Skip to main content

Topic: QAV500 TOTAL CLONE (Read 6575 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

QAV500 TOTAL CLONE

Nisam dugo vec sklapao veci quad otkad vozim mini coopere, ali nesretni kolega Spx je nedavno izgubio svoj FPV quad na podrucju Varazdina pa sam se morao sam odmah baciti na posao da sklopimo novu makinu. Znaci frame je neka clone verzija poznatog QAV500 quada od kojeg smo na netu nasli neku CNC verziju koju nam je jazavac jos prepravio, dodao svoj štih i slozio da gore idu alu ruke 15x15. Fora je u tome da je to u principu skoro pa H quad , ali razmak izmedju svih motora je jednak sto bi trebalo rezultirati boljoj stabilnosti. Jos neznam nije poletio, ali sam probao orginal verziju i to leti mrak. Motori provjerena receptura HP2814 810kv, regleri rc timer 30A simonk.

E sad tu trebam malu pomoc. Stavio sam mu neki APM 2.6 sa Ublox GPSom kupljen ne ebayu za smijesne novce. Sve sam spojio, napucao zadnji firmware i ne vidim razliku od orginala. Na mission planneru vidim da je ulovio satelite, ali nisam siguran dali sam dobro okrenuo sami GPS modul posto je u njemu i kompas, a nema nikakvu strelicu za smjer. Na netu nemogu nigdje naci  bar neku sliku da je netko slagao isti. Moram jos jedino otici na livadu i kalibrirati kompas, ali neznam dali ima veze kako stoji. Nekom logikom sam ga stavio kako natpis stoji.

Odg: QAV500 TOTAL CLONE

Reply #1
Ovoga cu vezati sa lancem. I dati mu ime Lesi.  :(
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: QAV500 TOTAL CLONE

Reply #2
@sekile

Lep rad, nema sta!
Planiram uskoro gradnju nekog, slicnog quada, sa slicnim setup- om. Pa me zanima da li 12- ke propeleri pasu na frame?

Orjentacija kompasa je vazna, a naj lakse je lupom (pod uvecanjem) iscitati naziv cipa (magnetometra) i u googlu, pod Datasheet za taj cip pronaci koju osu oznacava tacka (koja se nalazi na cipu), nisam siguran ali mislim da je tacka dole, levo u Y osi.
U Mission Planner- u potom u delu za podesavanja podesis rotaciju, na sajtu od APM- a je fino objasnjeno.
Ako kompas postavis tako da oba konektora budu sa leve strane, rotacija u Mission Planner- u ide za 180 stepeni.
Mislim da sam tako postavio moj kompas i da radi.

Odg: QAV500 TOTAL CLONE GPS ublox orijentacija

Reply #3
Prema Zbabic orijentacija bi onda trebala biti na osnovu ovoga (poleđina pločice):
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: QAV500 TOTAL CLONE

Reply #4
Aha mislim da sam skuzio. To je ovaj gps modul

http://www.goodluckbuy.com/ublox-neo-6m-gps-module-v2-0-compass-module-w-antenna-for-apm-2-6-flight-controller.html

I kompas bi trebao biti ovaj malac do GPS antene, neki L883 , i koliko vidim po svim slikama smjer je u smjeru slova L sto znaci da moram namijestiti tako da je orijentacija za 180 stupnjeva ili ga samo zarotiram na quadu


Sto se tice propelera, jos neznam, ide do 11", ali cemo staviti za pocetak 10" pa cemo probati 3S i 4S baterije

Odg: QAV500 TOTAL CLONE

Reply #5
Kinezi, ne možeš sa njima, ne možeš bez njih.
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: QAV500 TOTAL CLONE

Reply #6


Na ovaj cip mislim.

Odg: QAV500 TOTAL CLONE

Reply #7
Shvatio (uz napor).

Jbt*** doktorat mi je iz drugog područja  :'(
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: QAV500 TOTAL CLONE

Reply #8
@Spx
APM je cudesna igracka, jedino trazi malo vremena i citanja oko podesavanja, ali nije konplikovan. Kad ga skontas, a brzo ide, onda je sve ok.
Srecno sa novom pticom!

Odg: QAV500 TOTAL CLONE

Reply #9
E da to je taj cip, znaci ako ga okrenem za 180 stupnjeva, netrebam nista podesavat u mission planneru, samo ga kalibriram.

Ma ima da leti ko beba. Kad ga ustelamo pokazat cu ti drift mode, fora je, ali zna i zbuniti, ipak mi je drazi klasicni stil.

Popalio sam ti hrpu modova na stanici, ponesi blokic da zapises  :D :D


Odg: QAV500 TOTAL CLONE

Reply #11
sad možda glupo pitanje, da li se to 180 stupnjeva odnosi na rotaciju u horizontalnoj osi ili se radi o tome da je na staroj verziji APM-a čip bio na donjoj strani ploče, pa treba i 180 i stvarno podesiti usmjerenje u odnosu na usmjerenje APMa????
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90


Odg: QAV500 TOTAL CLONE

Reply #13
u mission planeru, jedna od tri crte na karti prikazuje smjer gledano po magnetometru
pa ćeš lako skontat jeli ok.

Odg: QAV500 TOTAL CLONE

Reply #14
Klonirac poletio, kompas sam fizicki zarotirao za 180 stupnjeva I to je bilo ok.Jedino sam se vrtio 10min sa quadom da kalibrira kompas. Odradili I autotune I sad radi super. Gps drzi kao da si luster objesio i na vjetru. Sa batkom 3S 5300 leti 15min kombinirane voznje. Jedino u altitude modu hoce naglije propast ako mu jace pustis gas, ali stabilize radi ko beba. Cak I drift mode radi ok. Valjda ce kolega Spx nabaciti koju fotku