Skip to main content

Topic: Nova lipo baterija (Read 4491 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nova lipo baterija

Bok


dali je bolje novu tek kupljenu lipo bateriju sprazniti na 3.0 po ćeliji pa onda puniti ili samo nadopuniti??
Leti samo leti :-)

Odg: Nova lipo baterija

Reply #1
Ah jedni kazu da drugi ne.Prvo provjeri dal su ju stavili u storage, to ti je negdje 3.7 volta po celiji al varira od proizvodaca.Ako to napravis nece skoditi da ju malo razgibas.Kakva je baterija?

Odg: Nova lipo baterija

Reply #2
ja sam svoju ispraznio prvo pa napunio i ok je


Odg: Nova lipo baterija

Reply #4
a i ja sam tako čuo zato pitam, do sad sam svaku bateriju uvjek prvo napunio ali kako kruže glsine išo sam malo pitat


baterija klasična zipi 4s iu hk-a
Leti samo leti :-)

Odg: Nova lipo baterija

Reply #5
a i ja sam tako čuo zato pitam, do sad sam svaku bateriju uvjek prvo napunio ali kako kruže glsine išo sam malo pitat


baterija klasična zipi 4s iu hk-a

Proizvodac nije bitan, sve baterije rade na istoj voltazi, to nema veze s proizvodacom!

Ne ispod 3,7 to je zadnja granica ako zelis da baterija i u buduce bude imala susa!

Odg: Nova lipo baterija

Reply #6
Kak to misliš Coljo ne ispod 11,1V ?
Netreba ići ispod 3,4V po ćeliji tj. 10,2V , do te granice je OK

Odg: Nova lipo baterija

Reply #7
Tocno tako, ne ispod 3.7 posto je to vec skroz prazna batka i onda samo pocne naglo padati voltaza i baterija lagano pa,pa!

Odg: Nova lipo baterija

Reply #8
zar nije lipici najniža granica 3.0 po ćeliji ispod toga je mrtva (spasioo nekoliko i kad su se doslovno skroz ispraznile on za stanicu) do 3.3 da može slobodno a najbolje 3.5, a 3.7,3.8 storage
Leti samo leti :-)

Odg: Nova lipo baterija

Reply #9
meni se desilo neki dan slušajno i imao sam sreće 4s u letu mi se ispraznila do 12v jer sam prije tog letio na 3s i zaboravio na stanici prebacit za 4s upozorenje


od tad sam imao 5-6 letova sa tom batkom radi kao prije, interseantno je to da je batka 3700mas i da je pala na tu voltažu a nije ispraznila sve mas napunio punjač 3300 al to je ono kad batka dođe do određene voltaže poslije pada ko blesavo  :)
Leti samo leti :-)

Odg: Nova lipo baterija

Reply #10
A onda samo gas ljudi, pa cete imati napuhnute kifle, koje nece moci niti priblizno dati Ampera koliko trebaju!

Odg: Nova lipo baterija

Reply #11
ja nisam potvrdio da je to zdravo za bateriju nego sam reko šta mi se desilo, inače one sa malo C kad ih gonjaš u zagiju se napušu tako je
Leti samo leti :-)


Odg: Nova lipo baterija

Reply #13
"pada ko blesavo" ispod 3,7V.


I Plavi i Colji imaju pravo svako iz svojeg stajališta. LiPo baterije ispod 3,3V više nisu pouzdane i to je donja granica no između 3,3 i 3,7V je 5-10% ukupnog kapaciteta baterije i najbolje je ne ići ispod 3,7V, čak bih rekap ispod 3,75.


Ja osobno ne praznim ispod 3,8V što je storage. Letim do 3,8V i onda ju zamijenim i ne moram je stavljati na storage - easy.

Odg: Nova lipo baterija

Reply #14
I na plotu piše ona stvar pa ju ne rabiš kaj ne.