Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 138549 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FrSky Taranis

Reply #90
Evo bas bi si narucio Taranis iz jonathan.it  ali nikako se ne mogu registrirat. Dali je netko nesta narucivao od njih, jel ima neka caka pri registraciji ili?

Odg: FrSky Taranis

Reply #91
Evo i ja bih napisao koju riječ ovdje  :)
Znate kako je kad Božićni poklon stigne prije Božića i ne može se dobiti pod bor ako bora nema a žena je naglasila da je to poklon pod bor  ???
E pa ja sam tom problemu doskočio i riješio ga s lakoćom  ;D  Odšetao do sobe, pronašao nekakav borić, okitio ga  i viknuo ženi vrijeme je za poklone!!!!!! :D
Možda ovo gore nije sve doslovno ali ipak bih se pohvalio novim TARANISOM  8)

Odg: FrSky Taranis

Reply #92
Cestitke! Bit ces jako zadovoljan...
Kako ti se cine gimbali, si probao malo vrtit?
Ovi i Turnigy su nebo i zemlja, rade stvarno odlicno!
Napravi kalibraciju kad upalis stanicu, znaci dugo drzis MENU tipku, unutra ces naci gro opcija...

Odg: FrSky Taranis

Reply #93
Napravio sam kalibraciju radi sve 5. Gimbali su mi super osjecaj pod prstima je bolji, daje dojam kvalitetnog proizvoda, ja sam zadovoljan.
Samo sam primjetio da mi nekad kad sam pola metra od aviona gubi signal, pocme svijetlit crvena lampica na prijemniku i nema komandi, ali samo kad sam jako blizu bio dok sam pravio mixeve i ostalo. Ne znam u cemu je stvar. :-\ [size=78%] [/size]

Odg: FrSky Taranis

Reply #94
To je normalno, da ako si blize od pola metra, da se telemetrija gubi, ali zato s tim reciverom picis 3, 4 km bez greske!

Odg: FrSky Taranis

Reply #95
E coljo bas si me razveselio  ;D

Odg: FrSky Taranis

Reply #96
I meni se dešava sa mojim, dakle potpuno normalno! Nemaš brige, kad si u zraku nema problema :)


Odg: FrSky Taranis

Reply #98
Zašto bi bilo normalno da u blizini gubi telemetriju ? Uostalom to upućuje no točno određeni HW  nedostatak na modulu!

Evo, Frsky DHT-U kao modul i prijemnik D8RII-plus rade na manje od 10 cm i telemetrija uredno ide ( napon, RSSI 1 i 2, vario) !
To je iz vremena kada je FrSky radio pošteno...

Uostalom, mislim da znam zašto meni radi OK....a drugima ne !

Damir

Odg: FrSky Taranis

Reply #99
Izgubi telemetriju na 20cm, ali zato ima duplo veci domet, a opet sto ce mi telemetrija na 20cm?

Na 20 cm pogledam direktno napon na bateriji!

Uostalom da mi treba na 20cm, onda bi jednostavno imao stanicu preko metar kabla i bok!

Odg: FrSky Taranis

Reply #100
Nema duplo veći domet jer bi za to trebao  točno 4X veću izlaznu  snagu (+6 dbm na modulu ili +6 dbi na anteni ), a to nema niti po speckama.
Gubitak telemetrije na 20 cm siguran je znak nedostane dinamike ARP-a u modulu, a to upravo upućuje - da mu je manji domet !
To su osnove radiokomunikacija i tu nema muljanja.
Dok se radilo sa Quanum-om, moduli su bili OK, a sada više nema u ponudi DHT-u !
Damir

Odg: FrSky Taranis

Reply #101
Daj se uozbiljite, kakav duplo manji domet, ovi reciveri svaki s taranisom koji ima 2db antenu ide bez greske 4km, dok s dht modulom malo teze,

Za vasu informaciju, svaki taranis i 5db antenom i x8r reciverom ima preko 10 kilometara!

Kada god se pokusalo izmjeriti domet, video signal nije bio dovoljan za test, pa se nije islo preko 10,5 km!

Dok naprimjer taranis s orginalnom 2db antenom i x9r reciverom ima 9,5km!

Odg: FrSky Taranis

Reply #102
Ja ne koristim na slici DHT modul, nego DHT-U, a to je Quanum/Frsky, dok je DHT samo FrSky.
DHT-U ima sd-card utor, logiranje leta, skoro sve što bi trebalo, dok je DHT samo za ugradnju i sa FLD 02 nema takve mogućnosti.

FrSky koristi iste 2,4 module (CC2500) kao i Corona i taj domet sam već isprobao (5,9 km): http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/5-9-km-na-2-4-ghz/msg15401/#msg15401

Razlika je dakle samo us softu, ako se izuzme telemetrija. Čak su i Corona i FrSky u istom gradu i istom tehnološkom parku, samo je Corona počela zaostajati, a Frsky se pokušava probiti.

Greška gubitka telemetrije na 20 cm je greška ARP-a kako sam već naveo i to je tako od kada postoji radio i radio-komunikacija. U normalnom letenju modela ovo će ti smetati 0%, ali greška postoji i to na nećemu što je najnovije generacije.
Kod profesionalnih radiokomunikacijskih uređaja ovakva greška je nešto što iskreno želiš konkurenciji, da im ga nabiješ i napraviš ih smješnima.

Jedino ne znam kako rade oni LRS od FrSky, ali koliko su rekli - taj nema telemetriju, je li tako?

Damir

Odg: FrSky Taranis

Reply #103
Evo link za nadogradnju taranisa s 5db antenom, kosta samo 12 dolara!

http://boltrc.com/index.php?route=product/product&path=75_105&product_id=567

Evo video s orginalnom antenom na taranisu i L9R reciverom! Isao je na 9,5 km i onda ga je okrenuo!

Taranis Range Test - L9R Test 2 (Stock TX) - 9.5kms


A ovo je video s x8r reciverom i 5db antenom i isao je preko 10km, pa se gubio video, pa je odustao!

Taranis Distance - 10.1km - Part 2 (Test 6) 5dbi

Odg: FrSky Taranis

Reply #104
Coljo, nema nikakve sumnje da je to napravio , 9, 10 ili teoretskih 12 km koliko bi išlo po speckama sa CC2500 . Ni ja ni frSky nismo izmislili CC2500 nego TexasInstruments i konačna svojstva daje taj komad elektronike. Stvar je SAMO u tome da je FrSky napravio očitu grešku, jer mu blesira telemetrija u blizini, a na starim modulima kao DHT-U nema te greške.

Izmedu 2db i 5db antene razlika je 3 db, a to je 50%, u praksi za dupli domet trebaš 400%  i još malo više jer se uvijek nekaj zahebe). To je oduvjek bilo tako i biti će, litra vode je uvijek litra i samo ako je litra !
Ja inače letim sa 7db antenom, ali ne zbog dometa, nego iz jednog vrlo drugačijeg razloga, evo imaš ćevape ako pogodiš zašto to radim  ;)  !

Damir