Skip to main content

Topic: NightFox quad (Read 1692 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NightFox quad


Posto idea ne fali, rekoh, jednu da pokusam da realizujem.
Znam da bi bilo prakticnije kupiti frame, ali uzivam dok pravim model, tako da se ipak odlucih da sam napravim quad, po nekoj svojoj idei.


APM, 40A SimonK ESC, 5000mAh 25C, 12x4.5, RC Timer HP2814(3536)-810KV Multi-Rotor Brushless Motor,
Dijagonala 600 mm, od motora do motora 425mm
Pocetak:



Nabavljen je materijal, G10 i aluminijumska kvadratna cev 15x15x1,5 mm



G10 je SaleR precizno iseckao, hvala Sale!


Ploce i cevi ofarbane farbom u spreju.



Elektro radovi,









Raspored bi trebalo da bude ovako nesto



Povezivanje



Postavljen nosac za APM, ESC- ovi ucvrsceni,



Power modul i UBEC postavljeni, pogled od gore



Pogled sa donje strane,



Anti vibro postolje za APM









Toliko se stiglo za sad, nastavak sledi...

Odg: NightFox quad

Reply #1
Nastavak radova.
Postavljene LED diode
[size=78%][/size]

 




Motori spremljeni




Namontirani

 
Sa po dva M3 srafa pricvrsceni



Na kraju sve sastavljeno, montirano i spremno za probni let

 




Dok ne stigne gimbal, DIY nosac za Mobius kameru (silikonsko crevo, drveni raznjic, malo vruceg lepka...)





Odg: NightFox quad

Reply #2
Moram priznati zanimljiv quad potpuno. Samo mislim da će ti biti pretežak (ovako gledajući slike).


I ono šti mi je zapalo za oko, što moraš srediti nekako obavezno je montiranje motora. Pošto imamo potpuno iste motore, direktno ih stavi na ruke, bez držača. Nema potrebe za njima, uštediš koji gram a hlađenje će ti biti bolje. Probušiš u sredini veliku rupu, sa 2 šarafa pričvrstiš i ništa više ti ne treba :)

Odg: NightFox quad

Reply #3

ProPingvin
 Tezina sa baterijom (Compact 5000 mAh 25C) je 1750 gr, nisam uspeo pronaci cev tankog zida, tako da je tezina nesto veca od one koju sam planirao.
 Montazu motora sam ovako uradio zbog vibracija (1mm dvostrano lepljiva sundjerasta traka), verovatno cu te poslusati i skinuti je.
 
 FlyMeToTheMoon
Sam ram je poprilicno cvrst, ne savija se u sredini i ne uvija se.
 
 Ono sto mi se ne dopada su noge za sletanje. Njih cu drugacije resiti, ako imate nekakav predlog, samo dajte (moze i ilustrovano fotkama).

Odg: NightFox quad

Reply #4

Juce nacinjen prvi let, Arducopter 3.2 rc14,
let je bez autotuna, nesto malo trimovanja, cisto da vidim kako se ponasa. let je trajao oko 9 min, a battery alarm je pokazivao 3,8V po celiji.
Dalje sledi podesavanja PID- ova...


http://www.youtube.com/watch?v=rYJfLDRV4gU