Skip to main content

Topic: KK i self level (Read 2215 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

KK i self level

Nije mi skroz jasno kako KK pločica radi u self level modu. Npr. Poletim i self level je isključen. Kad ga prvi put u letu uključim, i recimo da je quad 45 stupnjeva nagnut naprijed. Hoće li se quad vratiti u vodoravni položaj u kojem sam mu kalibrirao žiroskope ili će pločica smatrati da je to vodoravno i držati ga u tom položaju (45 stupnjeva naprijed).
Pitam zato jer mi se malo čudno ponaša. Nekad kad uključim self level u letu drži ga lijepo vodoravno, a kad ga drugi put uključim zanosi ga. Tako da mi nije jasno, da li treba kod polijetanja imati self level uključen ili ne.

Odg: KK i self level

Reply #1
Netreba imati ukljucen. Onako kako je kalibriran ce se pokusati izravnati kad pustis palice. Medjutim, akcelerometri su dosta osjetljivi na vibracije, i ako ti frame, propovi ili motori vibriraju, nece biti stabilan nego ce ga zanositi, nekad manje, nekad vise.

Odg: KK i self level

Reply #2
Netreba imati ukljucen. Onako kako je kalibriran ce se pokusati izravnati kad pustis palice. Medjutim, akcelerometri su dosta osjetljivi na vibracije, i ako ti frame, propovi ili motori vibriraju, nece biti stabilan nego ce ga zanositi, nekad manje, nekad vise.

Neznam, propeleri su balansirani. Nije to toliko bitno ali me zanima.

Da li bi netko mogao napisati kakve su vama postavke P gain i P limit?

KK i self level

Reply #3
U privitku su moje postavke za KK
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: KK i self level

Reply #4
Jel to samo meni, ili se privitak ne može otvoriti?

Odg: KK i self level

Reply #5
nemogu ni ja otvoriti ... mozda da probas negdje postaviti pa posaljes link!? :)


hvala! :)

Odg: KK i self level

Reply #6
Ne kužim zašto neće prihvatiti privitak u .xcl formatu? Ima već prije godinu dana postavljeno na forumu  :-\

Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

 

Odg: KK i self level

Reply #7
Ja polijecem sa self levelom ili bez njega. Kak se sjetim koji put...ako ga ukljucim u letu, izravna quad i to je to.