Skip to main content

Topic: [FlyPenguin] X-Quad (Read 11192 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #15
Ma ono sam stavio bezveze nisam ni gledao uopšte. Čisto da uslikam da bude ljepše, a i da izvagam tačno :)

Evo nije mi mrsko, stavio sam kako treba, a što se spajanja tiče, nije još vrijeme za to :P

Težina sa 2 baterije i APM-om: 1359g

Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #16
Nisam mogao naći 15-ke, ali eto 16mm nije velika razlika.


Folija, ma daj. Ništa to nije, baš sam odljepljivao na jednom komadu i to je toliko tanko da ga ne možeš izmjeriti bez mikrometra.
Mada, kad sve sklepam onda se bacam na smanjivanje mase. Pa ako bude potrebno i to ću odljepiti :)

Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #17
E ovako, da vam ispričam anegdotu u vezi jednog motora.

Ukratko, motori stigli za 20-ak dana sve super. I tek kad sam ih montirao na frejm shvatim da jedan motor nije dobar, zvuk mu je potpuno drugačiji od ostala tri. 3 motora kad ručno zavrtiš čuju se baš fino, a četvrti kao da su mu loši ležajevi.
E sad kontaktirao sam prodavca i žalio mu se na ležajeve, i on je pristao da pošalje ležajeve ako su oni problem. Tad sam shvatio da nisu oni problem, snimio sam mu 2 videa da vidi i čuje kako radi motor ali od tad me "kulirao". Tako se iznerviram, juče sam mu poslao 3 poruke i ništa nije odgovorio i otvorio sam PayPal "Resolution Center" i napisao kako mi je stigao motor koji nije u redu i želim da mi pošalju novi ispravan motor ili da mi vrate moja 23 dolara.
I ujutru kad sam ustao, slučaj je zatvoren pare su mi vraćene i svima super :)

Zaključak, ne puštajte ih da je ne znam šta u pitanju, pošto vam ne mogu ništa...Oni su i dobri kakvi su ovi sa HK, ali i za takve ima lijeka  :D

Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #18
Danas stiglo  ;D

Daljinski "Turnigy 9XR"


Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #19
I konačno stigao ostatak dijelova za poletanje :)  Sad je faza sklapanja i simulatora  ;)

ESC-ovi "Turnigy Multistar 30A ESC" 4x


Odašiljač "FrSky DJT 2.4Ghz Compo Pack for JR w/Telemetry Module & V8FR-II RX"


GPS "NEO-6M GPS Module"


Ubec "Turnigy 5A UBEC"


Distribucijska ploča i mjerač za prazne baterije "Hobbyking Multi-rotor Power Distribution Board (DIY 8x outputs PCB)" i "Hobbyking 2-8S Cell Checker with Low Voltage Alarm" x2


Servo za neke dodatke eventualno "HXT900 9g"


Karbonci koji će za sad stajati na polici dok ove ne "potrošim" "RCTimer 12x4.5" 4 para

Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #20
Mozda si mogao jedino malo bolje, kvalitetnije reglere uzet , ja i moji kolege imamo afro sa simonk i prezadovoljni smo a i cjena im je ok
letim, al nikako da poletim

Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #21
Kakva su iskustva sa ovim kontrolerom ardu flayer
letim, al nikako da poletim

Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #22
Evo par slka od juče poslje lemljenja, sklapanja i svega ostalog. Još malo pa probni let :)
Nije još ništa skroz gotovo, prvi put sastavljam tako da ga neću ni ukrašavati puno




Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #23
I danas, odrađen veliki dio posla. Što se tiče fizičkog izgleda, sve je gotovo...:)

Neću ga ukrašavati, jedino što ću još ove kabliće skloniti i još par sitnica. Nogare ću smisliti druge kad stigne "full oprema" (FPV i gimbal) za sad mi ne trebaju, a pošto je prvi quad ove će poslužiti u slučaju pada, kao i brzog spuštanja :)

Još malo programiranja daljinskog i quad-a i probni let :)

Težina quad-a: 1192g (sa jednom baterijom 1414g, sa dvije 1651g)





 

Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #24
Bas me zanima kako ce ardu flayer odradit posao, zanimljiv mi je controler .Kad ga poletis pisi dojmove i naravno kakve postavke koristis na ardu fc i kakva je upravljivost
letim, al nikako da poletim


Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #26
Lepo izgleda quad!
Kad bude, obavezno postavi video.
Sta si stavio kao podlogu ispod APM- a?


Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #27
Naravno, naravno. Sve stavljam :)

Kao podloga idu one "3M" spužvice ljepljive sa obe strane baš za APM. Pa preko toga ide šperploča i još jedan red spužvica pa na to kućište i u njemu APM. Visina oko 15mm

Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #28
Neka njega tako za sad, pa ako bude problema lako je prepraviti...da vidimo kako će se sad ponašati :)

Odg: [FlyPenguin] X-Quad

Reply #29
Imam problema sa daljinskim, tako da čekam jedan dio a u međuvremenu nabavka se nastavlja.

"GoPro Hero 3+ Black Edition"