Skip to main content

Topic: DJI Phantom 2 + Gopro = dobitna kombinacija (Read 139771 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #450
Nice, znači jedna dobra i loša vijest. Dobra do paše na malog zena, loša da će nam trebati još hardveraja da to sve vrti u obradi... ;D ;D ;D

lp
Toni

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #451
Kad to gledam ubija me sto youtube napravi snimci, znam da je u originalu drasticno bolja.

Izgleda da yubito ili planira otvoriti premium acc koji se plaća kao na Vimeu,
 ili jednostavno radi 'free for all' uploada, te financiranja samo putem reklama, ne žele streamati video onako kako je uploadan  :(


jer u zadnjem primjeru fakat gledam koji je klinac snimci, sve puno kompresije, trza prilikom panorame(komadi slike 'zaostaju') i ne nudi 1440 već samo 1080p, a 2.7K fajl od 5min i cca2.5GB uploadan uredno gore.
dok kada se reklamira nova gopro4 tamo na webu vrte na yubito 2.7k i 4k pod opcijama streama.... ali ne za sve očito  ::)

netko je pitao za gumice,
kako kada, ako je toplije bijele,
ako je hladnije crne, jer se ne ponašaju isto.

a propove si označite pa nema beda,
ja letim na prvima već ohoho letova, nema zamora kao kod onih pred par godina DJI koji su pucali u letu sami od sebe.

netko je pitao zašto trese ako ih zamijeni, pa zato jer se guma balansira na felgi, ne odvojeno. pošto se oboje vrti na cesti dok auto vozi.
pa tako i prop, vrti se skupa s motorom,
i na jednome motoru radi ok dok na drugome trese, jer niti je motor svaki isti, niti prop a niti hvatište njih dvoje...
flomić u ruke i pišite, s donje strane propa jasno da ne bode u oči dok je model na tlu,
 moji još nisu toliko krvavi da se ne  vidi, ali sad bu zima pa će i manje nametnika biti u zraku :)




 

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #452
Tako je, dok su native filmici glatki kao maslac i pri panorami i bilo cemu, yt ih sjecka i kompresija je stvarno ocajna.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #453
Saga oko novog goproa se nastavlja. Naime izgleda da osim brojki koje su napucali za raju nista se tu ozbiljno nije dogodilo. Bitrate je jednostavno premali da bi pruzio ozbiljan nivo detalja za 2.7, a kamo li 4k sliku. Video se vrti na bitrateu od oko 60mbit, dakle isto kao 1080p samo sto je u ovom slucaju slika cetiri puta veca.


Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #455
Ista cijena kao i ovi ostali autopunjaci za Phantomovu bateriju, samo se ovdje jos treba patiti sa krokodilkama.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #456
stavio sam zato jer je u europi i dobiješ ga za 5 dana .znam da nije ništa specijalno .




ispravak , nema ga trenutno na eu skladištu .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #457
Aha, kuzim, to stoji  8)


Meni je jucer bas dosao sa banggood i to za 10 dana, cak me iznenadilo kako mi se potrefilo da dode tako brzo.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #458
jućer sam testirao yaw modifikaciju (po Tomovoj izvedbi)  , nove crne gumice na zenu i monitor mount koji se montira na rame.


Napravio sam krug od 2 km pri punoj gps brzini .Snimka stabilna i mirna mrak .Ovo smo još do prije  2 godine mogli samo sanjati.


http://www.youtube.com/watch?v=--UfCaYEGmI?list=UUP_-dkPNPGez6XQ_cmuEEKg
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #460

primjetio sam danas da mi je max rezolucija opet 1080p, iako je ujutro nakon uploada bila veća.  :o

pa sam onda isti fajl(doslovce) uploadao ponovno s posla, ali za test nisam dodao youtube muziku, i vrti se normalno u 4K!

Bundekfest iz zraka - Bundek, Zagreb 2014 in 4K HD version - no music


dosta manja yubito kompresija  :) (iako je i to lošije od originala na kompu, no 4K bitrate od cca 40Mb/s je puno bolji nego što je na 1080p sitnih 8Mb/s)
https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en




 

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #461
Ne nudi meni 4k. A opet 4k logicno treba gledati na 4k monitoru jer su pri downscaleu artefakti gadni.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #462
Evo molio bi preporuku od vas.Dolazi mi Phantom 2 sa gopro i gimbalom.Koji bi bio najbolji predajnik i najbolji monitor sa ugrađenim prijemnikom?

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #463
Mali note, dovukao sam full opremu u Kuvajt zrakoplovom bez ikakvih problema i to u onom standardnom full size caseu. Sve glatko.
Nadam se da cu vikendom uhvatiti vremena za cool snimke i uploadati koju gore (iako sad nisam letio preko mjesec dana :)