Skip to main content

Topic: Magnum Reloaded (Read 8672 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Magnum Reloaded

Reply #15
Pojačanja sam stavljao kao u nacrtu, s tim da sam u rep stavio ražnjić-štapić a u krilo 3mm šipkicu
od malog zmaja.
Evo nekoliko sličica:
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Magnum Reloaded

Reply #16
Kad ga završim bude još koja sličica a za setup još ću razmisliti ali mislim staviti motorić 1800kv
a za elisu ću isprobati par konbinacija pa šta mi bude Ok ostaće gore. Imam elise 7x6; 7x4,5;
6x5; 6x4; mislim jednu 5x4,5 i neke veće ali mislim nešta od ovoga izabrati.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Magnum Reloaded

Reply #17
Taj raznjic po meninebi trebal jer je dosta tezak idealno bi bilo neka karbonska sipkisca od 1 mm a da se zna ja bateriju stavljam naprjed kolko god ide ali ja koristim 500 mah 2s  a motor mi je ok ali radje cekaj da neko bolje strucni kaze nesto glede motora ja znam da sam imao setup za depronca viska pa sam stavio na magnum  ;)

Odg: Magnum Reloaded

Reply #18
kaj veli vaga, kolika je težina toga kaj si napravio do sad?

Odg: Magnum Reloaded

Reply #19
Na prvoj sličici je vagan 123g, kad ga zgotovim ide opet na vagu.
Setup će biti isto od nećega što već imam (gore navedeno) s tim da imam još jedan motor 2200kv,
850kv i jedan neznam napamet koliko kv ali je na njemu savita osovina.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Magnum Reloaded

Reply #20
Magnum najbolje leti RTF 200-250g.
Leti on i sa 300g. ali nije više toliko zabavan.
Moj savjet:
treba šparati na gramima gdje god se da.

Odg: Magnum Reloaded

Reply #21
Upravo tako , sa svim materijalima u zrakoplovnom modelarstvu težina gotovog proizvoda je vrlo bitna i svaka konstrukcija koja zadovoljava čvrstoću u skladu sa malom težinom daje perfektne rezultate .. uživajte u gradnji i letenju !!  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Magnum Reloaded

Reply #22
U potpunosi se slažem s vama. Kad sam pravio F15 kabina i nos su se pravili od 11 komada stiropora
svaki . Kad sam ih poljepio i krenuo šmirglati, pojavili su se prvi problemi, ljepilo tvrđe od stiropora i gotovo nemoguće dobiti pravilnu liniju. Napravio sam ali nisam bio zadovoljan pa sam napravio od
stiropora u komadu, bez ljepljenja. Na ruku mi se činila velika razlika u težini pa sam stavio na vagu,
ovaj iz jednog komada stiropora je bio gotovo 3x lakši!!!
Zašto sam sad ovo iskustvo napisao? Kad sam vidio u nacrtu da se Magnum radi od 5 listova
stiropora nije mi se sviđalo al' reko pokušaću, bolje da nisam :'( , a imam tablu stiropora 3cm.
Moj Magnum je otišo preko 500g! Štaje-tuje, Kad stane kiša ide na livadu pa kako mu bude, krivo
mi što sam znao šta se može desiti a vrag mi ni dao mira. Za drugog sad znam. 
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.


Odg: Magnum Reloaded

Reply #24
WOWWW  ???    preko 500 grama nisam se nadao  moj je oko 230 ak negdje bez farbe dao mi King ali opce ne stignem pobojati radi skole  :'(    ali moj sa svime naci i sa bojom nesmije preko 250


i viddim da je malo mozda motor preee veliki


ja na svojemu imam 19 gramskog i sf elisa 8x4.5 i to je savrsena kominacija a ovo mi se cini " tu mach" a i po mojemu to bude extra brzi maagnum


ali ajde neko je i to trebao napraviti  :D

Odg: Magnum Reloaded

Reply #25
Ma sve je tu preeeteško...
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Magnum Reloaded

Reply #26
DJDarky ovo ti je za 100% preteško.

prvi kojeg sam radio je bio od stirodura i kad sam samo trup stavio na vagu odustao sam,
drugi je bio kombinacija stiropora(čvršćeg) i izoflora, to je prošlo ali nisam bio zadovoljan mislim da je imao RTF 300g.
ovi sad zadnja verzija koje radim su od stiropora, obučenog na kritičnim mjestima u papir i svi su RTF 200-250g. ovisno
o setupu.  Istina da sam malo preradio orginalni nacrt da sve skupa smanjim za još koji gram.
Kombinacija se pokazala dobitnom čak i na crash testingu, malo se poravna i vozi dalje...

Odg: Magnum Reloaded

Reply #27
A služiće ko maketa :D :D :D
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Magnum Reloaded

Reply #28
Danas odrađen prvi let, šta da kažem, vjetar puhao ko' lud, noso ga ko list ali sam ipak letio. Definitivno je preeetežak, može se letiti ali kao da letim ciglu. Ide na vitrinu :D
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Magnum Reloaded

Reply #29
I cigla leti ako ima dobar motor  ;) i naravno ako ju pofarbaš u drugu boju.
Darky, pa ti si savršen trener pretvorio u ciglanu............. mislim, lijepo je sve to što si uradio ali vaga kaže svoje i to više nije isti model