Skip to main content

Topic: Mobius (Read 15321 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Mobius

Reply #31
Ja sam malo letio na njega i vjeruj mi, spram ovih fpv kamerica kvaliteta prijenosa je dosta losija. Ubija ti gust fpva...

Budem vidio, probat cu testirat i jednu i drugu prvom prilikom. Ovako na oko nisam vidio razliku što se tiče kašnjenja. A i aj fpv klasicni nemogu letit jer je quad prevelik i trom :) Ovo da mogu bolje vidjeti kadar.  Za sliku nisam mjerodavan, ovo mi je sve novo i sve mi je super :)

Odg: Mobius

Reply #32
Kako ste vi resili spoljno napajanje Mobiusa i istovremeno video signal?
Da li je neko probao napraviti kabl po ovom uputsvu:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2080052

Ja pokusao i nece da radi. Spustanje sa 12V na 5v sam uradio pomocu auto punjaca (za mob. tel) od 2A. Kad sa instrumentom proverim, na ulazu bude 12V a na izlazu 5,05V. Provereni spojevi na USB konektoru, sve po uputstvu, ali nema video signala.
Da li je neko pravio i uspeo? Ili neko drugo DIY resenje?

Odg: Mobius

Reply #33
Dovedi +5v na nju i rijesio si rad na hladnoci :-) ja sam letio fpv i snimao kad je bio snijeg i nikakvih problema. Jedino problemi s mobiusom su mi bile vibracije koje nisam mogao nikako rijesiti dok nisam dodao tereta na nju. Jednostavno je prelagana (za quad) pa sam ju stavio na plocicu s 4 50g gumice i dodao na nju teret(olovo) i sad je sve ok.
Kako da to izveden?
Da je rastavin i namontiran novu bateriju?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Mobius

Reply #34
Kupi kabal za mobius koji kosta 2 dolara i spoji crvenu na receiver jel ti je tu 5v ili na + na nazi kako sam ja spojio(na + na motoru broj 5 koji mi je slobodan posto letim quada)

Odg: Mobius

Reply #35
a na koji cu risiver spojit kad mi je kamera na kacigi :P ?
Bia san gleda neka kucista za nju..mozda to pomogne
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form



Odg: Mobius

Reply #38
Uzmi si taj kabal i miran si... Ultra je tanak konektor, ne strsi ko original mini usb konektor, zice su tanke lagane i silikonske i dovoljno dugacke i za gimbal ako ga imas za mobius npr... Tako da kupi to i rijesio si brige.

Odg: Mobius

Reply #39
Evo imam jedno pitanje:
Neki dan sam se srusio i razbio lecu na mobiusu. Otvorio sam kameru, i sve se cini ok, nema stete na plocici, ali kamera se nece upaliti. E sad, jel moguce da je to zbog razbijene lece, zato sto sam stvarno dobro pregledao ostatak kamere i nisam nasao nikakvo ostecenje? Ako je sve u redu s kamerom, radije bi samo uzeo zamjensku lecu nego cijelu novu kameru.

Odg: Mobius

Reply #40
Nekako sumljam da se kamera zbog toga neće upaliti. Bilo bi dobro da ti ju netko stručniji pogleda prije nego što naručiš novu leću.

Odg: Mobius

Reply #41
Da, nema nikakve logike...

Odg: Mobius

Reply #42
Evo imam jedno pitanje:
Neki dan sam se srusio i razbio lecu na mobiusu. Otvorio sam kameru, i sve se cini ok, nema stete na plocici, ali kamera se nece upaliti. E sad, jel moguce da je to zbog razbijene lece, zato sto sam stvarno dobro pregledao ostatak kamere i nisam nasao nikakvo ostecenje? Ako je sve u redu s kamerom, radije bi samo uzeo zamjensku lecu nego cijelu novu kameru.

Probaj micat konektor od baterije na pločici dok s druge strane promatraš lemne točke.Ako se miču očito su pukli vodovi tj padovi su se odvojili od PCBa. Ako je "samo" leća razbijena sumnjam da to može biti uzrok da kamera neće startat. Isto tako provjeri napon baterije na konektoru da se nije možda žica odvojila.?
Izvadi flat kabel od leće (pažljivo!!), probaj upalit, pa ga vrati i probaj opet. Možda se od udarca pomaknuo ili puknuo.
A možda je u šumi ;D
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Mobius

Reply #43
S kojim programom spajate videa od mobiusa?

Treba mi nešto jednostavno i bezbolno :)

tnx

Odg: Mobius

Reply #44
windows movie maker ti je jednostavan i bezbolan ;)