Skip to main content

Topic: Način na koji razmišlja loš tehničar.... (Read 8843 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Način na koji razmišlja loš tehničar....

Kada su se već potrudili napraviti specijalni konektor za spoj ESC-motor, mogli su upotrijebiti malo i mozak...još jedan biser sa  HK!




D.

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #1
U cemu je problem
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #2
Smjer vrtnje motora?

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #3
Ovaj zub na konektoru nikako ne treba, da nema njega konektor bi se stekao bilo kako i tako bi dobili smjer vrtnje kako nam odgovara!

Zice bi se polemile bilo kako!

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #4
Samo se zbrusi ovaj oznaceni zub i opet dobro!

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #5
lako za zub ali mislim da nebi dobio nista da zarotiras sve 3 zice

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #6
Kako ne?

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #7
pa ako zamijenis 2 zice promijeni se smijer vrtnje motora, ali ako zarotiras sve 3 konektorom u istu stranu, cini mi se da bi raspored faza ostao isti pa tako ostane i isti smjer vrtnje.

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #8
E sad ga jebi :D treba probat, mislim da bi sljakalo, posto bi se moglo za tri pozicije pomicat!

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #9
mislim da ti je nebitna rotacija konektora, uvijek je isto u biti jer je raspored zica zbog lema fixan, nebitno kako je rotiran konektor, a to determinira rotaciju. mislim da je to glavni zajeb, ali ako sam u krivu, u moju obranu mamuran sam  :D ugl da se lako provjeriti na klasicnom 3-pin buletu sto bi bilo da se sve zice izrotiraju za jednu poziciju.

ovak nekako, recimo da je sekvenca polova 1-2-3, nebitno je gdje "pocinje", npr ako je 3-1-2 nakon rotiranja konektora. ono sto zelis dobiti je u biti 1-3-2 za promjenu smijera vrtnje (zamijena zica), sto ne mozes bez lemljenja.

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #10
Mislim da si vec s jednim prestekavanjem okrenuo faze, ali dobro treba provjerit!

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #11
a s druge strane ESC uglavnom ima mogucnost softverske promjene smjera vrtnje motora pa se moze tako raditi, samo i ja vise volim okrenuti zice nego njakat s pistanjima.

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #12
Nisi jedini!

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #13
Baš ništa ne dobiješ ako sve tri žice zarotiraš. Fora je da jedna mora ostati kak je je, a druge dvije promijeniti. Bilo koje. Dakle ništa se ne dobiva ako zub se izbrusi i ušteka drugačije i dalje motor vrti u istu stranu.

I da, onda opće nema potrebe za taj zub na konektoru kad je nebitno kako je uštekani. Ostan kinezu više plastike za drugi konektor ;)

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #14
Mislim da se mjenja, pa s tim okrecemo poredak zica i na regleru i na motoru!