Skip to main content

Topic: VELIKI AVIONI (Read 274432 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #705
@ Mes tnx za video  :)
da, predivna ptica , još i dan danas. Nažalost, kod amera je odslužio svoje i to časno i zamjenili ga s 18-icama.
No, deda se neda i nije nestao s neba, jer časno  i dan danas uz određene modernizacije još uvijek aktivno leti u IRIAF-u.  :)


Nažalost, osobno ga nisam imao priliku vidjeti i opipati, kak bi rekli, no moj buraz je bio puno bolje sreće
pa je čak i letio sa amerima u drugoj kabini F-14B u Puli 2000-te  godine za vrijeme zajedničke vježbe ''Safe Sky'' ! Sretnik!  :)

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #706
Živio Pero , čuo sam od mog prije iz TA, da za jedan sat leta treba servis od deset sati ,a da F-18 treba 1 sat ......sve je u lovi na kraju balade.... ::)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #708
A tko će ako ne naše gore list  8) ...producent Kauzlarić ..svi su porijeklom iz Kraljevice.Hvala Varadero ;)
Note:A ovo je krdo čistokrvnih grla :o
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #710
Hvala dragi Pero na ovom lijevom rolu(to ti ja hoču reć da po položaju zakrilaca znam ...i da se malo napravim važan ...lol)
Svako ti dobro prijatelju   ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes



Odg: VELIKI AVIONI

Reply #713
Great Arse


[attachimg=1]


Nadajmo se da ce se nastaniti kod nas.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #714

@ Davor
Nema šanse da dvomotorac u nekoj skoroj budućnosti uđe u sastav HRZ-a...

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #715

Evo danas u 12,00 sati na FSB-u u Zagrebu održana je zanimljiva tribina
pod nazivom ''Prva nadzvučna krila HRZ-a u ratu i miru'' koju su vodili
tri naša legendarna pilota MiG-21. Danijel Borović, Ivan Selak i Ivica Ivandić !
Trojac koji su MiG-ovima prebjegla iz JNA u HRZ.
A šta da kažem, ulovio sam malo vremena i odjurio do tamo.
Nešto malo više od sat i pol je to trajalo, no začas je proletjelo.
Ma skoro ko teren ispod tebe,  u pravom MiG-u , dok letiš 900 km/h u brišućem letu. :)
U stvari, previše je to priča i anegdota u tolikom letačkom iskustvu sve trojice,
a premalo vremena za ispričati.
Dvorana puna. Stvarno lijepo za vidjeti.
Uglavnom, bila je to lijepa prilika da ih ponovno vidim, svu trojicu na okupu, stisnem desnicu,
razmjenimo par riječi u onoj gužvi i.... do novog viđenja.
Hvala im.



Odg: VELIKI AVIONI

Reply #718
Što ti je ruska tehnika ! 8)

13 godina nakon što je rashodovan, malo i kanibaliziran i stajanja vani, na kiši, suncu, snijegu .... dovukli ga u hangar,
dali mu malo struje i .... pizdarija radi !! Elektro i hidro sustavi rade bez greške.
Još jedan od dokaza da je VZ ''Zmaj'' (sadašnji ZTC) nekada bio stvarno vrh vrhova u remontu za taj tip
i da su tada 1990-te na zadnjem remontu ovog aviona napravili jako dobar posao.
 :)

Šteta što taj avion kao najmlađi od svih naših nije mogao otići na remonte,
jer bi još uvijek danas mogao letjeti uz ove sadašnje u sastavu HRZ-a.

No kaj je tu je, nadam se da će ''Selakovu'' 102-ku potpuno kompletirat, restaurirat i dovest u funkcionalno stanje,
kao funkcinalni izložak, te potom  dostojno smjestiti u muzej, u zatvoreno, kao što i zaslužuje,
da ostane za nas i buduće generacije kao dokaz jednog vremena i povijesti HRZ-a.

Svaka čast Selaku i ekipi iz ZTC-a.


https://vimeo.com/219105029


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #719
Živio Pero ,ovo su neopisivi ''gušti''....samo da izdrže i da bude razumijevanja 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes