Skip to main content

Topic: DLG Manta (Read 12576 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DLG Manta

Reply #30
Jako lijepo !


Odg: DLG Manta

Reply #32
Damire... skiciraj, daj mjere, profil, ja složim model i pripremu za leser. Mislim da smo sposobni za to.

Odg: DLG Manta

Reply #33
ja se biljezim za kit


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: DLG Manta

Reply #35
Planovi su ovdje:

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=7533367&postcount=51

Najveća potreba su rebra i shear webs... rezanje stabova i ostalih sitnica nije komplicirano.
Ako to dobijemo - imamo slagalicu koju treba pažljivo plankirati. Eleroni mogu od pune balse, pa izbušiti rupe.
Sve ispod 300 grama bi bilo fantazija.
Sve drugo bi podrazumijevalo promjenu originalne konstrukcije .
Bilo bi dobro da neko napravi pozitiv-pa negativ kalup za glavu trupa da je laminiramo od stakla/kevlara/karbona

Ima nade..
Damir

Odg: DLG Manta

Reply #36
 meni bi svakak jako pomogo kit jel fakat neam pojma o drvenoj/kompozitnoj konstrukciji. Sigurno bi nasli nekog da nam izreze planove, znam da se neko nudio s laserom na forumu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: DLG Manta

Reply #37
U principu, najviše vremena sam izgubio upravo na trupu Mante.
 Pravljenje gondole i uklapanje na segment štapa od kederice, izbrusilo mi je živce do krajnjih granica. A da ne pričam o montaži MPX konektora na taj štap i krilo, lemljenje ...
Gotovim trupom za Mantu i CNC rezanim rebrima, posao oko slaganje Mante bi se skratio za oko 70 posto vremena u odnosu na način na koji je rađena.
Osobno mislim,  da bi izrada kita bila pun pogodak. Kalup za taj trup bi se mogao iskoristiti i za neke druge vrste jedrilica, pa bi i financijska strana time bila zadovoljena (mislim na početna ulaganja oko kalupa).
Da sam imao veći izbor balze i gotov trup, Manta bi bila težine oko 280 grama (a toliko se, garantiram može dobiti) , što je odlična težina za taj model.
U svakom slučaju lijepa inicijativa.


Odg: DLG Manta

Reply #39
Cekajte, kaj je sa kitom na kraju? Idemo delat il ne? :)



Odg: DLG Manta

Reply #42
Oralight folija ti je sasvim dobra za tu namjenu.
Kod nas je možeš nabaviti ovdje:
http://www.leo-modeli.hr/
Čovjek je korektan i šalje poštom. Inače težina te folije iznosi oko 36gr/m.


Odlično!


Već sam napravio upit gospodinu Leonardu (za ostale stvari), ali izgleda je trenutno u gužvi... Ovo mi isto tako bitno; 36g/m (valjda m2), a ova solar folija je oko 60 grama po metru (isto valjda kvadratnom). Za sada imam samo ovaj narančasti oracover, ne znam nikakve podatke o specifičnoj težini. Morat ću samo rupe zatvoriti, a ostatak prelakirati nitro lakom, pa kako bude.


Hvala na informacijama.


LP,
milan
---