Skip to main content

Topic: VELIKI AVIONI (Read 274987 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #316
@ Mes,


evo na SIAF-u 2015 sam ugledao poznate linije i odmah se sjetio tebe i jedne od ''tvojih ljubavi'' ....  :)


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #317
a kad smo već kod stare garde, i ova predivna ptičica iz doba WWII mi je uljepšala dan
sudjelujući u letnom programu na SIAF 2015-te....

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #318
bilo je tamo na SIAF 2015 svega i svačega ....
Pa i ameri sa UH-60 Blackhawk - om...
Malo sam popričao s njima i velim ti ja njima da se mi sad ''zapalili'' za te njihove  Bell OH-58D Kiow-e
pa možda i za Blackhawk-ove, pa ih nagovorio da me puste malo unutra
da ja to malo pregledam... pa nebumo valjda za HRZ kupili nekaj na ''ne viđeno ''   !!   :P

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #319
Naravno, nije moglo proći bez nastupa i jedne od, ako ne i najbolje, europske akro grupe ....
Zna se ! Frecce Tricolori !
Ne zamjerite, malo su lošije slike, jer sam ja većinu vremena proveo naokolo ''na statici'' pričajući sa pilotima i posadama koji lete
na izloženim avionima, a ne na ogradi uz pistu kao profi spoteri, pa je večina toga slikano iz daljeg,
a nemam baš neku mrcinu od objektiva... pa ...
No, evo usput slika, dvije, od ''tricoloraca'' sa SIAF 2015.-te  ...

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #320
jedan je ''peglao'' i ''peglao'' sa transportnim heličem... i tek kad sam uzeo ''stvar'' u svoje ruke , shvatio je da mora sletjeti
i dati priliku drugima da zabave i zadive publiku ....  :P

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #321
ko bi rekao, i prelijepa ''teta'' leti na F-15 !!!
Malo sam pročakulao sa ovom lijepom pilotkinjom i na kraju je zamolio za jedni slikicu za uspomenu ....


P.S.
Moram priznati, da što sam više pričao sa njom, to sam više ''u sebi'', naravno,
mislio : ''Ma, je..eš takvog pilota !''   :P :P




Nadam se da ste ispravno shvatili ovo moje gore sa ''j..eš takvog pilota...
Naravno, vezano je uz njen izgled, jer uopće ne sumnjam u njene letačke sposobnosti.... :P


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #322
Mda ...
Jednom prilikom sam razgovarao sa stalnim predstavnikom USAF-a u Martin-Bakeru koji se požalio koliko ih je koštala emancipacija u USAF-u, zbog prekrajanja kokpita da bi žene sa manjom visinom i kraćim nogama mogle letjeti na postojećim izbacivim sjedalima. Otprilike ko svi naši MIG-ovi zajedno. A u Martin-Bakeru su naravno trljali ruke zbog preinaka na tisućama sjedala da bi njih par stotina moglo letjeti.
Kod nas se to rješavalo sa jastucima, kao ono djeca u kinu. Za naše tri(?) pilotkinje.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #323
Ma ne bi joj dao ni Clio da pilotira a kamoli mlažnjak.... 8)

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #324
@Pero i Davore  hvala, a Tebi Pero skidam kapu ...... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #325
Osim Saab 105, pa L-29 Delphin, pa L-59 Albatros, pa L-159 Alca, bilo je i još nekih dobrih two-seater aviončića na statici ...
recimo:

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #326
Letački program SIAF-a bio je dobar, no dva sudionika su me se mogu reći ovaj puta najviše dojmili.
Bio je to program Švicarskog F-18 i već mogli bismo reči ''klasično'' odličan MiG-29 iz Poljske.
Oba su bila odlična. Svaka čast pilotima.



Odg: VELIKI AVIONI

Reply #329
Ovo je posebno za našeg barba Mesa (i druge ljubitelje Spitfire-a:)

Bitka za Britaniju je velika zračna bitka koja se odigrala od srpnja do listopada 1940.

Agresoru je bila potrebna zračna premoč kako bi izvršio invaziju Britanije, a RAF se grčevito borio, uz lukavu organizaciju dojave i kontrole neba radarom (Home Chain) da do te premoči nikada ne dođe.
Spitfire je tu odigrao ključnu ulogu zbog svojih manevarskih sposobnosti na malim visinama, iako je u borbi bilo zapravo duplo više Hawker Hurricane-a, koji su imali pretežni zadatak "počistiti" bombardere, dok je Spit vodio najveću dogfight bitku u povijesti sa direktnim oponentom Messerom BF109.

Sljedeće slike pokazuju kondenzacijski trag nastao na velikim visinama prilikom takvih nemilosrdnih dogfight borbi, neke i iznad samog Londona !
(bilo bi zanimljivo čuti što o tome misle teoretičari zavjere sa chemtrailsima  :D ).
D.












[attachimg=1]