Skip to main content

Topic: Baterija problem (Read 2232 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Baterija problem

Imam imax b6 original punjac i zadnja dva punjenja sve mi baterije puni do 12.5v.molio bi pomoc oko problema
Hvala

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Odg: Baterija problem

Reply #1
Mozda ga treba calibrirat, znam da ima tu mogucnost, ali neznam tocno kako to ide, vjerovatno bi se naslo nesto na internetu, ili ce iskusniji decki znat ti pomoc u vezi toga, bila je mislim davno i tema o tom punjacu ovdje na forumu, ako se ne varam.
letim, al nikako da poletim

Odg: Baterija problem

Reply #2
Kalibrirao sam ga ali nema promjene oko punjenja.kod 3s batke sva celija max dodje do 3.17v

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Odg: Baterija problem

Reply #3
4,17 ili 3,17V? Jer si napisao da puni do 12,5V.

Mislim da je dugoročno bolje da puni malo manje od deklariranih 4,2V. Manji stres za baterije. A tu razliku od 4,17 do 4,20V nećeš ni osjetiti u fight time-u.
I osim toga, taj postotak je sasvim u granicama mjernih instrumenata.

Odg: Baterija problem

Reply #4
Moja greska ,4.17V.i dalje preko toga nece

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2



Odg: Baterija problem

Reply #6
Zanimalo me je zato sto je prije kod balansiranja celija uvijek islo do 4.20v

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Odg: Baterija problem

Reply #7
Teško reči zašto je tako.. no izmjerenih 99,3 % ne daje prostora za neke velike sumnje u kvar!

Odg: Baterija problem

Reply #8
Ako je to ok.onda nema straha od neispravnosti punjaca ili baterije.sutra cu spojiti turnigy watt metar pa cu viditi koliko uspije napuniti batku.hvala svima na pomoci

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Odg: Baterija problem

Reply #9
Dobra provjera je...isprazniti bateriju kao i obično na modelu i ona vidjeti koliko punjač vrati u nju... naravno upotreba nekog drugog punjača na istim baterijama kao test za usporedbu je isto mogućnost.
D.