Skip to main content

Topic: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc) (Read 8725 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Ovo je prva proba, ravno iz kutije... mislim da je gimbal odlican... Slika nije jako dobra jer sam zaboravio nakon edita snimiti video u Best, 60fps, pa sam ga snimio u good, 30fps :/ inace snimam sve u 720 60fps, ovaj video nije tako dobar kao ostali, ali ipak je dosta da se vidi kako gimbal radi :) vise videa s gimbalom dolazi :) i ko moze i zna molim za pomoc oko mikro vibracija tilt motora koje se mogu vidjeti u videu gdje to napisem bijelim slovima... hvala vam na pomoci :)

Evo link videa pa pogledajte :) : First test of Tarot T-2D gimbal!
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #1
To i meni tako lagano podrhtava.
Mozda to kontroler kupi vibracije s frame-a pa prenasa na motor.

Negdje na rcgroups su napisali i da mogu biti konektori u pitanju. Na nekima ne zaleme dobro pa treba popraviti, a neki se zale i da im kontroler ne valja...

Hvala na odgovoru :) meni su konektori ok, i izgleda dobro zalemljeno, te vibracije se pokazu samo na onako jako brzim i naglim trzaima, mislim da se i u videu vidi, dobro je cijelo vrijeme ali ponekad trza kad ga bas forsiram, to se jedva primjeti ali bih htio to do kraja namjestiti, citao sam da se to lako namjesti ali niko jos nije napisao kako  :-[ valjda ce neko znati rec... neki spominju valocity gain neki powe motora ali niko ne govori nesto konkretno napravi to i to... nadam se da cu uspit maknut :) ako ne ionako nikad ne snimam nista sa tako brzim trzaima uvjek letim pomalo za bolji video... izgledalo mi je sve odlicno i super dok ga nisam isao forsirat kad sam ga malo forsirao sam vidio da nekad zavibrira tilt...
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #2
Imas mozda neki video sa tvojim tarotom? a ovo da plocica kupi vibracije sa framea... da moguce ali mislim da bi onda stalno vibrirala slika a ne samo kad ga forsiram...
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #3
Ma to je nista, meni krene bas plivat slika radi toga. Kao da uđe u to stanje pa stalno presisa centar :)

Znam i za to :) dali si dirao Power postavke na tilt motoru? ako jesi, mozda si stavio prevelike postavke... ja sam imao od 35 sam podignuo na 40 i kao sto bi ti rekao slika bi  mi ˝plivala˝ i onda prestane, probaj maaaaalo smanjiti power tilt motora i provjeri, smanji za 1/2 najvise i probaj, ako je losije povecaj za 1/2 i provjeri... tamo di vidis da je malo bolje povecaj/smanji jos 1/2 dok ne pogodis dopre postavke... na 35 bi trebalo bit ok ali nikad se nezna probaj spustit i povecat... javi kako je proslo :) nadam se da ces uspiti :)
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #4
Isto tako meni tvornicke postavke za roll nisu dobre, ne pasu mi ako dugo stoji 90 stupnjeva prema dolje se pocne pomaaaalo naginjati pa sam trebao povecati power roll motora malo... ali ne previse jer onda pocne vibrirati, najcesce je dosta samo 3/4 puta vise... ja sam povecao na sa 60 na 65, dobro 5 puta hahah i sad mi je suoer roll ali tilt malo zeza kad ga forsiram
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #5
Morat cu snimiti video kako treba na 60 fps da vidite :) nije toliko lose koliko izgleda na 30 :/ ali znam da se to moze ukloniti samo neznam kako...
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #6
Nista dirano, sve  u "out of the box" stanju :)

Ja imam i video out spojen jos pa mozda i to malo zeza...

Ipak probajte to, meni je uklonilo sve valove u slici, ja sam mislio da ga propele ljuljaju (vjetar) ali kad sam malo spustio power tilt motora nema vise valova :) :D sad su mini vibracije na velikim brzim kutevima hahah ostalo sve super :)
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #7
Jel imate v1.4 gore?

Nemam kupio sam ga u Kopterworx-u i dosao mi je 3/4.1.2014 tako da mi je jos sve to novo :) kako da ga update-am, dali je sigurno i dali se isplati, kako stabilizira prije i poslje?
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #8
Pretplatio sam se na vas kanal :) super videi :D koliko sam gledao ovaj link sto ste mi poslali, gimbal mi izgleda da super stabilizira nisam vidio valove niti u jednom trennutku... i dali je to samo jedan let bio?! jedan let 22min? ako je svaka cast hahahah :D
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #9
U ovoj temi (http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1988607) je link na 1.4 softver (evo vam link direkt: http://www.kingwjg.com/ZYX/GoproV1.4.rar)

Slijedite ove upute sve kako piše: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2027435

Meni je na 1.3 znalo užano plivati, sada je skoro neprimjetno. Također se sada može i napraviti kalibracija. Nema više driftanja roll osi itd. Isplati se probati, ako vam se ne sviđa sve se vrati nazad..

2 leta :) 11.5 minuta mi je sa svom opremom maksimum onako laganog letenja. Da je na 4S, bilo bi to i dulje. A možda i sa 3 baterije na 3S, ali onda ne bih imao hover na 50% gasa... :)

Nije to niti loše za quad od 1962g sa svom kompletnom opremom za fpv i snimanje :)

Hahah znam, i ja letim sa mojim 11 min maksimum, isto tako fpv i sve, full oprema 5000 mah 11 min... znaci to bi mi moglo cak i ukloniti ove male vibracije... ako je vama maknulo valove meni bi mozda vibracije... ali prvo cu probati par snimaka napraviti sa ovim sto imam, ako vidim da ne radi kako bi volio cu probati :) inace kao sto mozete viditi na mom kanalu nekad snimam kuce sa apartmanima, onda jos nisam imao gimbal a sad kad imam cu probati ako mi ove male vibracije smetaju u snimanju/snimci ali mislim da nece jer je to samo kad ga forsiram... nadam se... ako ne probat cu 1.4 :) ali jos cu se malo raspitati dali neko zna nacin za maknuti ih, mozda se neko javi ko je rijesio problem promjenom nekih postavki... zasad ako nista ne uspijem update na 1.4 radim hahah :) hvala na linku za upute, ako mi bude smetalo u snimanju radim update hvala :)
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #10
Evo par slika mog quada... Isto letim 11/12 min sa jednom batt i full opremom, registracija je normalno samo za ukras hahahaha :D 615 je udaljenost u mm od motora do motora a KG je moje ime i prezime...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #11
Evo par slika mog quada... Isto letim 11/12 min sa jednom batt i full opremom, registracija je normalno samo za ukras hahahaha :D 615 je udaljenost u mm od motora do motora a KG je moje ime i prezime...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #12
Neznam zasto je poslalo poruku da puta...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #13
Evo mojega u Alu/Drvo varijanti :)

http://www.flyfreak.net/index.php?topic=12138.msg139768.msg#139768

One plasticne propove zamijenite sto je moguce prije s karboncima jer meni su pucali ti zeleni mekani iz cistog mira...

to mi je prvo na listi da... RC X-Quad - T-2D test - 1080p 30FPS na ovom videu sam vidio te valove... tako je i meni bilo docno tako dok nisam malo smanjio power tilt motora, ako se opet ponovi da to radi probajte ovo sto sam rekao :) mora upaliti :D
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #14
Imam jos jedno pitanje, kako napravite ove super slike vasih modela?? Odlicne su hahah ona slika na vasem youtube kanalu, kako stavite model na neku pozadinu... Hvala na odgovoru :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Youtube: RcPikiDu