Skip to main content

Topic: Gryphon dodeca - super zgleda (Read 5097 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #1
dobro izgleda, gledo sam bas o tom frejmu izgleda neunistiv


ovaj frame isto mi se cini zanimljiv
Foxtech Kraken130 Folding Octocopter
http://www.youtube.com/watch?v=RIZ_21ypSe8

Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #3
NEO je kao iz buducnosti, ali kad bi mogao birat sta cu?  ipak bi to bio  Gryphon dodeca
stvarno je stroj taj dizajn(+raspored ledica) bas mi onako izgleda mocno - jako,  bas po mom ukusu
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #4
sve pet, ne patim na dizajn kod multija dok god je video stabilan...samo ima dosta ekipe koja se upravo pali na dizajn...za svakog po nešto ;)

Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #5
dizajn ok! krivo sam se izrazio, neo je dizajn, ja patim da to izgleda crvsto i jako tj neunistivo a ne da te strah pipnuti da nece sta puci te da se sve trese.
A dodeca mi bas tako izgleda cvrsto i mocno, a kao sto se moze vidjet i video je stabilan sto je i najbitnije. vjerovatno ko pati za dizajnom izgledom vjerujem da bi izabrao neo


sto bi se reklo patim da ga otresem od zid, a njemu nista
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #6
Evo jedan koji se pati s U5 Tigerima na takvom frejmu  :)
U5 tiger motor rattle at start up
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #7
Frankycro, uz to što si ukazao na funkcionalne nedostatke, zapravo si potvrdio neka moja razmišljanja. Oba ova frejma su zapravo banana kada pogledaš. Ono što po mom mišljenju ne valja kod njih je što su svi dijelovi posebno napravljeni i nije ih lako zamjeniti (TCO). Za usporedbu moram uzeti jedan dobar frame npr. F8X ;)  8), promjena ruke na F8X košta manje od 70€, ne želim ni znati kolko je na NEO-u ili na Gryphonu (zapravo mislim da namjerno to rade). Tako da osobno mislim da se neće usrečiti bilo tko uzme jedan od ova dva framea.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #8
luxo sta mislis pod time "promjena ruke"


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #9
luxo sta mislis pod time "promjena ruke"


Sent from my iPhone using Tapatalk

Padne na ruku, ruka se slomi, treba je promjenit :).
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #10
oba ova multija namijenjena su podizanju težih tereta s pripadajućim gimbalom (mark - red) pa ako ih otreseš negdje najmanje ćeš se veseliti tome što ti je krak bio dovoljno čvrst.... ;)


lp
Toni
 

Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #11
Znam događaje kada padne letjelica i gimbalu ništa, a treba promjenit dve ruke... tak da.. Znam za dva pada letjelica sa ZEN-om u nijednom padu nije stradao gimbal već ruke.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #12
Sve je to relativno i kako se dogodi...ima primjera gdje ode i gimbal i fotić i krak...ono, visina, brzina, kut, masa, ubrzanje, sila itd....

lp
Toni

Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #13
Sve je to relativno i kako se dogodi...ima primjera gdje ode i gimbal i fotić i krak...ono, visina, brzina, kut, masa, ubrzanje, sila itd....

lp
Toni

I, koji je zaključak? Jeli bolje manje ili više platiti za popravak?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Gryphon dodeca - super zgleda

Reply #14
Pa to je valjda od početka jasno - jeftinije je zamijeniti ruke na F8X ili još jeftinije na nekom alu kopteru cca 20 kn po kraku..... ;)

Nego šalu na stranu. Nemam osobnog iskustva s velikim gimbalima i Zenom. Spominješ takve padove i preživljavanje  gimbala. Koliko su pri tome pomogle nogice - retrakti ili je to bio samo sretan kut padanja? 

lp
toni