Skip to main content

Topic: hero 3+ i daljinac (Read 5039 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hero 3+ i daljinac

dakle pitanje za neka fotkanja do nekih 70m najdalje u zrak,
posto phantom 1 radi na 2.4 a i daljinac od kamere isto..
se kolju u signalu da nebi doslo do unfala letjelice ili ne funkcioniranja daljinca

laicki pitam jer nisam probao a i nebi htio naucit na vlastitoj pogresci nije bas jeftina

Odg: hero 3+ i daljinac

Reply #1
jesi probao odfurat gopro 70m od sebe dok je upaljen wifi stream?
probaj pa vidi.

inače, nikako nije preporučljivo imati upaljen wi-fi na modelu dok ga letiš na 2.4.
složiš si 5.8 200mw za 50ak $ i miran si, a i nemaš onaj dosadni lag kao preko wi-fi-a.
samo provjeri jel ti gopro odašilje stream uopće dok je u auto-okidač foto modu...

 

Odg: hero 3+ i daljinac

Reply #2
Ma nije problem imam ja link 5.8 za prijenos videa samo zanima me jel radi gopro sa original daljincom koji ide u paketu s njom bez da ometa vezu izmedu modela i njegovog daljnskog  posto jedna i drzga veza je na 2.4

Odg: hero 3+ i daljinac

Reply #3
Radi, ali iznimno loše čak i bez modela (ja ne bi ni pokušavao).
Stavi na slobodan kanal servo i neka on klikće shutter na kameri, to bar nije teško složiti.

Odg: hero 3+ i daljinac

Reply #4
a to si mislio za daljinac samo koristit, ne za prijenos slike, ma ne isplati se riskirati, jer ti ometa RC vezu provjereno.

ima timelapse gopro u sebi od 0.5 sec pa na više...
staviš to i miran si.  poletiš, okida, sletiš, imaš hrpu slika i neke bu ziher ok

Odg: hero 3+ i daljinac

Reply #5
Evo probao sam slikat sa daljinskim i radi besprijekorno ali samo do nekih 50-60m daljine i ne smeta u upravljanju,a poslje sam si protumacio ovako neka se nade par ljudi sa modelima a svi na 2.4 i niko nikome ne smeta u vezi bar mislim da je tako

Odg: hero 3+ i daljinac

Reply #6
Dafi-amd ovo sam se i ja pitao
-kako ne smetao jedam drugome kad nas je 5-6 sa 2.4 stanicama jedan do drugog i letimo i nikom ništa??
-Ako wi-fi radi na 2.4 i mi letimo svuda a svuda je 2.4 od interneta i sve šljaka zašto mu smeta wi-fi od go proa??
-Šta je sa onima koji imaju po dva prijemnika na modelu radi kontorle gimbala i mdela??

LP :) :)
Leti samo leti :-)

Odg: hero 3+ i daljinac

Reply #7
Kad je vec rasprava o gopro 3+ gdje najeftiniji u cro ili online eu zemlje?


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


Odg: hero 3+ i daljinac

Reply #9
Dafi-amd ovo sam se i ja pitao
-kako ne smetao jedam drugome kad nas je 5-6 sa 2.4 stanicama jedan do drugog i letimo i nikom ništa??
-Ako wi-fi radi na 2.4 i mi letimo svuda a svuda je 2.4 od interneta i sve šljaka zašto mu smeta wi-fi od go proa??
-Šta je sa onima koji imaju po dva prijemnika na modelu radi kontorle gimbala i mdela??

LP :) :)

u svim tim slučajevima je situacija ista.

prijemnik u modelu je jako daleko od drugog izvora ometanja.
a snaga pada s kvadratom udaljenosti.

dok je gopro na fantomu 4cm od njegovih antena.
a gopro odasilje na 2.4 kada je wifi upaljen.
zato sam napisao da NE pališ WIFI. a ti ako želiš onda pali, tvoj model...

Odg: hero 3+ i daljinac

Reply #10
Gopro ima u sebi ugrađen IEEE_802.11 b/g radio koji ima izlaznu snagu oko 20 do 40mW (tako sam pročitao negdje na internetu), što je znači oko 16dBm.
 Prijemnici kojim mi letimo tj RC veza radi na principu FHSS (izumitelj frequency hopping spread spectruma je ni manje ni više žena tj. par hedy lamar i George Anthei). Laički rečeno sustav omugućava da ukoliko ti netko "sjedne" na frekvenciju i dalje imaš "sigurnu vezu", nitko ti ne može sjest na frekvenciju iz toga razloga što sam radio unutar stanice odašilje signal po svim frekvencijama unutar 2.4 spektra, prijemnik tj prijemna strana točno zna "kod" koji njega interesira. Prijemnik oslušuje cijeli band i procesira samo ono što je njemu potrebno tj za ono što zna da je od njegovog transmitera. E sad frsky da uzmemo kao primjer oni su nazvali svoj FHSS, ACCST a to je u suštini isto. Frsky ima izlaznu snagu 60mW ugrubo 18dBm. E sad kad sam sve ovo naveo, zamislite sada Gopro kojem radi "wifi" pokraj prijemnika, gopro se dere u eter sa svojih 40mW i to odmah 5cm do prijemnika koji treba čuti svoju stanicu, gorpo je sjeo na jednu frekvenciju i na njoj broadcastsa.  U suštini prijemnik i dalje bi trebao čuti stanicu jer ona šalje sa 60mW+antena i pokraj kanala na kojem gorpo broadcastsa, no ipak prijemniku je povećan noise (na hrvatskom bi to značilo šum) otprilike noise na 2.4 je oko -92dBm a ako mi povećamo sa gorpo pokraj prijemnika na -80dBm to je dosta šuno, ako ne i više govorim karikirano. Ukratko da ne duljim gopro sa uplajenim "wifi" smanjuje domet i to dosta. Zašto na livadi kada ima 20 stanica niko ne osjeti smetnje, jer prijemnik oslušava cijeli band i zanima ga samo njegova stanica a ne druge.

Evo i video koji sam snimo kako radi FHSS na aurori kad se upali cijeli band počne plesat. Noise u mojoj sobi je -80dBm :). gorpo sa upaljenim "wifi" na rc letjelicama koje lete na 2.4 jedno veliko NE! Ja sam imao flyaway radi 900mHz video linka jer su hramonici mi se preklopili sa 2.4 i nisamo imao lowpass filter itd. itd. bolje ne riskirat..

http://www.youtube.com/watch?v=a0rQnBAL-Wo

Odg: hero 3+ i daljinac

Reply #11
Dafi-amd to sam vidio i nasao sam na ebayu po 334eura iz njemacke tako daj e to izgleda najeftnija opcija jos je de pa nema carine i dodatni troskova


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


Odg: hero 3+ i daljinac

Reply #13
ja cu s ebay.de iz njemacke vjerovatno uzeti


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju