Skip to main content

Topic: Moje petljancije s quadom :) (Read 12317 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #45
Par puta sam morao tražit bateriju deset metara dalje kad se pod punim gasom srušio.  ::)

:)

ako tresne od beton zna se zapalit....odmah ili malo kasnije...
također, meni je jednom davno ekplodirala na punjaču. Kad je pukla, bila je toliko užarena, prskao sam je aparatom za gašenje ali bez ikakvog efekta.  Srećom bez posljedica ali treba pazit.

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #46
Znači treba punit na otvorenom, vidim da se događaju zapaljenja baterija.

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #47
ma to je fakat rijetko, možeš i doma ali uzmeš lipo safe bag ili metalni kufer u bauhausa

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #48
E majke mi, ja il sam glup il neopisivo smotan ili loše sreće. Danas letim s njim dosta visoko, oko 100-150m. I letio sam već s njim 5 ili 6 puta tako visoko ali ovaj puta dok je bio na jedno 30m visine nekako, ne znam kako, sam isključio prekidač za self level. I lijepo ja gledam njega i zabi se u crkvu ko projektil. Eto danas sam milijun puta vrtio film kako sam mogao taj prekidač okrenut na off, ali nikako ne mogu skužit.

A što se tiče quad-a - tri motora pukle osovine, četvrti se zaglavio, pločica u nepoznatom stanju, okvir smlavljen, speed controleri su možda i dobri.

Sad slijedi na taj prekidač staviti zaštitu da se ovo ne ponovi. Ali inače, ovi motori koje imam, na 4000mAh 4s bateriji mi daju oko 25 minuta leta. Da li postoje neki bolji ili mogu ponovno naručiti te. To znači da 4 motora ukupno troše 10A na prosječnom gasu.
Eto i u čast quadu palo je par piva, dobro me služio, žalosno što je totalka.

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #49
Prezivio sam slican slucaj nedavno. Zao mi je. Pa kak ga vidis na 100m? Ja ga dalje od 50,60m teže vidim ak nema na sebi ledice?
Lp,
Alex

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #50
Nekako se vidi, ustvari nije skoro ni bitno jer znam da self level drži orjentaciju. Meni je samo bitno da se stoji iznad mene. Ali eto dogodilo se što se dogodilo, sutra stavljam video, jer se ipak dobro vidi.

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #51
Samo hrabro naprijed :-) nabavka dijelova i idemo ponovno.
Lp,
Alex

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #52
Pa sta ga ne vrati na on
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak



Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #55
Koju kameru si koristio?


Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #57
Kako se rješiti ovog vijuganja slike sa snimke. Da li je to problem vibracija ili loša kamera?

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #58
Kako se rješiti ovog vijuganja slike sa snimke. Da li je to problem vibracija ili loša kamera?

Imaš masivne vibracije u stroju, trebao bi balansirat motore i propelere i to ne samo otprlike nego uzmi DuBro499 balanser i dovedi propelere u balans tako da kad ga ostaviš u bilo kojem položaju na balanseru mora mirno stajati a ne vagati - to znači da je i hub u balansu, izbjegavaj savitljive frejmove - nisu dobri za sliku. Što se tiče motora imaš jako puno tutorijala na netu pa pogledaj, neke motore i nije uopče potrebno dirati niti balansirati, a neki rade probleme i nakon balansiranja, uglavnom kada se stroj očisti od vibracija, gainovi mogu ići malo gore, dobije se i bolja stabilnost, efikasnost... Svaka (CMOS pogotovo) kamera će ti davati taj tzv jello na slici kada su prisutne vibracije.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #59
Nakon nekoliko tjedana napravljen je i novi quad. Evo ga u akciji



I ispred suncokreta, spreman da ih frakne  :D . Još sam naoštrio propelere da bolje režu  :P