Skip to main content

Topic: SmartLiPo na HK - napokon! (Read 6407 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #16
To je Zed fotkao na maloj rucici. Moja 500mAh ide u Vortexa bez beda. Ima i lufta oko nje. Morat cu spuzvu okolo namotat.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk



Saćemo se i vređat :D

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #17
Da, skoro sam zaboravio....dečeci s Vortexima i ostali koji "testirate" ove batke, probajte napraviti prvo range test i pošteno izdivljajte servoe prije polijetanja. Negdje sam pročitao da su stari HK voltage boosteri znali raditi smetnje , pogotovo u ovako malim trupovima gdje je receiver poprilično blizu boosteru.


Ja ću sad jedan dan isprobati batku na ELF-u, iako mi je preteška i ostajem na 1S batki od 8 grama (drukčije nema šanse dobiti dobar CG), jedino ako dodajem težine a to ne bu išlo :)

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #18
Ma kaj ste normalni. Pa to je cista pljacka!
Kupis lipo bateriju za manje od 5 dolara sa zastitnom plocicom protiv prevelikog praznjenja i na to spojis ovo za 1 dolar
http://www.ebay.com/itm/0-9V-5V-to-5V-DC-DC-Booster-Module-USB-Mobile-Step-up-Power-Supply-Module-2014-/201110338593?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item2ed31c3c21
Naravno makne se usb konektor da se ustedi na masi, a moze se staviti nekakav jst konektor za fleksibilnost i deri! Cijena moze biti svga 5 dolara umjesto 20?!
Ogranicenje je 1 amper, ali ako je samo za receiver i koji servo i vise nego dovoljno

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #19
Očito nismo normalni, što da ti kažem.
Što si točno dobio sa tvojom kombinacijom? Ništa. Većina setupa za manje ćukce ionako radi na 1S, dakle samo si dodao booster na 5V (koji se može kupiti bilo gdje). Na ovome ipak imaš indikaciju voltaže, zaštitu, booster, prekidač i PUNJAČ.


Čista pljačka je normalna cijena SmartLipoa koja se kreće oko 50€, a prodaju se tako brzo da ih ne stignu napravit dovoljno. Biće da su svi poludili :D

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #20
Indikacija voltaze nije toliko bitna, ionako ces vjerojatno nakon leta opet puniti bateriju, jer je bolje da je puna nego da te stisne usred leta. Lipo alarm je druga stvar, ali koliko vidim ova smart baterija ga niti nema. Zastitu dobijes na bateriji, ili ako ne, kupis za dodatni dolar. Prekidac ne kuzim gdje se nalazi i koja mu je svrha, ali ako koristis jst konektor nije niti potreban. Punjac vjerujem da vec imaju svi u ovom hobiju :D
Meni osobno je to bacanje novca, ja volim jeftinije i diy varijante (stvarno nije nista posebno), ali ako netko voli plug and play.. Sto reci, uzivajte  :D

Edit: ako se to inace prodaje za 50 eura ne znaci da toliko vrijedi  :-X

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #21
Indikacija voltaže je iznimno bitna, ne znam koliko ti letiš vremenski ali...ako imaš batku od 200mAh na najmanjem ćukcu trajat će oko 1,5h max i to je to. I to termičarenje, ako si na slopeu ili divljaš računaj ispod sat vremena. Ova smart baterija nema lipo alarm u smislu zvučne signalizacije ali ima vizualnu (ledice). Kad upališ batku isto pokaže koliki je napon točno.
Koja je svrha prekidača? Stvarno to pitaš? Evo pošto vidim da nemaš mašte trenutno...prekidač je u vidu jumpera koji "viri" iz jedrilice. Dakle makneš jumper - upalio si jedrilicu, i preko istih tih konektora puniš bateriju. NE PUNJAČEM. Drugom baterijom, bilo kojom. Dakle spojiš 3S batku i za pol sata si pun i pičiš dalje.


Da se razumijemo, ja trenutno letim na 1S i ništa od ovog mi nije toliko potrebno da ne mogu bez toga (rađe uštedim tih 3 grama koji su mi bitniji), ali tvrditi da je SmartLipo glupost je - glupost :D

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #22
Ja jednostavno ne shvaćam - ćemu to sve?

Većina današnjih set-upova za DLG do 1 m raspona uredno radi na 1S. Provjereno.

Skuplji DLG, oni 'pravi' 1,5 m imaju mogućnost set-upa na 2S , npr D47, odnosno X31 uredno rade na 2S ! Obzirom na veličinu i potrebu za težištem niti 4xNiMH 400-500 mAh nije loš izbor.

Voltage booster se lijepo zove i step-up DC/DC converter i ima izuzetno rasipno polje impulsnih smetnji; tko ne vjeruje, neka uzme jedan takav, doda mu bateriju, ali i neko opterećenje, tj. mora povući neku struju da bi i radio nešto - sada prinjeti bliže boosteru uključen neki 'weltempfanger' za KV. Zvuk koji se ćuje je kao da neko zubarskom bušilicom vrti po mikrofonu pa na pojačalo. Uzmemo li u obzir da processor za naš prijemnik radi na taktu 10,20 ... ili više MHz ne treba puno mašte da bi mogao resetirati (watch dog) ili se zblesirati. I to je isprobano, kresnuo mi je jednom zbog toga motornjak...

Čemu dodavati u lanac još jednu kariku koja može praviti probleme ? Kako je netko rekao . 'Kompliciran je put do jednostavnosti'.
A i uštede se neki penezi..

Damir

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #23
Ja sam u ovom sportu bijednih mjesec dana pa stvarno nemam te maste za kaj bi sluzio takav prekidac, ali da, ideja ti je super s paljenjem i gasenjem. Ja letim bixlera pa uvijek moram skidati poklopac i ustekavati baterije pa mi prekidac nije imao smisla.
Sto se punjenja tice, ja to vidim ovako. Za 20 i nesto sitno dolara kupis jednu smart lipo. Za istu lovu mozes sklepati 3 svoje baterije, pa punjenja niti ne treba biti, izvadis jednu, puknes unutra drugu. Ako bas dugo letis, mozes prazne baterije (dok si ti s jednom u zraku) puniti na obicnom punjacu koji isto moze biti spojen na akumulator ili nekakvu 4s bateriju. Tako ne moras niti cekati tih pol sata da ti se baterija napuni. S ovime mozes izbaciti i potrebu indikatora baterije. Znas otprilike kolko mozes letit vremenski i to ti je dosta. Zamjenis bateriju s punom cak i da nije u potpunosti prazna.

Ali kazem, tako bih ja. Ukusi su razliciti  ;)

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #24
Kad mijenjam batku na Vortexu ili je zelim puniti, moram otvoriti poklopac pricvrscen sa dvije trake izolirke, odspojiti JST, izvaditi prijemnik pa bateriju, staviti novu batku, vratiti prijemnik, ustekati batku na JST, Zatvoriti poklopac....
Sa SmartLiPo batke izvucem jumper van jedralke i zaboravim gdi se otvara. Sreca da imamo mogucnost odabira, jer kako kazu..."sto ljudi, dvjesto sisa..."
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #25
Ponavljam, letim na 1S i ne mislim stavljati SmartLipo!! Što se tiče praktičnosti, bolje su i bok. Ako nekom nije bitno tih par grama, ovako dobije jedraljku koju puni na šta oće (može i na akumulator od auta direktno bez ikakvih zajebancija dodatnih), ima prekidač da ne moraš otvarati model, ma milina. Eto, meni to ne treba, ali htio sam vidjeti kako je HK to napravio. ShredRC baterije ekipa vani kupuje ko' suluda, pa treba istestestirati kako radi jeftinija varijanta.


Mene na livadi ništ ne brine osim toga koliko sam mAh potrosio. Uzasno grdo je gledat kak ćukac nakon izbačaja ide direktno dole i "rastavlja" se u dodiru sa zemljom :D

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #26
Stefano, hvala na rasčlambi. Ovi dva su zapeli ko' kosooki za rižu :D

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #27
"....sto ljudi dvjesto sisa.."


 :D

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #28
Stefano, hvala na rasčlambi. Ovi dva su zapeli ko' kosooki za rižu :D
Pa pošto sam ja jedan od ove dvojice, da još malo pohvalim 'rižu' :D :

SMartLipo će sigurno imati veliki uspjeh na tržištu: neka mu bude, ali meni ne trebaju !

Punjenje u modelu možeš složiti i sa običnom, bilo NiMH, NiZn...LiPo batkom, u oba slućaja model miruje, ne leti.
Dodavanje step-up convertera da bi napajao setup je moda, a ne tehnološka potreba za letenje  i predstavlja dodatni SinglePointOfFailure=SPOF.
Svi ovdje (ne znam za kolegu Imbanon) imamo prijemnike/module/stanice sa telemetrijom, te stoga kontrola napona u prijemniku zajedno sa podesivim alarmom kada treba prekinuti letenje je prisutna - zašto je ne koristiti i model neće ostati bez napajanja tokom leta!

Savršenstvo se postiže kada više nemaš kaj oduzeti, a ne kada tražiš izliku da ubaciš neki novi gađetić u model!

To je moje mišljenje i naćin na koji ''strujom opskrbljujem DLG''.. ;)

Wish you thermals,
Damir

Odg: SmartLiPo na HK - napokon!

Reply #29
Ma uvijek ima nekaj za oduzet. Rupe se daju na svemu zbušit :D
Šalim se malo, al evo baš kontempliram skinut donje plastike sa Futabinih servača na ELFu :)