Skip to main content

Topic: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše (Read 4104 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #1
Prodat će ih hrpu sigurno.

Vjerojatno će ih bundlat sa v-barom po "posebnoj" cijeni.

Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #2
Sav sam se napalio ovak na prvu  :D
Cijena?
MAK Zapad

Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #3
Ak bu sportska cijena (u kaj sumnjam) ja bi si to priuštil :)
MAK Zapad

Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #4
Na helifreaku ti je upravo aktivna kladionica "tko pogodi cjenu" - svi su izmedju 500 i 1000$. Naravno nobody knows.

Ovdje http://www.vstabi.info/en/forum bi se trebali pojaviti detalji (nema još).
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #5
Mikado uskoro izbacuje VBar Control stanicu.
Specijalizirana za Vbar, preko nje ce se moci isprogramirati apsolutno sve.
FHSS prijemnik se steka direktno u Vbar.

The new VBar Control radio presented by Kyle Dahl
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #6
Evo Igore opet ODLIKAŠI nastupaju.... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #7
Mislim da će prodati nešto tih predajnika ...
Nastupom se ograničavaju na korisnike V-bara, ali sprava vjerojatno funkcionira i kao obični TX za ostale modele.
Dizajn izgleda kao da je od JR-a.
Meni je ideja OK, nemam V-bar pa ne razmišljam o kupovini, ali da je programiranje FBL-a na livadi PITA bilo da moraš cukat notebook ili nabadat po dugmićima a ovo to rješava elegantno.
Mislim da spremaju i novi V-Bar, jer su nedavno pojeftinili sve stare (spominje se "crveni").
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #8
Na Rotor Live prikazana hrpetina TXa. Mišljenja raznolika - od loše plastike, izvrsnog ekrana, nema bindanja  :o doplata za Apps (funkcije tipa self leveling, panic, .... ) ((Jeti DS14 poćeo sa kupovinom Apps i sad će svi slijediti)). 

Priča se o oko 500€ - nije potvrdjeno.  Lindiger najavljuje prvu šihtu za kraj mjeseca.

http://m.youtube.com/watch?feature=youtube_gdata_player&v=-G-XTIIVP70


http://www.rc-heli.de/board/showthread.php?t=236362
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #9
Ja sam se bas nabrijao na DS14, ali cijena mi je jos uvijek prevelika.

Uskoro izlazi 9XR Pro i vjerovatno ce pomesti cijeli mid range segment.
Prica kaze 9XR baza sa svim custom modifikacijama nabrijane ekipe.

Poznavajuci Mikado, biti ce oko 500 Eur. Za zaljubljenike mozda, za ostale preskupo za ono sto nudi.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #10
Na MSH Brain forumu na HF je spomenuto da je u planu suradnja s OpenTX teamom oko parametara za podešavanje Braina na Taranisu, nešto kao ova V-Bar TX priča samo na Taranisu. Imao sam 9XR i nije me se baš dojmio, a Taranis ... Išao bi radit svoju kutiju da ekran bude gore i onda bi bio OK.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #11
Ne znam kaj i kak radi MSH Brain ali na OpenTX je sigurno moguće isprogramirati čuda. Osnova OpenTX je FreeRTOS (najbolje što se moglo dogoditi TX industriji - http://www.freertos.org ) i prvi koji napravi neki "kontroler" u modelu na istoj tehnologiji će pobrati slavu.  Već su se pojavili templati za OpenTX gdje je u radio uprogramirana npr. cijela F3A sekvenca - zabranjeno za natjecanja i ne baš korisno ali pokazuje moć TXa - letiš doslovno na gumbe.

No ima tu i nekoliko začkoljica - OpenTX tim je u velikim "pregovorima" (čitaj natezanjima) da FrSky sufinancira razvoj - donacije nisu ni približno dovoljne za razvoj i pogon distribucije.  Priča se i o novom forku softwarea.

Horus (X12D i X16D) su gotovi - objavljeni na RCG i nema proizvodnje - za sada i nitko ne zna zašto.
Isporuke Taranisa su neshvatljive - za kineske pojmove i mogućnost proizvodnje.
Verzija B taranisa je isporučena u minimalnim količinama u prosincu a nova šihta dolazi krajem ožujka - svi već prodani - ako nisi naručio do sada - prva isporuka je cca sredina ljeta.

9XRPro je već pomaknut za 4 mjeseca a navodni razlog je razilaženje HK sa kanadskim autorom mainboarda.

Uz sve to kruži priča o lažiranim CE markicama.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }


Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #13
Mogli su bar za te novce poslikati stanicu, tako da ljudi vide sto kupuju i kako izgleda u stvarnosti!

Odg: Novi Mikado radio - samo za Helikopteraše

Reply #14
Mogli su bar za te novce poslikati stanicu, tako da ljudi vide sto kupuju i kako izgleda u stvarnosti!

i tak ionako grozno izgleda...Transformers :D