Skip to main content

Topic: Hidroavion Drake by Lah (Read 19957 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #45
Ovo je tema o hidroavijunu 'Drake' i slobodno postaš u njoj  ;) !


Idemo redom:
-ovi zakrivljeni šperići su za zaštitu nosa modela odozdo, ako naleti na neko kamenje u pličaku ...
-dnoo modela se sastoji od niza komorica koje sprečavaju da model potone ako se negdje probuši;
voda prodre u samo jednu ili par komora, a ne u cijeli trup.
-sa strane floatera se mogu dodati mali kotači, recimo oni iz starih miševa za scroll, samo treba zabosti
osovinu u nešto tvrđe od XPS-a, dodati možda mali šper sa strane floatera i u njega ušarafiti kotačić
-šper koji spaja krila.. na njemu su napred dve rupice u koje se utaknu ona mala okrugla drvca.
Sa druge strana ta mala okrugla drvca se onda utaknu u največe šper rebro trupa, odmah gdje počinje otvor
i to je prednji nosač krila.
Damir

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #46
hvala puno, sutra se dignem, skuham kavu, i udri :) Sad moram ic ubit oko, radio sam danas jaču fizikaliju, a nisam navikao :D Svakako očekuj još puuuuuno pitanja sutra kroz dan!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #47
Ja pomalo napredujem sa modelom, pa nastavljam sa pitanjima:

1. U kitu se nalazi jedan komad špera koji na sebi ima utore kao za dva servača. Ne znam di ide :) 
2. Kako da izračunam cg?
3. Model vidim nije predviđen sa aileronima, pa ne znam da li da ih ugrađujem ili ne. Nekako mislim da bi mi bilo lakše letit sa. Molio bih te za savjet.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #48
1. ide tamo gdje stavljaš servače  ;)
2. 33% širine krila računajući od prednje ivice
3. Mogu se ograditi eleroni, isto kao i na Zagija elevoni, širina neka bude cca 2,5 cm

Damir

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #49
Tnx, muče me obaveze pa mi uz posao ne preostaje puno vremena, a baš bi se igrao :) Javim kako napreduje
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #50
I ja sam danas svoga započeo. Ne fotkam baš step-by-step jer je to Damir već odradio, budem pofotkao ako nešto "po svom" napravim i na kraju kada ga završim.


Prvi dojam je izuzetno pozitivan, vidi se da se pazilo na detalje kod konstrukcije. U biti najviše vremena provodim šmirglajući depron da se riješim "mucica" te aviošper i balzu da se riješim špranja.

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #51
Odlicno, bas mi je drago :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #52
Ima li  za kupit tih kitova ,di i po kojoj cijeni? Hvala

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #53
Kit se može kupiti od kolege moth ovdje sa foruma.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #54
Evo moj kit je napokon gotov :) Nadam se maidenu sutra, ali sa zemlje, pripasah kotače privremeno. Neda mi se plivat, još je ledeno more :)



"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #55


Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #56
Hvala Damire, pogotovo na pomoći prilikom builda! Fino napredujem s učenjem preko interneta zahvaljujući ovom forumu  :-\
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #57
bravo deči lijepo je gledati ove race. I ja ću moga uskoro okupati  u šoderici ili možda u JARUNU. Pozdrav svima Željac!!!

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #58
Evo ja napravio maiden početkom tjedna. Nažalost nema videa jer se gopro ispraznila a da nisam ni skužio (wifi). Uglavnom let je tekao ovako:


Lijepo ga dignem u zrak, napravim krug-dva i krenem prema drveću, i da ću skrenut desno, skužim da neide baš, mislim da sam presporo išao i malo je puhalo, rekoh sebi idem preko pa ću ga tako i vratit al me percepcija sjebala i parkirah ga na vrh bandere na barem 15m visine :) Srećom, uspio sam ga srušit, gas, elevoni, aileroni, vamo-tamo, i padne on srećom, takoreći bez ozljeda (manje kozmetičke). Nakon toga sam ga jedno 4-5 puta "normalno" vozio i sletao, jednom samo malo jače ateriranje pa sam ga izgrebao malo odozdo ali niš strašno :)


To je bio moj 5. let u životu pa sam u biti zadovoljan! Pokušavam se spojit sa ekipom iz rijeke da mi malo upute, jer nažalost još nisam upoznao niti jednog modelara uživo :/


Svakako, čekam prvi lijepi vikend, pa da ja i drake odletimo na mali go na more :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Hidroavion Drake by Lah

Reply #59
ZA  početnika dobro i sretno je završilo, no za let na vodi pronađi nekog tko će ti ga vratit , a ne da plivaš do cresa ili  krka. Pozdrav letaču od MOTHA!!!