ZA 1min PUNJENJA POSTIŽE SE VIŠE OD 80% KAPACITETA, RADNA TEMPERATURA < -50°C DO >+75°C, NEMA BOJAZNI OD EKSPLOZIJE ILI ZAPALJENJA, SIGURNE I NA TEMPERATURAMA VIŠIM OD 250°C , RADNI VIJEK PREKO 15000 PUNJENJA I PRAŽNJENJA SA STRUJAMA VEČIM OD 40C S TIME DA BATERIJA ZADRŽAVA PREKO 85% KAPACITETA I NEMA NIKAKVIH OŠTEČENJA ČELIJA, MAKSIMALNA STRUJA PUNJENJA >50C (20C NA -30°C), A PRAŽNJENJA >100C, NEMA MEMORIJSKOG EFEKTE. NISU OTROVNE I NE SADRŽE TEŠKE METALE. Very Happy

http://www.altairnano.com/documents/NanoSafe_Datasheet.pdf

http://www.altairnano.com/documents/NanoSafeBackgrounder060920.pdf

Jos je neko rekao da Dewalt to koristi vec dvije godine u rucnim akku busilicama. Eto

Odg: Baterije za Protos ???

Reply #6
Majki pa to su LIFE ...kaj buš s tim ??? samo papci lete LIFE NA HELIČIMA...(E CRNI TI ZNAŠ DA SI IZUZETAK!!!)

 

Odg: Baterije za Protos ???

Reply #7
dodi na drom kad robi i ekipa lete i mazni njemu jednu batku nebu ni skuzil kad ih ima sto
ili nek ti da jednu napuhanu to bu ti isto dobro

Odg: Baterije za Protos ???

Reply #8
Majki pa to su LIFE ...kaj buš s tim ??? samo papci lete LIFE NA HELIČIMA...(E CRNI TI ZNAŠ DA SI TI IZUZETAK!!!)

A šta češ nikako da ih prebolim , znaš da moram priznati da mi je samo nakratko palo napamet da na trexu-700 stavim te batke ali onda kada sam zbrojio koliko bi ih bilo i koliko bi ih punio reko nema šanse.
 
A da ne spominjem da bi helić imo 2,5 tone sa tim.

Odg: Baterije za Protos ???

Reply #9
e pile aj ti stavi 12 s na 700 totku pa da vidimo kome majka crnu vunu prede !!!
Jebeš one kaj prde ,smrde i moraš ih kurblati !!!


Odg: Baterije za Protos ???

Reply #11
Ja sad idem prditi, smrditi i kurblati 15-20ak minuta po rezervoaru i tako 2-3 puta ;D . Autocesta zatvorena, kod vas snjeg i ledara a u Zadru lagano puše i sunce sija pa da iskoristim priliku.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Baterije za Protos ???

Reply #12
Ja sad idem prditi, smrditi i kurblati 15-20ak minuta po rezervoaru i tako 2-3 puta ;D . Autocesta zatvorena, kod vas snjeg i ledara a u Zadru lagano puše i sunce sija pa da iskoristim priliku.

Morati ču se i ja spustiti malo dole da vidim sunce zaboravio sam kako to izgleda a i da malo letim  pa makar 5 po 5 min.

Odg: Baterije za Protos ???

Reply #13
koju god batku kupio uzmi dvije tj moras dvije
kad ti jedna rikne a riknut ce prije ili kasnije trebas drugu

Nego da se ja vratim temi. Jednu sam kupio jako povoljno i čekam da mi stigne. Bia je povoljna i ne očekujem od nje ništa a ako se uistinu ostvare crne slutnje raspolovit ću je i koristiti kao dvije 3S baterije za stanicu ili neki elektro model. Radi se o ovoj bateriji:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180458218214&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Budući da imam neki predosjećaj da će biti nedostatna za ovaj helić po pitanju "C" faktora mislim kupiti možda ovu bateriju:

http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9489

Ona je s dostavom oko 65 dolara ali je valjda čistih 30C i može se puniti s 9 ampera (naravno teoretski ali ja neću sigurno nego najviše s 4-5). Nešto je teža ali je zato 3Ah.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Baterije za Protos ???

Reply #14
Ja kupujem po 3S računam ak mi krepa ćelija lakše je zamijeniti, a i mogu ih koristiti na nekom avionu npr. koji treba 3S.
Dakle Rhino 25C 2250 ili 2350mAh. Meni su bile OK, ove 2250 su nešto lakše ali mi se više sviđaju 2350 zbog dimenzija i oblika - dugoljaste su pa ljepše leže ispod kaputaža.
Kod naručivanja možeš uzeti opciju unregistered pa je poštarina 5$.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG