Skip to main content

Topic: Ilegalno snimanje? (Read 2205 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ilegalno snimanje?

Dođem ja danas do jednog privatnog stupa 70m, na njemu su nakeljene antene za radio stanicu i možda neke antenice za lokalne wifi udruge i sl. To je u privatnog vlasništvu i ograđeno 10m sa svake strane stupa, psi, bodljikava žica i sl. Navodno je vlasnik neki malo sajko.

I ja dugo vremena imao želju da vidim kakav je pogled sa vrha top stupa i dignem multirotor na visinu stupa, okrećem se, par puta okrenem prema stupa ali većina letim na visina stupa...za 5 minuta dođe tip, "gospodo što radite", pa eto snimamo panoramu. "A ste tražili od koga dozvolu". "A od koga da tražim?", pa će on, "da li vi znate da je zakonom zabranjeno snimanje telekomunikacijskih stupova, spustite to dolje". I ništa spustim ja to i odem u miru. Lik krene zapisivati regu auta i počne zivkati. Zovem i ja pajdija koji zna toga lika i veli on meni "A jesam ti rekao da oni nije pri sebi,  s njim bolje nikad ne imati posla".

Pitanje za FPVovce: ima lik šanse da mi neku kaznu složi? Ako ne, da li ima osnove po privatni tužbi meni nakeljiti neke kajtijaznam kakve kazne i sl? Ako ništ drugo povlečanje po sudu...


Odg: Ilegalno snimanje?

Reply #1
Nema! na stupu nema znaka o zabrani slikanja i snimanja, to se može samo stavit unutar pogona fimi, znak za zabranu slikanja. Onda bi se svakog novinara trebalo tužit što slika i snima... Pusti budalu da ima svoje veselje... pa koga god da je nazvao i reko mu "ej meni frajer slika stup" samo me zanima reakcija druge strane ....

Odg: Ilegalno snimanje?

Reply #2
Nemas brige, taj lik vjerojatno i djecu koja se priblize ogradi prijavljuje policiji.
Ako te netko i pita kazes da si izvadio quad na krov auta kada je neki tip poceo vikati na tebe da sto je to.
Njegova rijec protiv tvoje.

Odg: Ilegalno snimanje?

Reply #3
Nisam baš siguran da smiješ ciljano snimati privatne nekretnine.


Neciljano, mislim da nema problema. .


Samo treba dokazati što je ciljano, a što ne.

Odg: Ilegalno snimanje?

Reply #4
Hvala svima na odgovorima.

Ma stvar je u tome da lijepoj našoj u svakom kraju ima po par njih koji jako dobri sa našim MUPom, koji onda radi neke "strahozahvate", prema željama naručioca. Znam za slučajeve, jeftini su kod nas mupovci.

Da li vi imate kakva iskustva tjeranja sa lica mjesta od treće strane? Čujem da je neki zakon u pripremi pa ono, da se pripremim :)

Odg: Ilegalno snimanje?

Reply #5
Tebe sa javne povrsine ako ne remetis javni red i mir niko ne moze otjerat.

Odg: Ilegalno snimanje?

Reply #6
Ajd živi bili pa vidjeli.

U svakom slučaju klonim se aerodromi i građevinskih struktura gdje su znakovi izričite zabrane fotografiranja/snimanja. Međutim čini mi se da će netko kad tad doći u situaciju neke privatne tužbe.
Recimo u ovom slučaju to može biti neki lokalni šerif :)