Skip to main content

Topic: Što kad 3s postane 2s ? (Read 1893 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Što kad 3s postane 2s ?

Baterija: 3s, 2200 mAh

Neki dan upalim ja, nakon duže zimske stanke svoju Turnigy X9 stanicu i na dipleju vidim 8.2 V. Mislim si, jako ispražnjena. Stavim na punač kad ono, dvije nampice svijete crveno i puni a treća je zelena. Izmjerim sa multimetrom napon, 7,6 V.

Uštekam bateriju na onaj mali batery tester kaj se stavlja u model da javi kad je baterija slaba i svijetle mi samo dvije zelene lampice.

Moj laički zaključak 1s je 'optirjo'. Ima li tu kakve pomoći ili da ju proglasim kao 2s.


Odg: Što kad 3s postane 2s ?

Reply #1
Nemam na punjaču nikakve modove...

Mogu li to nekako drugačije bez punjaća ?

Odg: Što kad 3s postane 2s ?

Reply #2
Ta baterija je prejeftina (i još k tome koristi se u stanici) da se "spašava" ćelija.Osobno bi bateriju "prekvalificirao" u 2S i naručio za stanicu novu.
Jedino ne kužim 8,4V , a na punjaču 7.6V.Ta jedna ćelija ima 7.6V???Jel taj punjač puni samo preko balans konetktora?

LP
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Što kad 3s postane 2s ?

Reply #3
ne kužim ni ja, ali oštečena čelija prima napon puno brže i više nego kaj treba, ali ne prima kapacitet, tj prezna je opet čim se skine sa punjača, ili nakon par minute

ako je u jednoj čeliji više od 4,2 volta nevalja kao ni ispod 3V,  a tko bi unutra nagurao struju osim punjača?

isto tako baterija nije sada 2S nego je i dalje 3S samo je ukupni zbroj napona bliže 2S kad čelija ne valja,
ako skroz izvadiš čeliju i ostanu samo dve onda je 2S, ali to nemoj radit ako nisi 100% siguran inače kabum

http://www.youtube.com/watch?v=uffxKkk2uMM

Odg: Što kad 3s postane 2s ?

Reply #4
Fala dečki...

A kakav savjet imate za drugu bateriju, bateriju koju sam prepraznio pa mi ju moj punjač neće početi puniti (isto 3s, 2200 mAh). Imam onaj jeftini Turnigy punjač koji ima samo tri lampice (za tri čelije), na kojemu, kad prikopčam tu bateriju crvene lampice blinkaju a u uputama stoji da je u tom slučaju baterija u kvaru.

Napon na toj bateriji je 7,6 V kad mjerim multimetrom.

Odg: Što kad 3s postane 2s ?

Reply #5
Nađi nekoga u svojoj okolici tko se bavi modelarstvom i da ima nešto pametniji punjač, te probajte na njega puniti.
Ili nabaviti bolji punjač.

LiPO baterije su dosta opasne za eksperimentiranje.

Odg: Što kad 3s postane 2s ?

Reply #6
Ili na pametniji punjač ili na ispravljač pa laganini.Bilo bi dobro da ima i strujnu regulaciju.Probaj u blizini neki RTV servis.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Što kad 3s postane 2s ?

Reply #7
 :)

Odg: Što kad 3s postane 2s ?

Reply #8
Imao sam slican problem, radi se o bateriji Futabe t8fg, punila bi se manje od sat vremena a jos prije bi se ispraznila a punjac stanice bi pokazivao normalnu napunjenost baterije. U mom slucaju rijesio sam tako da sam skinuo termobuzir baterije, onda se vidi njezin balanser koji je sirok oko 5mm i duzine 25mm,njega sam eliminirao,zalemio konekciju za vanjski balanser i kada punim bateriju prikljucim na bateriju vanjski balanser baterije i sada je sve ok.