Skip to main content

Topic: Visokokrilci-niskokrilci- izbor (Read 2640 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Visokokrilci-niskokrilci- izbor

Visokokrilci-niskokrilci ...osnovna razlika :
Ima puno različitih tipova niskokrilnih i visokokrilnih zrakoplova(modela),   razlika vjerojatno nije tako velika kao što je nekad bila, ali u cjelini, niskokrilni avioni   su malo manje stabilni i ,u letu, manje samostalno ispravljivi. Nakon što utvrdite gradivo na VISOKOKRILNOM TRENERU , svi, ovi gore spomenuti ,''problemi'' postaju nevažni .I nakon nekoliko mjeseci ili godina  ::) (ovisno o talentu RC pilota)...zaključit će te da su visokokrilci, generalno,  ''dosadni'' letači, a da su niskokrilci i srednjekrilci ,pravi ADRENALINCI ;D
Zato, dragi početnici, ne razbijajte glavu sa previše aerodinamike, nego uživajte u letenju (razbijanju) svih tipova modela. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Visokokrilci-niskokrilci- izbor

Reply #1
Mudro ;)

Odg: Visokokrilci-niskokrilci- izbor

Reply #2
Hvala Coljo , ma znam da je veći broj mladih i početnika ''izbombardiran'' sa previše tehničkih podataka ,pa se neki i ''prepadnu'' ....čak i odustanu  :'(....šteta jer je ovaj hobi sasvim jednostavan i prihvatljiv ...pa tako koji put napišem ono što meni nisu znali , a ni htjeli objasniti na mojim počecima... :(  LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Visokokrilci-niskokrilci- izbor

Reply #3
Ja mislim da svi početnici trebaju krenuti sa visokokrilcima, po mogućnosti onima koji imaju blagi V na krilu, ili uške....
Kako se budu usavršavali u letenju...tako se i krila spuštaju...prvo na srednjekrilce i dvokrilce, pa tek onda na niskokrilce i EDF turbince.


Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Visokokrilci-niskokrilci- izbor

Reply #4
@Varadero , tako sam i napisao , ali danas mladi ljudi(početnici) imaju nešto ''drugačiji'' pristup , jer su ''izlozi'' puni lijepih šarenih modela , a pokvareni trgovci samo VREBAJU.. >:(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Visokokrilci-niskokrilci- izbor

Reply #5
Izlozi su puni lijepih i šarenih modela jer ih ljudi traže, a ne jer su trgovci pokvareni :D

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.